لایحه رفاه بدون پول نقد کارگر به عنوان تأثیر نامتناسب بر مردم ملل اول مورد انتقاد قرار گرفت | رفاه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان‌های بومی و حامیان رفاه یک لایحه دولتی را که به گفته آنها سیاست‌های رفاهی بحث‌برانگیز بدون نقدینگی را که به‌طور نامتناسبی بر مردم ملل اول تأثیر می‌گذارد، تحکیم می‌کند، مورد انتقاد قرار داده‌اند.

حزب کارگر کارت نقدی نقدی را که در چندین سایت آزمایشی کار می‌کرد، لغو کرد، اما مدیریت درآمد را در قلمرو شمالی حفظ کرد، جایی که حدود 20000 دریافت‌کننده رفاه عمدتاً بومی مجبور به دریافت «کارت پایه» هستند.

دولت گفته است که در حال مشاوره در مورد آینده سیاست های مدیریت درآمد است که به مداخله NT باز می گردد، با این هدف که آنها را داوطلبانه کند. در همین حال، یک “کارت هوشمند” جدید – مشابه کارت نقدی بدون نقد – برای جایگزینی کارت پایه “منسوخ” ایجاد کرده است.

لایحه ای که توسط مجلس بررسی می شود، مردم را به کارت هوشمند منتقل می کند و اختیاراتی را به وزیر خدمات اجتماعی می دهد تا سیاست های مدیریت درآمد را تعیین کند.

روز دوشنبه، کمیته انتقادات شدید شورای مرکزی سرزمین (CLC)، سازمان‌های قله بومی منطقه شمالی (Apont) و شرکت بومی Arnhem Land Progress را از این لایحه شنید.

دکتر جوزی داگلاس از CLC گفت این شورا “عمیقا نگران” قانون جدید است. داگلاس گفت که CLC ماه گذشته تشکیل جلسه داد و مخالفت خود با برنامه های مدیریت درآمد گسترده را تکرار کرد.

«چند بار باید بگوییم تا دولت به صدای ما گوش کند؟» داگلاس گفت.

این لایحه نشان می‌دهد که صدای نمایندگان ما به همراه بسیاری دیگر از مردم بومی و سازمان‌های نماینده آنها در سراسر کشور نادیده گرفته می‌شود.»

داگلاس گفت که CLC با فناوری جدید کارت هوشمند برای کسانی که داوطلب داشتن آن هستند مخالف نیست، اما او گفت که معرفی آن باید بخشی از انتقال به لغو مدیریت درآمد اجباری باشد.

منتقدان، از جمله سبزها، ادعا می کنند که این لایحه می تواند منجر به گسترش بیشتر سیاست های مدیریت درآمد توسط حزب کارگر – یا یک دولت ائتلافی آینده شود.

در این تحقیق نگرانی‌هایی شنیده می‌شود که لایحه اختیارات توسعه را بدون جدول زمانی مشخص برای پایان مدیریت درآمد اجباری به وزیر داده است.

این لایحه شامل «بند غروب آفتاب» نمی‌شود که برنامه‌های مدیریت درآمد را لغو می‌کند، مگر اینکه توسط مجلس تمدید شود، همانطور که در کارت نقدی بدون نقد اتفاق افتاد.

داگلاس گفت که یک بند غروب آفتاب “برای بومیان بومی که به طور نامتناسبی تحت تاثیر مدیریت درآمد اجباری قرار دارند، آرامش ایجاد می کند.”

مدیریت درآمد شامل قرنطینه بخشی از پرداخت های رفاهی به کارت نقدی است که نمی توان از آن برای برداشت پول نقد یا خرید محصولات الکلی یا بازی استفاده کرد.

در حالی که تعهد حزب کارگر برای حذف کارت نقدی بدون نقد در طول انتخابات مورد توجه قابل توجهی قرار گرفت، پلت فرم سیاست انتخاباتی اولین ملل آن نیز متعهد شد که سایر برنامه های مدیریت درآمد را داوطلبانه کند.

ماریل اسمیت، سناتور حزب کارگر، که ریاست این تحقیق را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد که “قصد سیاست دولت دور شدن از مدیریت درآمد اجباری است”. او گفت که رایزنی های مداومی با جوامع در مورد این سوال وجود دارد.

در حالی که شواهد دانشگاهی محدودی در حمایت از این کارت وجود دارد، حامیان به تحقیق گفتند که حذف آن وضعیت را در جوامع آنها بدتر کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پاتریک هیل، رئیس شایر لاورتون در استرالیای غربی، گفت که مسائل اجتماعی شدید از جمله خشونت خانگی و سوء مصرف الکل از زمان پس گرفتن کارت بدتر شده است.

هیل گفت که کارت باید اجباری باشد زیرا کسانی که به آن نیاز دارند داوطلب نمی شوند.

پیتر کریگ، رئیس WA Shire of Leonora، گفت که خدمات اورژانس محلی افزایش پذیرش در بیمارستان را گزارش کرده اند.

هیل در پاسخ به انتقادات سازمان‌های بومی گفت که سیاستمداران «همه چیزهای دیگر» را امتحان کرده‌اند و این کارت، اگرچه ناقص، مؤثر بوده است. کریگ نامه‌ای از یک پیر بومی محلی به کمیته خواند که به گفته او از کارت پشتیبانی می‌کرد.

شهرداران با سناتور مستقل بومی لیدیا تورپ، که پیشنهاد کرد حمایت آنها از مدیریت درآمد اجباری تبعیض آمیز است، درگیر شدند – ادعاهایی که آنها به شدت آن را رد کردند.

پروفسور متیو گری، پروفسور دانشگاه ملی استرالیا، که در مطالعه سیاست های مدیریت درآمد ارائه شده از طریق مداخله NT شرکت داشت، گفت که از این قانون “وحشتناک” شده است. او گفت که شواهد نشان می دهد که سیاست های مدیریت درآمد گسترده شکست خورده است.

گزارش دانشگاه آدلاید، یکی از چندین مورد سفارش ائتلاف، در مورد اینکه آیا کارت نقدی نقدی باعث کاهش آسیب های اجتماعی شده است یا خیر، قطعی نبود، در حالی که حسابرس کل همچنین دولت سابق را به دلیل ادامه آن با شواهد کمی مورد سرزنش قرار داد.

وزارت خدمات اجتماعی تحت بازجویی جنت رایس، سناتور سبزها، تأیید کرد که این لایحه به وزیر اجازه می دهد تا مدیریت درآمد را بدون قانون گسترش دهد.

پاتریک بونهام، از بخش خدمات اجتماعی، گفت که این بند «جدید» نیست و صرفاً قدرت‌های قانون مدیریت درآمد گذشته را تکرار می‌کند.

او گفت که هر گونه توسعه ممکن است توسط سنا ممنوع شود.

ائتلاف، از جمله رهبر مخالفان، پیتر داتون، به دولت به دلیل لغو کارت نقدی نقدی حمله کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …