با جدایی لیونل مسی از پاری سن ژرمن، فرصتی برای لوئیس کامپوس پیش می آید | پاری سن ژرمن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نهر یک از دو خرید اخیر پاری سن ژرمن مطابق انتظار عمل کرده است. هر دو حتی می توانند به عنوان اشتباهات آشکار در گذشته طبقه بندی شوند. با این حال، از آنجایی که به نظر می‌رسد سفر یکی از پاریسی‌ها با سختی تمام می‌شود، دیگری ممکن است سزاوار یک فرصت دوباره باشد. در حالی که پاری سن ژرمن روز شنبه آژاکسیو را 5-0 شکست داد تا با یک برد نسبت به یک قهرمانی دیگر لیگ برتری کند، امیدهای انقلاب دوباره به پارک دو پرنس بازگشت.

لوئیس کامپوس تابستان گذشته به عنوان باهوش ترین پیشاهنگ فوتبال به پی اس جی آمد، اما توانایی او برای کمک به عملکرد بیش از حد باشگاه های متوسط ​​با جذب نیرو مقرون به صرفه در پاریس به هدر رفته است. پاری سن ژرمن در بازاری کاملاً متفاوت از باشگاه‌های قبلی کامپوس عمل می‌کند و بسیاری از مشکلات آن‌ها در سال جاری را می‌توان به انتصاب گیج‌کننده کریستف گالتیه به عنوان مربی و تیم ضعیفی که به دلیل کسب و کار ضعیف نقل و انتقالاتش وارد آن شد، جستجو کرد.

ورود کامپوس وعده پایان دادن به “بلینگ-بلینگ” – زرق و برق کم عمق و هولناک دهه گذشته تحت مالکیت قطری – را داد، اما کمی تغییر کرده است و موقعیت او اخیرا در معرض تهدید قرار گرفته است. با این حال، شرایط هنوز می تواند به نفع او باشد.

لیونل مسی که دو فصل پیش در یکی از مهم‌ترین انتقال‌ها امضا شد، ماندن لیونل مسی در پایتخت اما هفته گذشته به پایان رسید. مسی که از سوی باشگاه به دلیل سفر غیرمجاز به عربستان سعودی که اکنون باشگاه‌هایش با این بازیکن آرژانتینی محاکمه می‌شوند، محروم شده است، عذرخواهی سورئال را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. با توجه به اینکه بارسلونا نیز در حال چرخش بود و مسی توسط هواداران در آخر هفته هو شد – حتی اگر اولتراهای باشگاه در اعتراض به مدیریت باشگاه توسط QSI “اعتصاب” کردند – رابطه او با PSG غیرقابل جبران به نظر می رسد.

اقامت مسی در پاریس با شکست رو به پایان است و تنها سه بازی تا پایان قرارداد او باقی مانده است. او با دو قهرمانی کاملاً ضعیف در لیگ 1، بدون جام داخلی و مهمتر از همه، بدون موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا را ترک خواهد کرد. اگرچه مسلماً بهترین فوتبالیست تاریخ است، به عنوان یک مهاجم مشهور غیرقابل حذف که تمایلی (یا شاید در 35 سالگی) نداشته است (یا شاید در 35 سالگی) قادر به پرس کردن مداوم یا پوشش دفاعی نبوده است، خرید او شاید همیشه از نظر ورزشی غیرقابل اجرا بود – به خصوص که باشگاه قبلاً دو مهاجم داشت. آن نوع

با توجه به اهمیت روزافزون بازی منسجم و ظریف خارج از مالکیت رقبا برای موفقیت آنها، PSG به طرز وحشتناکی تک بعدی کهکشانی ادای احترام در مقایسه با تیم هایی مانند آرسنال یا منچستر سیتی مانند یک ورزش متفاوت به نظر می رسد.

جدایی مسی می تواند در تابستان امسال باعث مهاجرت شود. کیلیان امباپه در حالی که تنها یک سال از قراردادش باقی مانده است و تمدید آن هنوز تمدید نشده است، ظاهراً ممکن است راهی رئال مادرید شود. نیمار، اگرچه تا سال 2027 قرارداد دارد، اما پس از «اعتراض» هواداران پاری سن ژرمن در خارج از خانه اش – علیرغم اینکه او 12 بازی اخیر را به دلیل مصدومیت از دست داد، به آینده خود نیز فکر می کند.

دروازه بان جانلوئیجی دوناروما، مدافعان کناری نونو مندس و اشرف حکیمی و هافبک ویتینیا تنها بازیکنان بزرگسالی هستند که مطمئناً برای فصل آینده می مانند. اکنون قرارداد سرخیو راموس 37 ساله است. پرسنل کیمپمبه و مارکینیوس، مدافعان میانی همکارشان وارد سال آخر قراردادشان می شوند. و علیرغم اینکه اخیراً با تمدید قرارداد موافقت کرده است، مارکو وراتی، هافبک باسابقه خود نیز به انتقال لینک شده است. با توجه به تعادل مالی باشگاه، بقیه اعضای تیم نیز در دسترس خواهند بود.

چنین تحولی خبر خوبی برای کامپوس است. اگرچه انتصاب او با توجه به مهارت هایش اشتباه بود، او بدون شک یکی از بهترین استعدادیابی های اروپا است و تیم سازی دقیق او منجر به قهرمانی اخیر لیل و موناکو شد. او هنوز می تواند دیدگاه خود را با پاری سن ژرمن تطبیق دهد. کوتاه‌مدت‌گرایی باشگاه را در دوران QSI گرفتار کرده است و بازنشانی با یک تیم مدیریتی دیگر ممکن است کمتر از دادن زمان بیشتر به کامپوس برای تغییر شکل باشگاه باشد. به اعتبار او، کامپوس حداقل رویکرد عقل سلیم تری را ارائه کرده است.

جدایی از پاری سن ژرمن در تابستان امسال برای لوئیس کامپوس مناسب است.
جدایی از پاری سن ژرمن در تابستان امسال برای لوئیس کامپوس مناسب است. عکس: فرانک فایف / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

بازسازی تیم پی اس جی می تواند چالشی هیجان انگیز برای مدیر ورزشی مانند کامپوس باشد. مسی و راموس مجانی خواهند رفت اما نیمار در صورت یافتن خریدار ممکن است مبلغ 9 رقمی را مطالبه کند. فقدان چلسی در لیگ قهرمانان اروپا برای کامپوس ناامیدکننده خواهد بود، زیرا گفته می شود او از زمان ورود این بازیکن 31 ساله در تلاش برای فروش است و استمفوردبریج مقصد احتمالی است.

دسته سنتی بازیکنان بزرگ پاری سن ژرمن بالاخره ممکن است منحل شود. در حال حاضر 27 ساله، بعید است که کیمپمبه ناسازگار پیشرفت کند و به ندرت نشان داده است که برای شروع یک تیم نخبه در بزرگترین بازی ها مجهز است. رهبری مارکینیوس در لحظات کلیدی ناامید شده است، به ویژه در زمان سقوط فصل گذشته رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا. همچنین در سی سالگی، آمادگی و فرم وراتی همچنان ناامید کننده است. خریدهای کامپوس، کارلوس سولر، رناتو سانچس و فابیان رویز نسبتاً ارزان بودند، اما همه آنها با مشکل مواجه شده اند و همچنین می توانند ترک کنند.

هوگو اکیتیکه، مهاجم جوان پس از یک فصل بی نظیر به لیگ برتر پیوند خورده است. دانیلو پریرا، علیرغم یک کمپین خوب در پست دفاع میانی، در تابستان گذشته به عنوان “نامطلوب” معرفی شد. متأسفانه برای کامپوس، مائورو ایکاردی، عبدو دیالو، جولیان دراکسلر، کیلور ناواس، لایوین کورزاوا، لئاندرو پاردس و جورجینیو وینالدوم هم همینطور بودند. تغییر دائمی همه آنها در تابستان گذشته غیرممکن بود، همه آنها یک سال از قراردادهای خود با PSG باقی مانده اند و احتمالاً اکثر آنها در ماه جولای از قرضی بازخواهند گشت.

دستمزدهای غیرنماینده PSG به این معنی است که بسیاری از بازیکنان نمی‌خواهند ترک کنند و نمی‌توانند باشگاه‌هایی را پیدا کنند که با دستمزدشان مطابقت داشته باشد. حتی با این حال، باشگاه می تواند در صورت یافتن خریداران مناسب، چند صد میلیون پوند به دست آورد. این سرمایه‌گذاری باعث افزایش قابل توجهی برای هزینه‌های معمول می‌شود و به کامپوس منابع کافی و چیزی نزدیک به لوح خالی برای طراحی یک تیم جدید می‌دهد.

البته آینده امباپه هم از نظر ورزشی و هم از منظر مالی بسیار مهم خواهد بود. گزارش‌ها در فرانسه اصرار دارند که باشگاه می‌خواهد حول محور این بازیکن 24 ساله بسازد، اما PSG توصیه نمی‌کند در صورت تمدید قرارداد، پیشنهاد بزرگ دیگری از مادرید را رد کند. در غیر این صورت، پاری سن ژرمن ممکن است دوباره در آستانه از دست دادن خرید 180 میلیون یورویی و شاید بهترین بازیکن جهان به صورت رایگان باشد. یک دور برگردان به سختی قابل باور بود، انتظار برای یک ثانیه به طرز غیرقابل تصوری بی پروا بود.

آینده باشگاه هر چه باشد، دو سال حضور مسی در پاری سن ژرمن تا حد زیادی بی ثمر بوده است – یک قهرمانی در جام جهانی، هفتمین توپ طلا و با وجود برخی نمایش های شخصی قوی. به نظر می رسد جدایی او بیشتر به باشگاه کمک می کند تا به اهداف خود برسد تا نزدیکی بعید. مهاجرت به رهبری مسی نیز می تواند پروژه کامپوس را نجات دهد. ممکن است پاری سن ژرمن هنوز پایان «بلینگ-بلینگ» را ببیند، اما انقلاب می تواند با آنچه باشگاه و کامپوس در نظر داشتند بسیار متفاوت به نظر برسد.

راهنمای سریع

نتایج لیگ 1

نمایش دهید

استراسبورگ 2-0 نیس
PSG 5-0 آژاکسیو
لنز 2-1 ریمز
کلرمون 2-1 لیون
برست 1-0 اکسر

مونپلیه 1-1 لوریان

رن 4-0 تروا

تولوز 0-0 نانت

موناکو 0-0 لیل

مارسی 3-1 آنجر

از بازخورد شما متشکرم.

هرج و مرج در تولوز

پیامی که در مسابقات آخر هفته لیگ 1 برگزار شد،
پیامی که در مسابقات آخر هفته لیگ 1 برگزار شد، “همجنسگرا یا مستقیم، همه ما یک پیراهن می پوشیم” – اگرچه همه موافق نیستند. عکس: کلمنت ماهودو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

دیدار تولوز با نانت این آخر هفته به آشوب کشیده شد. پس از پیدا شدن بسته مشکوک در پایان بازی، بازی نیم ساعت به تاخیر افتاد. در همین حال، فرانک کیتا، مدیر کل نانت، پسر والدمار، رئیس باشگاه، گزارش شده است که در این مسابقه با یک ایجنت درگیر شده است. در مجموع شش بازیکن همچنین از شرکت در کمپین ضد همجنس‌گرا هراسی لیگ 1 که شامل شماره‌های پیراهن و بازوبندهای رنگین‌کمان است، خودداری کردند.

به طرز شگفت انگیزی، این کمپین با انتقاد برخی از چهره های سرشناس مواجه شد. برونو جنسیو، مربی رن، علیرغم اصرار او “علیه همه اشکال تبعیض” است، گفت که این کمپین “ضروری نیست”. اریک روی، سرمربی برست، از زمان بندی آن ابراز تاسف کرد و گفت: “در چهار مسابقه آخر فصل که به بقای باشگاه ها مربوط می شود، این کار را انجام ندهید” و افزود که لیگ باید “در درجه اول مراقب فوتبال باشد”. این کمپین در گذشته نیز بحث‌برانگیز بوده است و بنا بر گزارش‌ها، ادریس گیه، سپس از PSG و اکنون از اورتون، از شرکت در این رقابت امتناع کرده‌اند.

نکات صحبت

این مقاله ای از دریافت اخبار فوتبال فرانسه است
دنبال کردن آدام وایت و GFFN در توییتر

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …