آخرالزمان در راه نیست ما باید در برابر بدبینی و ترس از هوش مصنوعی مقاومت کنیم | استفان مارکه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مندر زمینه هوش مصنوعی، قیامت به اندازه یک پژواک طبیعی است. هر تحولی در این زمینه، یا به عبارت دقیق‌تر، هر تحولی که مردم متوجه آن می‌شوند، فوراً یک واکنش آخرالزمانی ایجاد می‌کند. ترس به اندازه کافی طبیعی است. بخشی از مغز مارمولک ما می آید که در برابر هر چیز جدید و عجیب مقاومت می کند، و تا حدودی از فیلم هایی که برای یک قرن به ما آموخته اند که هوش مصنوعی به شکل خدایی خشمگین در می آید که می خواهد همه را نابود کند. بشریت.

ناگفته نماند که نامه عمومی اخیر که خواستار ممنوعیت شش ماهه کار آزمایشگاه هوش مصنوعی شده است، کوچکترین اثر قابل اندازه گیری بر توسعه هوش مصنوعی نخواهد داشت. اما بحث را تغییر داده است: هر بحثی در مورد هوش مصنوعی باید با احتمال انقراض کامل انسان آغاز شود. این احمقانه است و بدتر از آن، یک حقایق است، حواس پرتی از خطرات واقعی که فناوری ارائه می کند.

مهم‌ترین چیزی که در مورد فن‌آوری فن‌آوری به‌طور کلی باید به خاطر بسپارید این است که نوعی تبلیغات است، نوعی هیاهو. به یاد دارید زمانی که WeWork قرار بود به املاک تجاری پایان دهد؟ زمانی را به خاطر دارید که کریپتو قرار بود به لغو بانک های مرکزی منجر شود؟ به یاد دارید زمانی که متاورس قرار بود به ملاقات با مردم در زندگی واقعی پایان دهد؟ دره سیلیکون از آخرالزمان برای اهداف بازاریابی استفاده می کند: آنها به شما می گویند که فناوری آنها به دنیا پایان می دهد تا به شما نشان دهد چقدر مهم هستند.

من از سال 2017 با هوش مصنوعی کار می کنم و در مورد آن گزارش می دهم که در این زمینه ماقبل تاریخ است. در طی آن زمان، از منابع هوشمندی که معمولاً قابل اعتماد بودند، شنیده‌ام که صنعت حمل‌ونقل در شرف پایان است، که چین دارای یک تریلیون پارامتر زبان طبیعی است که هوش مصنوعی پردازش می‌کند و هوش مافوق بشری دارد. من شنیده ام که نوابغ – نوابغ با حسن نیت – اعلام کرده اند که دانشکده های پزشکی دیگر نباید رادیولوژی تدریس کنند، زیرا به زودی همه آنها خودکار خواهند شد.

یکی از دلایلی که AI Doomerism من را خسته می کند این است که آشنا شده است – من قبلاً همه آن را شنیده بودم. برای عاقل ماندن، باید دو اصل را رعایت می‌کردم: تا زمانی که آن را نبینم، باور نمی‌کنم. وقتی می بینمش باور می کنم.

بسیاری از مهم‌ترین مهندسان در این زمینه از هوش مصنوعی لذت می‌برند. این بدون شک درست است اما یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده زمان ما این است که مهندسان – که به تجربه من حتی ضعیف‌ترین تحصیلات در علوم انسانی را ندارند یا حتی نمی‌دانند که جامعه و فرهنگ ارزش مطالعه دارند – به سادگی نمی‌دانند اختراعاتشان چگونه با هم تعامل دارند. با دنیا یکی از برجسته‌ترین امضاکنندگان نامه سرگشاده، ایلان ماسک، سرمایه‌گذار اولیه OpenAI بود. او در فن آوری درخشان است. اما اگر می خواهید بدانید که او چقدر در مورد مردم و روابط آنها با فناوری اطلاعات کمی دارد، پنج دقیقه به توییتر بروید.

نه اینکه در مورد هوش مصنوعی دلایل واقعی نگرانی وجود نداشته باشد. فقط این است که آنها تقریبا همیشه در مورد چیزی غیر از هوش مصنوعی هستند. بزرگترین نگرانی – اینکه هوش مصنوعی عمومی در شرف تسخیر جهان است – حتی به عنوان یک داستان علمی تخیلی واجد شرایط نیست. این ترس مذهبی است.

کامپیوترها اراده ندارند. الگوریتم ها یک سری دستورالعمل هستند. ویژگی‌هایی که در «خواص نوظهور» هوش مصنوعی پدیدار می‌شوند باید توسط انسان‌ها کشف و تثبیت شوند. انسان‌سازی ماشین‌های تطبیق الگوی آماری داستان سرایی است. این فیلمی است که در ذهن جمعی پخش می شود، نه بیشتر. خاموش کردن ChatGPT قتل نیست. مهندسانی که وکلا را برای چت بات های خود استخدام می کنند به همان اندازه که به نظر می رسند مضحک هستند.

نگرانی‌های واقعی‌تر – که توسط منتقدان جدی‌تر هوش مصنوعی مطرح می‌شود – این است که هوش مصنوعی اطلاعات غلط را فوق‌العاده شارژ می‌کند و منجر به فروپاشی طبقه متوسط ​​با فرآیند اتوماسیون می‌شود. آیا واقعاً لازم است به این نکته اشاره کنم که هر دوی این مشکلات چندین دهه قبل از هوش مصنوعی هستند و بیشتر سیاسی هستند تا فناوری؟

ممکن است هوش مصنوعی تولید محتوای جعلی را کمی آسان‌تر کند، اما مشکل اطلاعات نادرست هرگز تولید جز انتشار نبوده است. فضای سیاسی در حال حاضر از کلاهبرداری اشباع شده است و به سختی می توان دید که چگونه هوش مصنوعی می تواند آن را بسیار بدتر کند. در سه ماهه اول سال 2019، فیس بوک مجبور شد 2.2 میلیارد پروفایل جعلی را حذف کند. هوش مصنوعی هیچ ربطی به آن نداشت. پاسخ به تخریب شبکه‌های اطلاعاتی ما – از طرف دولت و صنعت رسانه‌های اجتماعی – یک شانه بالا انداختن گسترده، یک دسته صحبت‌های قدیمی درباره اصلاحیه اول بوده است.

تنظیم هوش مصنوعی بسیار مشکل ساز است. این شامل تلاش برای درک غیرقابل درک و شفاف سازی ذاتاً مبهم است. اما ما قبلاً از پیامدهای اجتماعی الگوریتم های رسانه های اجتماعی می دانیم و بیش از یک دهه است که می دانیم. ما نیازی به خیال پردازی یا پیش بینی اثرات اینستاگرام نداریم. این تحقیق ثابت و ثابت است: فناوری با سطوح بالاتر افسردگی، اضطراب و خودآزاری در بین کودکان مرتبط است. با این حال ما هیچ کاری نمی کنیم. صحبت مبهم در مورد کاهش سرعت هوش مصنوعی چیزی را حل نمی کند. یک طرح مشخص برای تنظیم رسانه های اجتماعی ممکن است.

در مورد تهی شدن طبقه متوسط، نابرابری در ایالات متحده به بالاترین سطح از سال 1774 در سال 2012 رسیده است. شاید هوش مصنوعی مشکلی نداشته باشد. مشکل ممکن است نظم اقتصادی اساسی باشد که هوش مصنوعی وارد می شود. باز هم، صحبت های مبهم در مورد آخرالزمان هوش مصنوعی راهی مناسب برای جلوگیری از صحبت در مورد مصرف خودسرانه سرمایه داری و انتخاب های بسیار سختی است که خود مصرفی ارائه می دهد.

روشی که می توانید بگویید که Doomerism فقط تبلیغات بیشتر است این است که راه حل های آن همیشه به طور نهایی مبهم هستند. نامه سرگشاده خواستار ممنوعیت شش ماهه شد. آنها دقیقاً تصور می کنند در این شش ماه چه اتفاقی می افتد؟ مهندسان به هوش مصنوعی فکر نمی کنند؟ توسعه دهندگان راه هایی برای استفاده از آن پیدا نمی کنند؟ Doomerism بحران های خود را بیهوده و ترجیحا غیرقابل حل می پسندد. هوش مصنوعی با این شرایط مطابقت دارد.

اخیراً از هوش مصنوعی برای نوشتن رمانی استفاده کردم: مرگ نویسنده. من نمی گویم که این تجربه ناراحت کننده نبود. در واقع خیلی عجیب بود احساس می‌کردم توانستم بیگانه‌ای را وادار به نوشتن کنم، بیگانه‌ای که مجموع زبان ماست. به هر حال، خود رمان، برای من، یک قدرت هیپنوتیزم کننده اما حذف شده دارد – زبان غیر انسانی که منطقی است. اما این تجربه باعث ترس من نشد. من را شگفت زده کرد. بیایید یک لحظه در هیبت بمانیم، فقط یک لحظه، قبل از اینکه به سمت ترس برویم.

اگر باید از طریق فیلم ها به هوش مصنوعی فکر کنیم، آیا می توانیم حداقل به جای ترمیناتور 2، پیشتازان فضا را انجام دهیم؟ چیزی عجیب در آسمان ظاهر شده است – بیایید کمی بیشتر از ژان لوک پیکارد و کمی کمتر کلینگون در پاسخ خود باشیم. حقیقت در مورد هوش مصنوعی این است که هیچ‌کس – نه مهندسانی که آن را ایجاد کرده‌اند، نه توسعه‌دهندگانی که آن را به محصولات تبدیل می‌کنند – به طور کامل درک نمی‌کنند که این هوش مصنوعی چیست، هرگز اهمیتی نمی‌دهد که عواقب آن چه خواهد بود. بیایید قبل از اینکه این موجود بیگانه را از آسمان منفجر کنیم، درک کنیم که چیست. شاید زیبا باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …