صدیق خان از پیشی گرفتن از هدف مسکن ارزان قیمت در لندن استقبال کرد | لندن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صادق خان قرار است پیشی گرفتن از یک هدف ساختمانی برجسته در لندن را اعلام کند، اما هشدار خواهد داد که اجاره بهای سرسام آور پایتخت تهدیدی برای “روح شهر ما” است.

شهردار لندن در سخنرانی روز دوشنبه خود که پیش از انتخابات سال 2024 برای شهرداری برگزار شد، می گوید که از سال 2015 تاکنون نزدیک به 120000 خانه مقرون به صرفه در پایتخت ساخته شده است که معادل سهام مسکن پلیموث است.

اندرو باف، رئیس حزب محافظه‌کار مجلس لندن، در تاریخ 3 مه این سوال را مطرح کرده بود که آیا خان، نماینده سابق حزب کارگر، می‌تواند به هدف 116000 خانه‌ای که هفت سال پیش به‌عنوان بخشی از توافق با دولت مرکزی تعیین شده بود، دست یابد که 4.82 میلیارد پوند تضمین کرد. در تامین مالی

این آستانه در حال حاضر پشت سر گذاشته شده است، اما خان در یک سخنرانی در یک توسعه در اسکله رویال ادن در نیوهام اذعان خواهد کرد که لندن همچنان در معرض خطر تبدیل شدن به یک “زمین بازی برای ثروتمندان” است و اجاره بها با بالاترین نرخ خود در یک دهه اخیر افزایش می یابد. .

شرکت مشاوره املاک JLL در اوایل سال جاری گزارش داد که لیست اجاره در لندن در سال 2022 در مقایسه با سال 2019 35 درصد کاهش یافته است که باعث افزایش 21 درصدی اجاره بها در دوره سه ساله شده است.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی، قیمت اجاره بهای خصوصی در پایتخت 4.6 درصد در 12 ماه منتهی به فوریه 2023 افزایش یافته است که از افزایش 4.3 درصدی در 12 ماه منتهی به ژانویه افزایش یافته است. این قوی ترین درصد تغییر سالانه از ژانویه 2013 بود.

گای گیتینز، مدیر اجرایی فاکستونز، گفته است که به دلیل کمبود مسکن مقرون به صرفه، نیاز به مهاجرت افراد بیشتری از لندن اجتناب ناپذیر است.

خان خواهد گفت که این روندها ساختار جمعیتی شهر را تغییر می دهد و به طور چشمگیری استانداردهای زندگی بسیاری از کسانی را که اقامت را انتخاب می کنند پایین می آورد.

او می گوید: «بحران مسکن نابرابری توربو شارژ در ثروت، سلامت و شادی است. «این باعث می‌شود شهر ما کمتر شایسته سالار باشد و بیشتر تقسیم شود. من به عنوان شهردار نمی خواهم لندن را به زمین بازی ثروتمندان تبدیل کنم. من مصمم هستم که یک لندن برای همه بسازم.

من با افتخار می گویم لندن دوباره در حال ساختن است. در سال‌های اخیر، از دهه 1930، تعداد خانه‌های مختلفی را نسبت به هر زمان دیگری تکمیل کرده‌ایم.»

خان مدت‌هاست که به دنبال اختیارات جدید برای مسدود کردن اجاره‌بها بوده است، اما وزرا با او مخالفت کرده‌اند.

با این حال، او می‌تواند اعلام کند که کار بر روی رکورد ۲۵۶۵۸ خانه مقرون به صرفه در سال گذشته آغاز شده است که از ۱۸۸۴۰ خانه در سال ۲۰۲۱/۲۲ افزایش یافته است.

شهرداری ادعا کرد که این سه برابر سطح مدیریت شده در پایان دوره ریاست بوریس جانسون است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

گرینویچ و ایلینگ بهترین عملکرد را در سال 2022-23 داشتند. هر کدام بیش از 2000 خانه ارزان قیمت را ثبت کردند که توسط شورا یا انجمن های مسکن راه اندازی شده اند.

تحقیقات شهرداری و Savills که در دسامبر 2022 منتشر شد، نشان داد که لندن بین سال‌های 2023-24 و 2027-2028 به 4.9 میلیارد پوند در سال نیاز دارد تا بتواند 130000 خانه مقرون به صرفه را که برای همگام شدن با رشد جمعیت نیاز دارد، تحویل دهد.

خان خواهد گفت که دولت مرکزی هنوز چنین بودجه ای را متعهد نشده است، اما به تلاش های خود برای افزایش میزان مسکن ارزان قیمت ارائه شده در مورد پیشرفت های عمده که برای تصویب برنامه ریزی به او ارجاع داده شده است، اشاره خواهد کرد.

به گفته شهرداری، میانگین درصد خانه‌های مقرون به صرفه در توسعه‌های مورد تایید خان از ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۴۱ درصد در سال گذشته دو برابر شده است.

انتظار می‌رود که او بگوید: «ما خانه‌های واقعاً مقرون به صرفه‌ای را که لندنی‌ها نیاز دارند، انتخاب می‌کنیم، نه اینکه پنت‌هاوس‌های لوکس را برای سرمایه‌گذاران خارجی در اولویت قرار دهیم».

ما تصمیم گرفته‌ایم با درخواست از دولت برای توقف اجاره‌بها، طرف اجاره‌کنندگان را بگیریم. ما در حال رد این تصور هستیم که مسکن یک دارایی است نه یک نیاز اساسی.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …