تحقیق در مورد «مرگ‌های فاجعه‌بار ماهی» منیندی برای بررسی راه‌هایی برای جلوگیری از بلایای زیست‌محیطی آینده | حوضه موری-دارلینگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک تحقیق مستقل در مورد مرگ میلیون‌ها ماهی در رودخانه دارلینگ-باکا در منیندی در ماه مارس به این موضوع می‌پردازد که آیا مداخلات مدیریت محلی می‌تواند از کشتار ماهی‌ها در آینده جلوگیری کند یا خیر.

شرایط این تحقیق که ماه گذشته اعلام شد، روز دوشنبه منتشر شد. آن‌ها شامل بررسی شرایط محیطی و داده‌های پایش آب در منتهی به کشتار ماهی، موفقیت چارچوب مدیریت اضطراری است که پلیس نیو ساوت ولز را به عنوان آژانس اصلی در واکنش به یک فاجعه زیست‌محیطی و بهداشت عمومی و اینکه آیا وجود داشته است. مشورت کافی با جامعه، به ویژه با مردم ملل اول.

رز جکسون، وزیر آب نیوساوت ولز، به خبرنگاران گفت که درک دلیل وقوع «مرگ‌های فاجعه‌بار ماهی» و جلوگیری از تکرار آن ضروری است.

او گفت: “ما از این تحقیق مستقل درخواست می کنیم تا به جامعه اطمینان دهیم که در حال بررسی کامل این موضوع هستیم.”

این بررسی توسط دانشمند و مهندس ارشد NSW، پروفسور هیو دورانت وایت انجام خواهد شد.

پنی شارپ، وزیر محیط زیست نیوساوت ولز، پس از انتخابات ایالتی ماه گذشته، به همراه کریس مینز نخست وزیر از منیندی دیدن کرد. او روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که مهم است که آنها در اسرع وقت از منطقه بازدید کنند “تا بفهمند چقدر بزرگ است”.

او گفت: “روزی که ما بازدید کردیم، آنها بیش از 10000 تن ماهی مرده را از آبراه های محلی خارج کردند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“جامعه محلی برای مدت طولانی در مورد چالش های مدیریت آب در امتداد Darling-Baaka صحبت می کند. آنها واقعا احساس می کنند که به آنها گوش نداده اند و یکی از تعهدات ما و اعلامیه امروز واقعاً این است که این تعهد را به آنها تحویل دهیم.

ما نه تنها به آنچه در مورد مرگ و میر ماهی ها رخ داد، اقداماتی که منجر به آن شد، نقش آژانس ها، نحوه برقراری ارتباط آنها با جامعه خواهیم رسید. اما ما همچنین می‌خواهیم به آنچه که می‌توانیم در آینده برای جلوگیری از آنها انجام دهیم، برسیم.»

ما باید این را درست انجام دهیم و مشتاقانه منتظریم که دانشمند ارشد در این راه به ما کمک کند.»

پروفسور دورانت وایت گفت که دفتر او تحقیقات گسترده ای را انجام خواهد داد.

او گفت: «بدون شک تعداد فوق‌العاده تلفات ماهی‌ها تأثیر گسترده‌ای بر غرب NSW و فراتر از آن داشته است».

این بررسی قرار است تا 31 اوت به دولت تحویل داده شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …