بایدن دکتر مونیکا برتاگنولی را به عنوان رهبری مؤسسه ملی بهداشت انتخاب کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که دکتر مونیکا ام. برتاگنولی، جراح سرطان را که در ماه اکتبر مدیر موسسه ملی سرطان شد، به عنوان مدیر بعدی انستیتوی ملی بهداشت معرفی خواهد کرد. بیش از یک سال است که خالی است.

دکتر برتاگنولی نیز یک بیمار سرطانی است. او اواخر سال گذشته اعلام کرد که تشخیص زودهنگام سرطان سینه را دریافت کرده است.

در بیانیه ای که توسط کاخ سفید به اشتراک گذاشته شد، آقای بایدن او را یک “پزشک-دانشمند در سطح جهانی” خواند که “کار حرفه ای خود را در اکتشافات علمی پیشگام و پیشروی مرزهای ممکن برای بهبود پیشگیری و درمان سرطان برای بیماران گذرانده است. حصول اطمینان از اینکه بیماران در هر جامعه به مراقبت با کیفیت دسترسی دارند.”

دکتر برتاگنولی باید توسط سنا تایید شود. او اولین مدیر زن مؤسسه ملی سرطان است که بخشی از مؤسسه ملی بهداشت است. او تنها دومین زنی است که به طور دائم NIH را رهبری می کند.

برای آقای بایدن، تحقیقات سرطان عمیقاً شخصی است. پسر بزرگ او، بو بایدن، در سال 2015 در سن 46 سالگی بر اثر سرطان مغز درگذشت. سال گذشته، رئیس جمهور هدف خود را کاهش حداقل 50 درصدی میزان مرگ و میر ناشی از سرطان طی 25 سال آینده تعیین کرد. او گفت که بخشی از تلاش بود. سپس، برای “سوپرشارژ کردن” برنامه “مهتاب” سرطان که او در زمانی که معاون رئیس جمهور بود، راه اندازی و ریاست آن را بر عهده داشت.

روز دوشنبه، آقای بایدن از دکتر برتاگنولی برای پیشبرد این ابتکار و تلاش هایش برای ترویج تحقیقات در مورد سرطان های دوران کودکی و برنامه هایی برای گسترش دسترسی به آزمایشات بالینی سرطان تمجید کرد.

اعلام نامزدی او تعجب آور نبود. تعدادی از سازمان های خبری، از جمله نیویورک تایمز، ماه گذشته گزارش دادند که رئیس جمهور قصد دارد دکتر برتاگنولی را نامزد کند. مشخص نیست چرا این تاخیر وجود داشته است.

مبارزه با سرطان نیز برای دکتر برتاگنولی شخصی است. در اواسط دسامبر، او تشخیص خود را اعلام کرد و گفت که “ممنون از مراقبت های عالی” در بیمارستان بریگهام و زنان و انستیتو سرطان دانا-فاربر، جایی که قبل از به دست گرفتن سکان هدایت انستیتو ملی سرطان در آنجا به عنوان انکولوژیست جراحی کار می کرد. .

او سپس گفت که پیش آگهی او خوب است و در یک کارآزمایی بالینی ثبت نام کرده است. در مصاحبه ای با NPR در ماه فوریه، او گفت که هنوز تحت درمان است.

او گفت: “من برای ماموگرافی معمولی خود رفتم و انتظار داشتم که مانند بقیه منفی باشد و یک غافلگیری ناخوشایند داشتم.” “و بنابراین اکنون می دانم که چه احساسی دارد.” او افزود: «اولین چیزی که از پزشکانم پرسیدم این بود که آیا چیزی برای من وجود دارد؟ و یک مطالعه برای من در دسترس بود و من امضا کردم.»

تنها یک زن، دکتر برنادین پی. هیلی، منصوب رئیس جمهور جورج اچ دبلیو بوش، به طور دائمی مؤسسه ملی بهداشت را رهبری کرده است. دکتر روث کرششتاین، دانشمند قدیمی فدرال و مدیر NIH، دو دوره به عنوان سرپرست این آژانس انجام داد.

در صورت تایید، دکتر برتاگنولی جایگزین دکتر لارنس آ.تاباک خواهد شد که از زمانی که آخرین مدیر دائمی آن، دکتر فرانسیس اس. کالینز، پست خود را در دسامبر 2021 ترک کرد، در سمت بازیگری آژانس را رهبری می کرد. دکتر کالینز، منصوب شده رئیس جمهور باراک اوباما، بیش از 12 سال در آن شغل خدمت کرد.

دکتر برتاگنولی به‌عنوان مدیر NIH، یکی از آژانس‌های تحقیقاتی برتر جهان، مجموعه‌ای متشکل از 27 مؤسسه و مرکز با تمرکز بر سرطان، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های قلبی و ریوی، سلامت روان و سوءمصرف مواد مخدر و سایر موارد پزشکی را رهبری می‌کند. با بودجه سالانه بیش از 47 میلیارد دلار، NIH تحقیقات در سراسر جهان را تامین می کند.

دکتر برتاگنولی، دختر مهاجران ایتالیایی و فرانسوی باسک، در مزرعه ای در جنوب غربی وایومینگ بزرگ شد، در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی در دانشگاه پرینستون تحصیل کرد و در دانشکده پزشکی دانشگاه یوتا تحصیل کرد. او قبل از پیوستن به دولت فدرال، استاد جراحی و متخصص جراحی انکولوژی در دانشکده پزشکی هاروارد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …