دختری که در حمله به مدرسه بلگراد زخمی شده بود، کشته شد و تعداد کشته‌شدگان تیراندازی جمعی در صربستان به 10 نفر رسید

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی در مرکز بلگراد زمانی رخ داد که یک پسر 13 ساله اسلحه پدرش را گرفت و تیراندازی کرد.

مقامات روز دوشنبه گفتند، دختری که در اوایل ماه جاری در تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ای در بلگراد به شدت مجروح شده بود، جان خود را از دست داد و تعداد قربانیان را به 10 نفر رساند.

به گزارش رسانه های رسمی صربستان، وزارت بهداشت صربستان اعلام کرد که این دختر صبح دوشنبه در کلینیک کودکان در بلگراد درگذشت. در بیانیه ای آمده است که این دختر پس از حمله 3 مه به دلیل جراحات از ناحیه سر در وضعیت وخیمی قرار داشت.

تیراندازی در مدرسه ابتدایی ولادیسلاو ریبنیکار در مرکز بلگراد زمانی رخ داد که یک پسر 13 ساله اسلحه پدرش را به دست گرفت و تیراندازی کرد که در ابتدا هشت کودک و یک نگهبان مدرسه را کشتند و شش دانش آموز و یک معلم را زخمی کردند.

اولین تیراندازی در مدرسه در صربستان این کشور بالکان را حیرت زده کرد. یک روز بعد، یک جوان 20 ساله به طور تصادفی از یک سلاح خودکار در دو روستای جنوب بلگراد شلیک کرد و هشت نفر را کشت و 14 نفر را زخمی کرد.

دو کشتار دسته جمعی در همین چند روز باعث فراخوانی برای اقدام شد. ده‌ها هزار نفر در بلگراد و دیگر شهرها و شهرها در تظاهراتی راهپیمایی کردند و خواستار استعفای مقامات ارشد و ممنوعیت شبکه‌های تلویزیونی طرفدار دولت شدند که محتوای خشونت‌آمیز پخش می‌کنند و مجرمان جنگی و شخصیت‌های جنایتکار را میزبانی می‌کنند.

دولت پوپولیست صربستان سرکوب اسلحه را آغاز کرده است که شامل عفو یک ماهه برای کسانی است که داوطلبانه سلاح های ثبت نشده را تحویل می دهند، همچنین کنترل شدیدتر بر صاحبان اسلحه، تعلیق مجوزهای جدید و احکام زندان برای داشتن اسلحه غیرقانونی.

پلیس گفته است که شهروندان تا روز یکشنبه حدود 13500 سلاح مختلف را تحویل داده اند. دوره عفو تا 8 ژوئن ادامه خواهد داشت، اما تحلیلگران هشدار داده اند که اقدامات مشابه در گذشته موفقیت محدودی داشته است.

منتقدان رئیس جمهور پوپولیست الکساندر ووچیچ می گویند که رهبر اقتدارگرای صرب که یک افراطیون ملی گرا سابق طرفدار روسیه است، با ترویج سخنان نفرت انگیز علیه مخالفان و کنترل شدید رسانه های جریان اصلی و نهادهای دولتی به ایجاد فضای عدم تحمل در جامعه کمک کرده است.

ووچیچ این موضوع را رد کرده است. او پیشنهاد کرده است که ممکن است در واکنش به اعتراضات و افزایش فشار عمومی در مورد تیراندازی ها، انتخابات زودهنگام را برای سپتامبر برگزار کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …