روز احساسی جیسون خشکسالی پنج ساله تور PGA را با پیروزی روز مادر شکست داد | گلف

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیسون دی، ستاره گلف استرالیایی، با پیروزی پر احساس در روز مادر در مسابقات قهرمانی AT&T بایرون نلسون در تگزاس، خشکسالی پنج ساله عنوان تور PGA را شکست.

یک سال پس از اینکه مادرش دنینگ را به دلیل سرطان از دست داد و از 100 نفر برتر خارج شد، دی از اسکاتی شفلر برای بازگشت به شماره 1 جهان در یک تیراندازی پرتنش یکشنبه در TPC Craig Ranch محروم شد.

دی یک بازی درخشان را در دور نهم زیر 62 بدون بوگی انجام داد تا یک برد محکم مقابل سی وو کیم (63) و آستین اکروات آمریکایی (65) به دست آورد. سی تی پن (62) هموطن کیم با 21 سن کمتر چهارم شد و شفلر (65) در نهایت با سه شوت پنجم پس از ناتوانی در ماندن با دی به پایان رسید.

کیم آخرین نفری بود که برای مدت کوتاهی در صدر جدول امتیازات به دی ملحق شد، اما کوئینزلندر اعصاب خود را حفظ کرد و همسرش الی را به دنیا آورد – که به شدت حامله پنجمین فرزند این زوج بود – هدیه بی‌ارزش خود برای روز مادر.

در ادای احترامی تحسین برانگیز، کادوی دی با نام مادرش “ادنیل” به تن کرد و شماره 1 سابق جهان با الهام از او یاد او را با اولین بردش در تورنمنت پس از مسابقات آزاد بیمه کشاورزان 2018 گرامی داشت.

«این اولین مورد بود [Mother’s Day] یک جورهایی بدون او، بنابراین داشتن او روی پیشخوانم خاص بود.» دی گفت.

من برای مدتی در آنجا اشک ریختم و به این فکر کنم که مادرم از سال 2017 تا سال گذشته درگذشتش چه کرده و سپس بدانم. گذراندن و تجربه آنچه که او تجربه می کرد بسیار احساسی بود، پس از آن من علاوه بر همه چیزهایی که در زندگی ام رخ می داد، آسیب دیدم.

و بعد از آن مشخص است که الی، میزان فداکاری هایی که برای من و حرفه من انجام داده است، من نمی توانم به اندازه کافی از او تشکر کنم. او هرگز از تلاش من برای بازگشت دوباره به حلقه برنده دست نکشید. او همیشه به من فشار می آورد تا تلاش کنم و بهتر شوم.

صادقانه بگویم، من خیلی نزدیک بود که آن را کنار بگذارم. من هرگز این را به همسرم نگفتم، اما با آن مشکلی نداشتم، فقط به این دلیل که بخش بسیار پر استرس زندگی من بود.»

در یک افزایش اعتماد به نفس بزرگ قبل از مسابقات قهرمانی PGA ایالات متحده در هفته آینده، دومین دوره اصلی فصل در نیویورک، دی با 23 سال کمتر به پایان رسید و تنها سه بازیکن برای هفته داشت.

به درستی، این مرد 35 ساله در همان مسابقاتی که اولین برد خود در تور PGA را در سال 2010 به دست آورد، به دویدن بی ثمر خود پایان داد. اما سیزدهمین پیروزی او حتی خاص تر است و سفر پرفراز و نشیب دی را از دل درد و ناامیدی کامل می کند.

او در سپتامبر گذشته در رتبه 175 جهان بود و قبل از بازسازی تاب خود برای مبارزه با آسیب ناتوان کننده کمر که تهدیدی برای پایان دادن به دوران حرفه ای خود بود، پیش از موعد به پایان رسید.

اما انعطاف‌پذیری برنده قهرمانی PGA 2016 اکنون به ثمر نشسته است و Day بار دیگر در میان داغ‌ترین بازیکنان روی کره زمین قرار گرفت. او در این سال 6 رتبه برتر در 10 و 8 رتبه متوالی بالای 20 را به دست آورد، قبل از اینکه یک حمله نابهنگام سرگیجه شانس استادی او را از بین ببرد.

علاوه بر این جایزه، این بازیکن 35 ساله پس از شکستن خشکسالی قهرمانی 1835 روزه خود، یک چک به مبلغ 1.7 میلیون دلار (2.6 میلیون دلار) به جیب زد.

دی گفت: “چند سال سختی سپری شد، بنابراین اینکه بتوانم برنده را به روشی که امروز بازی کردم به دست بیاورم، واقعاً خاص بود.”

من مصدومیت های زیادی از ناحیه کمرم داشتم و برای لحظه ای فکر کردم که دیگر قرار نیست بازی کنم و بعد فقط تلاش برای پشت سر گذاشتن این دو سال و تلاش برای عبور از یک تورنمنت دشوار بود.

بنابراین برای اینکه در طرف دیگر باشم، سالم باشم، احساس خوبی نسبت به بازی خود داشته باشم، در نهایت دوباره برنده شوم، واقعاً احساس بهتری وجود ندارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …