انکار انتخابات چقدر به جمهوری خواهان در دوره میانی لطمه زد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس یک مطالعه جدید از ایالات متحده اکشن، یک گروه غیرحزبی که انتخابات عادلانه را ترویج می کند، انکار نتایج انتخابات 2020 و ایجاد تردید در مورد سیستم رأی دهی کشور برای نامزدهای جمهوری خواه در سراسر ایالت 2.3 تا 3.7 درصد در میان دوره ای سال گذشته هزینه داشت.

حتی در پایین ترین سطح طیف، 2.3 درصد برای تغییر در چندین رقابت میان دوره ای مهم که جمهوری خواهان شکست خوردند، از جمله رقابت برای فرماندار و دادستان کل در آریزونا و انتخابات سنا در نوادا و جورجیا کافی بود.

در هر یک از آن رقابت‌ها، نامزد جمهوری‌خواهان یا نسبت به انتخابات 2020 ابراز تردید کرده بود یا صریحاً مشروعیت آن را رد کرده بود.

و همانطور که دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا هفته گذشته در یک رویداد تالار شهر نشان داد، انکار انتخابات در حزب جمهوری خواه بسیار زنده است.

اما انتشار مجدد چنین تئوری‌های توطئه می‌تواند جمهوری‌خواهان را که به دنبال پس گرفتن سنا در سال 2024 هستند، با مشکل مواجه کند.

سارا لانگول، استراتژیست جمهوری خواه ضد ترامپ، می گوید: «مشکل بسیاری از جمهوری خواهان در حال حاضر این است که شکاف بین آنچه پایگاه می خواهد و آنچه رای دهندگان نوسانی تحمل خواهند کرد، بسیار طولانی شده است.

در میان دوره ای، فهرستی از نامزدهای منکر انتخابات با هم به عنوان ائتلاف آمریکا اول شرکت کردند. این نامزدها که تا حدی توسط جیم مارچانت، نامزد جمهوری خواهان برای وزارت امور خارجه در نوادا سازماندهی شده بودند، با نامزدی برای وزیر امور خارجه، دادستان کل و فرماندار در ایالت های سراسر کشور، به دنبال تصاحب بخش های حیاتی زیرساخت های انتخاباتی کشور بودند.

اما در هر ایالت اصلی میدان نبرد، این نامزدها شکست خوردند.

جوآنا لیدگیت، مدیر اجرایی ایالات متحده اکشن، گفت: «آنچه که ما دریافتیم این بود که در مورد انتخابات دروغ می گویند، نه تنها برای دموکراسی ما بد است، بلکه یک سیاست بد است.

این گروه با مقایسه نامزدهای منکر انتخابات در سال 2022 با جمهوری خواهانی که از دیدگاه های مشابه حمایت نمی کردند و سپس مقایسه عملکرد سال 2022 با عملکرد سال 2018، به عدد 2.3 تا 3.7 درصد “مجازات” رسید.

در کل، سال 2022 برای جمهوری خواهان سال بهتری نسبت به سال 2018 بود. همانطور که انتظار می رفت، در رقابت های سراسری ایالتی بدون انکار انتخابات، جمهوری خواهان در سال 2022 به طور متوسط ​​عملکرد بهتری نسبت به سال 2018 داشتند، اما این امر در مورد نامزدهای منکر انتخابات صادق نبود.

چندین نامزد که بخش اصلی جنبش انکار انتخابات بودند، از قصد خود برای نامزدی مجدد در سال 2024 خبر داده اند، از جمله آقای Marchant در نوادا. برخی دیگر از جمله کری لیک و داگ ماستریانو که در رقابت‌های فرمانداری در آریزونا و پنسیلوانیا شکست خوردند، بنا بر گزارش‌ها در حال بررسی پیشنهادات برای مجلس سنا هستند.

و از آنجایی که آقای ترامپ همچنان خواستار وفاداری به چنین عقایدی است و بر انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان تسلط دارد، این موضوع احتمالاً در سیاست جمهوری‌خواه باقی خواهد ماند.

اکثر ایالت های میدان نبرد تا سال 2026 مسابقه ای برای فرمانداری و وزیر امور خارجه برگزار نمی کنند، اما چندین مسابقه خیمه شب بازی سنا در سال آینده کنترل اتاق را تعیین می کند.

خانم لیدگیت گفت: «آنچه واقعاً جالب است این است که نتایج در آنجا با نتایج مسابقات کنگره و رقابت های قانونگذاری ایالتی متفاوت است. ما فکر می‌کنیم که این به این دلیل است که در این رقابت‌های سراسری برای فرماندار، دادستان کل ایالت، وزیر امور خارجه، رای‌دهندگان واقعاً دریافتند که اینها افرادی هستند که بر رای‌گیری نظارت می‌کنند. اینها کسانی هستند که مسئولیت آزادی رای شما را بر عهده دارند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …