امانوئل ماکرون با ایلان ماسک برای گفتگو درباره آینده خودروهای برقی در اجلاس تجاری در فرانسه دیدار خواهد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفتر رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد، امانوئل مکرون و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در مورد “جذابیت فرانسه و صنایع آن” صحبت خواهند کرد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با کارآفرین میلیاردر دیدار خواهد کرد الون ماسک کاخ الیزه روز دوشنبه در حاشیه یک کنفرانس تجاری در خارج از پاریس در روز دوشنبه با تایید گزارش های قبلی رسانه ها گفت.

دفتر رئیس جمهور فرانسه گفت که این دو در مورد جذابیت فرانسه و صنایع آن بحث خواهند کرد.

مکرون بعدازظهر با بیش از 200 رئیس چندملیتی بزرگ در ورسای برای ششمین دوره اجلاس “فرانسه را انتخاب کنید” که هدف آن تقویت سرمایه گذاری بین المللی در این کشور است، دیدار خواهد کرد.

در حال حاضر رکورد 13 میلیارد یورو سرمایه گذاری اعلام شده است.

برونو لومر، وزیر دارایی، که قرار است با مدیرعامل تسلا ناهار بخورد، به تلویزیون BFM گفت که این مذاکرات چندین موضوع از جمله را پوشش خواهد داد. ماشین های برقی.

لومر گفت: «تمام سرمایه‌گذاری‌هایی که امروز انجام می‌شود نتیجه ماه‌ها و حتی سال‌ها مذاکره است.

هفته گذشته، فرانسه توسط شرکت تایوانی ProLogium برای اولین کارخانه باتری خودرو در خارج از کشور انتخاب شد و رقابتی از آلمان و هلند را شکست داد.

مکرون همچنین مجموعه ای از اقدامات را برای حمایت از صنایع نوآورانه و گذار به سمت فناوری سبزتر اعلام کرده است. آنها شامل اعتبارات مالیاتی در زمینه هایی مانند تولید باتری، خودروهای الکتریکی، هیدروژن و انرژی باد و همچنین تسریع مجوز برای پروژه های صنعتی می شوند.

مکرون در ادامه گفت: فرانسه در حال تغییر است، در حال سازگاری با مسیر جهان است و من معتقدم که ما مسیر درستی را دنبال می کنیم، یعنی صنعتی کردن مجدد کشور، حاکمیت بیشتر و احترام بیشتر به آب و هوا و تنوع زیستی. جمعه در جریان بازدید از دانکرک، در شمال فرانسه.

بحث در مورد تولید EV

مکرون و ماسک پیش از این در ماه دسامبر در نیواورلئان در جریان سفر رئیس جمهور فرانسه به ایالات متحده با یکدیگر دیدار کرده بودند.

به گفته دومی، آنها “یک بحث روشن و صمیمانه” داشتند و در مورد “پروژه های صنعتی سبز آینده مانند تولید خودروهای برقی و باتری” تبادل نظر کردند.

مکرون در رابطه با توییتر که ماسک در اکتبر سال گذشته مدیریت آن را بر عهده گرفت، گفت که این پلتفرم اجتماعی باید از نظر «شفاف شرایط استفاده»، «تقویت قابل توجه تعدیل محتوا» و «حفاظت از قوانین اروپایی» تلاش کند. آزادی بیان”.

میلیاردر آمریکایی از زمانی که توییتر را خرید، تعداد کارمندان توییتر را کاهش داده است و بسیاری از تبلیغ‌کنندگان به دنبال تغییر سیستم تأیید حساب کاربری، پلتفرم را ترک کردند.

ماسک روز جمعه مدیرعامل جدید این پلتفرم را معرفی کرد. لیندا یاکارینو، مدیر تبلیغاتی قدیمی در NBCUniversal، با چالش تلاش برای جلب حمایت تبلیغ‌کنندگانی که از زمان تصاحب ماسک از توییتر فرار کرده‌اند، مواجه خواهد شد.

این نشست پس از ماه ها اعتراض علیه تصمیم مکرون برای افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال برگزار می شود. عدم محبوبیت اصلاحات، دولت او را در پارلمان تضعیف کرده و استراتژی اقتصادی او را با مشکل مواجه کرده است.

از زمان روی کار آمدن مکرون در سال 2017، ماکرون مالیات‌های کسب‌وکار را کاهش داده، استخدام و اخراج کارگران را آسان‌تر کرده و در میان سایر سیاست‌های طرفدار کسب‌وکار، مطالبه مزایا را برای بیکاران دشوارتر کرده است.

مکرون گفت: برای چهارمین سال متوالی، فرانسه کشور اروپایی بود که بیشترین تعداد سرمایه گذاری خارجی را جذب کرد. نظرسنجی توسط EY هفته گذشته

نرخ بیکاری در فرانسه در ماه مارس به پایین‌ترین سطح خود از سال 2001، یعنی 6.9 درصد رسید – از حدود 10 درصد در زمان انتخاب ماکرون. داده های OECD. با این حال، نسبت افراد بیکار در فرانسه بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است که در 6 درصد ثابت است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …