به مشتریان یک معامله منصفانه بدهید وگرنه، تنظیم کننده مالی به بخش هشدار می دهد | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نقوانین ew که در کمتر از دو ماه اجرایی می شوند، با هدف اطمینان از اینکه شرکت هایی که از آنها وام مسکن، حساب های جاری، بیمه و سایر محصولات مالی خود را دریافت می کنند، با مردم بهتر رفتار می کنند.

به بانک ها، انجمن های ساختمانی، بیمه ها، شرکت های سرمایه گذاری و بسیاری از مشاغل دیگر هشدار داده شده است که باید برای یکی از بزرگترین تغییرات مالی مصرف کننده در بریتانیا آماده باشند.

رژیم جدید، از سوی سازمان رفتار مالی (FCA)، در 31 ژوئیه شاهد معرفی به اصطلاح «وظیفه مصرف‌کننده» خواهد بود که استانداردهای بالاتر و واضح‌تری از حمایت را تعیین می‌کند و صراحتاً از شرکت‌ها می‌خواهد که «نیازهای مشتریان را در اولویت قرار دهند». “.

این می‌تواند به این معنا باشد که اگر به پایان یک معامله ثابت می‌روید، در مورد نرخ‌های بهره بهتر وام مسکن در دسترس شما صحبت می‌کنید یا هزینه‌های خروج غیرمنطقی را متوقف می‌کنید، که مردم را از ترک یک محصول مالی برای رفتن به محصول بهتر باز می‌دارد.

هدف این درایو تولید آنچه که FCA آن را «نتایج خوب» برای مصرف‌کنندگان می‌نامد است: کاهش زمان انتظار تماس، پایان دادن به هزینه‌ها و کارمزدها از طریق تبلیغات واضح‌تر، و آسان‌تر کردن لغو یا تغییر سرمایه‌گذاری.

و هفته گذشته، شلدون میلز از FCA به شرکت‌هایی که قوانین جدید را نادیده می‌گیرند هشدار داد که در مواردی که خطر آسیب به مصرف‌کنندگان وجود دارد، با اقدامات سریع روبرو می‌شوند. او گفت: «در برخی موارد، شرکت‌ها می‌توانند از ما انتظار داشته باشند که اقدامات قوی مانند مداخلات یا تحقیقات، همراه با مجازات‌های انضباطی احتمالی انجام دهیم.»

تیم هاگ، از مشاوران Oxera، می گوید که قوانین جدید یکی از بزرگترین اصلاحات مقررات مالی در 15 سال گذشته است. “امیدوارم وقتی نوبت به خرید محصولات جدید می‌رسد، از نظر اینکه چه چیزی برای آنها مناسب است، برای مردم مشکل‌ساز نباشد.”

فشار بر مصرف کنندگان

FCA می گوید که می خواهد نیازهای مصرف کنندگان در اولویت قرار گیرد و سطح بالاتری از حمایت از مصرف کننده در بازارهای مالی خرده فروشی وجود داشته باشد.

این در شرایطی است که مردم به دلیل بحران هزینه های زندگی در فشار مالی هستند و مجبور می شوند در هنگام گرفتن وام مسکن، وام و سایر محصولات تصمیمات پیچیده بگیرند. رگولاتور می‌گوید: برخی از شرکت‌های مالی اطلاعاتی را ارائه می‌کنند که گیج‌کننده یا درک آن دشوار است و زندگی را دشوارتر می‌کند، که می‌تواند منجر به خرید محصولاتی شود که برای آنها مناسب نیست یا ارزش خوبی ارائه نمی‌دهد.

بر اساس وظیفه مصرف کننده، این به شرکت ها بستگی دارد که اقداماتی را که به نفع مشتریانشان نیست متوقف کنند. این تغییرات 52 میلیون نفری را که از خدمات مالی در بریتانیا استفاده می کنند، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

چگونه کار خواهد کرد

بعید است که مصرف کنندگان در تاریخ 1 اوت شاهد تغییر کامل در نحوه برخورد با ارائه دهنده وام مسکن یا شرکت بیمه خود باشند. اندرو استرنج در حسابداران PwC می گوید، در عوض، این در طول زمان اتفاق می افتد. لیستی از کارهایی که می توان و نمی توان برای هزاران فرآیند درگیر انجام داد وجود نخواهد داشت. اما مصرف‌کنندگان می‌توانند در صورتی که احساس کنند به آنها خدمات خوبی ارائه نمی‌شود، شکایت کنند.

برخی از مثال‌هایی که چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد عبارتند از:

اگر مصرف کننده بخواهد به محصولی با نرخ های بهتر تبدیل شود، ممکن است یک محصول مالی داشته باشد که هزینه خروج زیادی دارد. یا ممکن است مشتری مجبور باشد برای لغو به شعبه مراجعه کند.

FCA می گوید که این هر دو قوانین جدید را نقض می کنند.

در مواردی که یک بیمه نامه عمر وجود دارد که در صورت ابتلای مشتری به بیماری پرداخت می شود و متعاقباً امید به زندگی کمتر از 12 ماه دارد. زمانی که به وضوح آسیب پذیر هستند، یا ممکن است در دریافت پرداخت عوارضی وجود داشته باشد، ممکن است پیمایش فرآیند ادعاها برای آنها دشوار باشد.

FCA به شرکت‌ها گفته است که باید اطمینان حاصل کنند که در مورد محدودیت‌های مربوط به این خط‌مشی به مردم می‌گویند و از “آسیب قابل پیش‌بینی” اجتناب می‌کنند.

حساب‌های بانکی به اصطلاح بسته‌بندی شده ممکن است دارای ویژگی‌های اضافی مانند بیمه مسافرتی باشند، اما ممکن است مشتری بعید باشد که از آنها استفاده کند.

یا حساب های بانکی که به جای «هزینه تجمعی قابل توجه» با هزینه روزانه اضافه برداشت تبلیغ شده فروخته می شوند. هر دو با قوانین جدید مخالفت خواهند کرد.

هاگ می گوید این وظیفه تضمین می کند که مردم محصول مناسب را با قیمت منصفانه دریافت می کنند. یک راه دیگر برای فکر کردن در مورد آن این است: اگر بخواهید بعد از خرید یک محصول با یک مصرف کننده بنشینید و دقیقاً درباره آنچه اتفاق افتاده با او صحبت کنید و قوانین و مقررات را بخوانید، آیا آنها هرگز می گویند “من از این کار پشیمان هستم”؟ در تلاش است تا این آزمون پشیمانی را در نحوه عملکرد صنعت جاسازی کند.”

اگر کسی، پس از انجام یک معامله وام مسکن با نرخ ثابت خوب، با نرخ متغیر قرار می گرفت اما به معامله بهتری روی نمی آورد. هاگ می‌گوید: «امیدوارم آنچه اتفاق می‌افتد این باشد که ارائه‌دهندگان اقدامات بیشتری برای شناسایی افرادی که از اینرسی رنج می‌برند انجام دهند و از ارزان‌ترین نرخ برای آنها استفاده نکنند.

استرنج می‌گوید که در مورد فردی که در خانواده دچار مرگ شده و نیاز به پول از حساب بانکی خود دارد، ممکن است انتظار داشته باشد که بانک از عوارض خروج چشم‌پوشی کند.

اگر مشکلی دارید

اگر مصرف کنندگان در نحوه برخورد یک شرکت خدمات مالی با آنها مشکل دارند، ابتدا باید به شرکت شکایت کنند، که وظیفه دارد آن شکایت را بررسی کند. و سپس، اگر مصرف کننده از پاسخی که دریافت می کند راضی نبود، می تواند به خدمات بازرس مالی مراجعه کند.

این سازمان می‌گوید «از وظیفه مصرف‌کننده استقبال می‌کند، زیرا این امر استانداردها را افزایش می‌دهد تا مصرف‌کنندگان بهتر محافظت شوند و بتوانند تصمیمات مالی خوبی بگیرند. “ما به همکاری نزدیک با FCA ادامه خواهیم داد تا از یک رویکرد منسجم و مکمل برای اعمال قوانین جدید اطمینان حاصل کنیم، در حالی که به نقش های قانونی متفاوتی که ارائه می کنیم احترام می گذاریم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …