بیش از 1600 خانواده بی‌خانمان در هتل‌ها و B&B‌های انگلیسی با گذشتن از محدودیت قانونی | بی خانمانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تعداد خانواده‌های بی‌خانمان که توسط شوراهای انگلیسی در هتل‌ها و B&B ​​برای مدت طولانی‌تر از حد مجاز اسکان داده شده‌اند، به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسیده است.

آخرین ارقام دولتی نشان می دهد که 1630 خانواده توسط شوراها در انگلستان در هتل ها و B&B ​​ها اسکان داده شده اند که از محدودیت قانونی شش هفته ای بین اکتبر تا دسامبر سال گذشته گذشته است. این بالاترین رقم گزارش شده از سال 2003 است. همچنین بالاترین افزایش سه ماهه ثبت شده تا کنون را نشان می دهد که از آخرین گزارش داده ها، برای ژوئیه تا سپتامبر سال گذشته، 35 درصد افزایش یافته است.

این مشکل به ویژه در لندن حاد است. بر اساس داده‌های شورای لندن، انجمن بین‌حزبی دولت محلی برای لندن بزرگ، تعداد خانواده‌هایی که برای بیش از شش هفته از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ در هتل‌ها و تخت‌خواب‌ها اسکان داده شده‌اند، ۱۸۰ درصد افزایش داشته است.

بسیاری از این خانواده ها به امکانات آشپزی و شستشوی لباس دسترسی ندارند و باید هزینه خشکشویی، خدمات نگهداری و غذای همراه را بپردازند.

مونیکا روچا از اوایل فوریه به همراه دو پسر 15 و 5 ساله خود در یک Travelodge در انفیلد زندگی می کند. آنها یکی از 200 خانواده ای هستند که در حال حاضر توسط شورای انفیلد در هتل های تجاری اسکان داده شده اند.

او به صورت خصوصی اجاره می کرد، اما پس از تصمیم صاحبخانه برای فروش ملک، از خانه اش بیرون راند. او نتوانسته است ملک دیگری در بازار اجاره خصوصی پیدا کند.

او گفت: “اگر بیش از 40000 پوند درآمد نداشته باشید، بدست آوردن ملک بسیار سخت است.” ما مکانی را دیدیم که ماهیانه 1600 پوند هزینه دارد. [The landlord] از من می خواست 60000 پوند کسب کنم.”

آبان نیوز با تعدادی از خانواده های ساکن در تراولودج صحبت کرد که اکثر آنها گفتند که از زمان اخراج از محل اقامت اجاره ای خصوصی به دلیل افزایش اجاره بها یا تمایل صاحبخانه به فروش خانه بی خانمان شده اند.

زندگی در هتل برای پسر نوجوان روچا بسیار دشوار است. او به من می گوید: “من احساس خفگی می کنم، مامان”. برای درس خواندن به سمت پله می رود چون خلوت است. این روی درسش تاثیر گذاشته و برای اولین بار وارد دعوا شد.

او مدام از من می پرسد: “کردم [the council] به شما چیزی بگویم؟ کی قراره حرکت کنیم؟ هر روز این سوال یکسان است. خیلی سخت است. وقتی گریه می کنم، باید خودم گریه کنم.»

روشا یک افسر امنیتی فرودگاه است. طبق سیاست Travelodge، او باید هر 28 روز یکبار اتاق‌های خود را جابه‌جا کند و همچنین می‌گوید که مجبور شده چندین بار به طور موقت از هتل خارج شود. “من باید درخواست مرخصی سالانه برای نقل مکان کنم. خیلی استرس داره هرگز فکر نمی کردم در این شرایط قرار بگیرم.»

پیوتر و ماگدالنا
پیوتر و ماگدالنا رمبیکوفسکی که از اوت گذشته در اتاق هتل Travelodge زندگی می کنند. عکس: مارتین گادوین/ آبان نیوز

پیوتر رمبیکوفسکی در ماه آوریل با آبان نیوز صحبت کرد. او یک کاربر ویلچر با روده بازسازی شده است و از آگوست سال گذشته در Travelodge زندگی می کرد. او گفت که رزروش تا اواخر ژوئن تمدید شده است.

شورای انفیلد می گوید که حداقل 6000 خانه در این منطقه توسط شوراها و ادارات دولتی دیگر از جمله وزارت کشور استفاده می شود.

سخنگوی شورای انفیلد گفت: «تنها در ماه فوریه امسال، 464 خانواده بی خانمان برای کمک به این شورا مراجعه کردند، در مقایسه با 196 خانواده در اکتبر 2021. ساکنان انفیلد بار عمده بحران مسکن ملی را متحمل می شوند.»

سخنگوی وزارت افزایش سطح، مسکن و جوامع گفت: «بیش از 600,000 خانوار از سال 201،8 تا کنون از بی خانمان شدن یا حمایت در مسکن های مستقر جلوگیری شده اند، اما ما می دانیم که باید کارهای بیشتری برای کمک به خانواده هایی که در معرض خطر از دست دادن خانه های خود هستند، انجام دهیم.

ما یک میلیارد پوند از طریق کمک هزینه پیشگیری از بی خانمانی در طول سه سال به شوراها می دهیم. این بالاتر از حمایت ۲۶ میلیارد پوندی هزینه زندگی در سال جاری است. مقامات محلی وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که هیچ خانواده ای بدون سقف نیست و اسکان موقت نقش مهمی در این امر ایفا می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …