“مسئول نگه داشتن او غیرممکن است”: دیسانتیس قوانینی را برای تسهیل اجرای 2024 امضا می کند | ران دیسانتیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ران دیسانتیس از هفته‌های پایانی قبل از راه‌اندازی کمپین ریاست‌جمهوری برای اصلاح قانون فلوریدا استفاده می‌کند تا به او اجازه دهد در حین خدمت به عنوان فرماندار نامزد شود و شفافیت در مورد هزینه‌های سیاسی و سفرهایش را کاهش دهد.

دیسانتیس آماده است تا لایحه‌ای را امضا کند که او را از قانون «استعفا برای مدیریت» در فلوریدا مستثنی می‌کند تا مجبور نباشد برای نامزدی ریاست‌جمهوری دفتر خود را رها کند. طبق قوانین موجود ایالتی، اگر دسانتیس می‌خواست نامزد شود، باید قبل از پایان مهلت تعیین‌شده فلوریدا در سال جاری استعفانامه می‌داد و تا روز تحلیف در سال 2025 کناره‌گیری می‌کرد. ماه گذشته، جمهوری‌خواهان در مجلس قانون‌گذاری ایالتی مصوبه‌ای را تصویب کردند که می‌گوید این محدودیت وجود دارد. شامل کسانی نمی شود که برای ریاست یا معاون رئیس جمهور نامزد می شوند.

این لایحه همچنین محدودیت‌های گسترده‌ای را برای رای‌گیری در ایالت اعمال می‌کند و کار را برای غیرانتفاعی‌ها برای ثبت نام رای‌دهندگان سخت‌تر می‌کند.

تایلر سیرویس، قانونگذار ایالتی جمهوری خواه، زمانی که این لایحه در حال بحث و بررسی بود، گفت: «من نمی توانم زمین آموزشی بهتر از ایالت فلوریدا برای یک فرمانده کل بالقوه آینده فکر کنم.

برخی از دموکرات ها این سوال را مطرح کردند که چرا قانونگذاران به دیسانتیس اجازه می دهند تا توجه او را از فرمانداری دور کند. “چرا به ران دیسانتیس اجازه می دهیم که کار خود را انجام ندهد، امضا می کنیم؟” انجی نیکسون، قانونگذار جکسونویل، ماه گذشته گفت.

دیسانتیس همچنین هفته گذشته لایحه ای را امضا کرد که از سوابق مربوط به سفر او از دید عموم محافظت می کند. قانون جدید تمام سفرهای گذشته و آینده دیسانتیس را از افشای قانون اسناد عمومی فلوریدا که یکی از شفاف‌ترین قوانین در ایالات متحده است، مستثنی می‌کند. باربارا پترسن، مدیر اجرایی مرکز پاسخگویی دولت فلوریدا، که روی قوانین شفافیت کار کرده است، گفت: این ایالت همچنین از افشای نام افرادی که با فرماندار در دفتر یا عمارت وی ملاقات می کنند یا با او سفر می کنند معاف می کند. بیش از سه دهه در این ایالت.

قانونگذاران جمهوری خواه و دیسانتیس نگرانی های امنیتی را برای توجیه این قانون ذکر کرده اند. اما دموکرات ها و طرفداران شفافیت گفته اند که این یک تلاش وقیحانه برای مخفی نگه داشتن سفر دیسانتیس است.

پترسن گفت: «این غیرقابل باور است. بدون دسترسی به این گونه سوابق، پاسخگویی این فرماندار عملا غیرممکن خواهد بود.

او گفت که دلیل امنیتی این لایحه “جعلی” بود. اگر ندانند آن شخص کیست، به کسی اجازه ورود به عمارت را نخواهند داد. من نمی دانم چرا این یک نگرانی امنیتی از جایی است که او شش هفته پیش رفت.

جایی که یک فرماندار می رود، کسی که با فرماندار سفر می کند، فرماندار با چه کسی ملاقات می کند، همه اطلاعاتی است که برای مردم اهمیت حیاتی دارد. چه کسی بر استاندار تأثیر می گذارد؟ ما باید این را بدانیم.»

همان لایحه‌ای که الزام استعفا برای انتخاب را لغو می‌کند، دانستن اینکه کمیته‌های سیاسی در فلوریدا، از جمله دیسانتیس، از کجا پول جمع‌آوری می‌کنند، دشوارتر می‌کند. در حال حاضر، کمیته‌های سیاسی در سراسر ایالت موظف هستند گزارش‌های مالی ماهانه مبارزات انتخاباتی را برای بیشتر یک کمپین ارسال کنند. بر اساس این اقدام جدید، آن کمیته‌ها فقط باید گزارش‌های فصلی را تا پایان مهلت صلاحیت ایالت ارائه کنند، زمانی که باید گزارش‌های منظم‌تری را ارائه کنند.

بن ویلکاکس، یکی از بنیانگذاران یکپارچگی فلوریدا، یک گروه ناظر دولتی، گفت: «این قطعا یک گام به عقب برای شفافیت در تامین مالی کمپین است. او گفت: «این فقط گزارش‌دهی آنچه را که این کمیته‌های سیاسی مطرح می‌کنند کند می‌کند.

«آنها قایق های پول جمع می کنند. کمیته های سیاسی بهترین ابزار جمع آوری کمک های مالی در آنجا هستند.

به گزارش پولیتیکو، دیسانتیس اخیراً برای فاصله گرفتن از کمیته سیاسی فلوریدا که حدود 86 میلیون دلار دارد، نقل مکان کرد. پولیتیکو گزارش داد که این اقدام باعث گمانه زنی هایی شد مبنی بر اینکه کمیته ممکن است تلاش کند پول را به یک ابر پک فدرال که از پیشنهاد ریاست جمهوری او حمایت می کند، منتقل کند. چنین انتقالی ممکن است از نظر قانونی مشکوک باشد و تنها در صورتی امکان پذیر است که دیسانتیس به کمیته سیاسی فلوریدا وابسته نباشد.

استفان اسپالدینگ، کارشناس امور مالی مبارزات انتخاباتی در Common Cause، یک گروه ناظر دولتی، می گوید: «به نظر می رسد که آنها در حال ایجاد زمینه برای انتقال پول به نوعی وسیله نقلیه هستند که از نامزدی ریاست جمهوری او حمایت می کند. آنچه که دوباره نشان می دهد این است که قوانین هماهنگی چقدر سست هستند، چگونه باید تقویت شوند و قوانین موجود چگونه باید اجرا شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …