ردیاب آب و هوا: طوفان موکا بنگلادش و میانمار را درنوردید | بنگلادش

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طوفان موکا روز یکشنبه بادهای شدید و باران سیل آسا را ​​در بخش‌هایی از بنگلادش و میانمار به همراه آورد و کمپ‌های پناهجویان بار عمده طوفان دسته 5 را متحمل شدند که حداقل پنج کشته برجای گذاشت و نیم میلیون نفر را تخلیه کرد.

این منطقه توسط بادهای پایدار با سرعت بیش از 160 مایل در ساعت با ریزش موکا به خشکی لرزید، تندبادهایی با سرعت 200 مایل در ساعت و موج طوفانی تا 4 متر. بزرگترین کمپ پناهندگان جهان، کاکس بازار، به شدت آسیب دید و بیش از 1300 پناهگاه ویران شد. بارش شدید باران باعث رانش زمین و سیل شد.

طوفان با حرکت به داخل خشکی، پس از از دست دادن دریای گرمی که به سوخت آن کمک می کرد، به سرعت از بین رفت. با این حال، طوفان های تندری احتمالاً در روزهای آینده تلاش های نجات و پاکسازی را مختل خواهند کرد.

در جاهای دیگر، این هفته یک تقسیم گرمای شدید در سراسر آمریکای شمالی پیش بینی می شود، با دمای 10 تا 15 درجه سانتی گراد بالاتر از حد نرمال فصلی در بخش هایی از شمال غربی اقیانوس آرام و نیمه غربی کانادا.

گرمای شمال غرب می‌تواند باعث شود برخی از ایستگاه‌های هواشناسی رکوردهای دمای ماهانه خود را بشکنند، به‌ویژه در اطراف ونکوور که انتظار می‌رود دما به 30 درجه سانتیگراد برسد.

در مقابل، شرق کانادا حدود 10 درجه سانتیگراد کمتر از میانگین احساس می کند. با افزایش هوای سرد به سمت جنوب، دما برای رسیدن به دو رقمی تلاش خواهد کرد. بالاترین حد در روز به احتمال زیاد 7 درجه سانتیگراد سرد در بخشهایی از کبک خواهد بود.

در جنوب، احتمالاً پس از وقوع گردباد در برخی ایالت ها، فعالیت طوفان در سراسر دشت های ایالات متحده آرام خواهد بود. نبراسکا در جمعه شب بار سنگین تعدادی از آنها را متحمل شد، اگرچه آنها بیشتر زمین های کشاورزی کم را تحت تأثیر قرار دادند.

با این وجود، برخی از ساختمان‌ها و خانه‌های مزرعه در اثر گردبادی که شهرستان دوج را درنوردید آسیب دید. فعالیت طوفان در روزهای آینده با کاهش رطوبت و ایجاد فشار بالا از غرب کاهش خواهد یافت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …