جورج آزبورن رهبری شرکت مدیریت سرمایه گذاری 2.4 میلیارد پوندی را بر عهده گرفت | جورج آزبورن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جورج آزبورن برای رهبری یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری جدید 3 میلیارد دلاری (2.4 میلیارد پوندی) استخدام شده است که به فهرست رو به رشدی از مشاغل پرسود که صدراعظم سابق بریتانیا از زمان کناره گیری از سمت خود در پارلمان در سال 2017 انتخاب کرده است، اضافه می شود.

آزبورن که از سال 2010 تا 2016 وزارت خزانه داری را تحت رهبری دیوید کامرون رهبری می کرد، به عنوان رئیس مدیریت سرمایه گذاری Lingotto منصوب شد که متعلق به گروه Exor خانواده میلیاردر آنیلی است.

Exor سرمایه‌گذاری‌های خانواده ایتالیایی را در مجموعه‌ای از شرکت‌ها از جمله یوونتوس اف سی، اکونومیست و فراری مدیریت می‌کند و توسط جان الکان، وارث آنیلی، اداره می‌شود.

لینگوتو خود را به‌عنوان یک شرکت مستقل و کارآفرین معرفی می‌کند که به کارکنان اجازه می‌دهد بدون بوروکراسی اکثر سازمان‌های بزرگ، یا تنها بودن صندوق‌های مستقل، «علاقه سرمایه‌گذاری» خود را دنبال کنند.

این به فهرست رو به رشدی از نقش‌های شهر که توسط آزبورن، که قبلاً شریک شرکت مشاوره بوتیک شهر Robey Warshaw است، اضافه می‌کند. این نقش، که او در اوایل سال 2021 برعهده گرفت، در حال حاضر سودآور بوده است، به طوری که این سیاستمدار سابق یکی از چهار شریکی بود که سال گذشته 26.5 میلیون پوند پرداخت کردند.

او همچنین مدیر تجارت کاغذ دیواری خانواده اش، آزبورن و لیتل، که توسط پدرش، سر پیتر آزبورن، کنترل می شود، باقی خواهد ماند. این شرکت سال گذشته فاش کرد که دستمزد مدیران از جمله صدراعظم سابق را 30 درصد پس از جهش در سود که با کمک 700000 پوند کمک های مالی دولت بریتانیا و ایالات متحده همراه بود، افزایش داده است.

این نماینده سابق پارلمان همچنین نقش خود را به عنوان رئیس موزه بریتانیا و شریک مدیریت شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر 9yards Capital که به همراه برادر کوچکترش، تئو تأسیس کرده است، حفظ خواهد کرد.

این شرکت تعدادی سرمایه گذاری در استارت آپ ها انجام داده است، از جمله صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده Coinbase – که اخیراً پس از تحقیقات در مورد رعایت قوانین و کنترل پولشویی با مقامات ایالات متحده به توافق رسید – و Robinhood، پلت فرم معاملاتی که به دلیل اجازه دادن به سهام آماتور شهرت یافت. سرمایه گذاران برای بازی در بازار

آزبورن قبل از اینکه دو سال پیش با پیوستن به رابی وارشاو موافقت کرد بسیاری از این موقعیت‌ها را کنار بگذارد، حرفه‌ی پرتفولیوی گسترده‌تری داشت. او با یک چک حقوق سالانه بزرگ از بلک راک خداحافظی کرد که برای کار یک روز در هفته به عنوان مشاور 650000 پوند به او پرداخت می کرد.

پست‌های قبلی او همچنین شامل سردبیری ویینگ استاندارد – که بین سال‌های 2016 تا 2019 رهبری می‌کرد – و ریاست او در North Powerhouse Partnership بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

نقش جدید در Lingotto جدید است اما غیرمنتظره نیست، آزبورن قبلاً به عنوان رئیس شورای مشاوره تجاری Exor در پنج سال گذشته خدمت کرده است.

لینگوتو – که حقوق آزبورن را فاش نمی کند – گفت که صدراعظم سابق از سمت شورایی برای اداره شرکت مدیریت سرمایه گذاری کنار می رود، اما “از تجربه حرفه ای گسترده خود در حمایت از توسعه شرکت استفاده خواهد کرد”.

آزبورن گفت: “من از پیوستن به تیم اینجا خوشحالم که چیزی جدید و منحصر به فرد در فضای مدیریت سرمایه گذاری ارائه می دهد.” ریاست شورای شرکای Exor از سال 2018 برای من یک افتخار بوده است و من اکنون مشتاقانه منتظر همکاری با تیم Lingotto هستم و به آنها برای ایجاد یک شرکت بزرگ کمک می کنم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …