ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین برای گفت‌وگو با ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا به بریتانیا سفر کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آخرین توقف در سفر اروپایی او پس از بازدید از پاریس، برلین و رم برای گفتگو با رهبران سیاسی و واتیکان، جایی که او با پاپ دیدار کرد، انجام شد.

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی در حال بازدید از بریتانیا است، آخرین توقف در سفر اروپایی خود که در پاریس، برلین، رم و واتیکان در آخر هفته انجام شده است، و در حالی است که بریتانیا آماده ارائه کمک های نظامی بیشتر در تلاش برای تغییر مسیر است. جنگ.

دولت انگلیس بامداد دوشنبه ورود زلنسکی را تایید کرد و گفت که او با نخست وزیر دیدار خواهد کرد ریشی سوناک.

در پیامی که دوشنبه در کانال رسمی تلگرام زلنسکی منتشر شد، آمده است: “امروز – لندن. بریتانیا در زمینه گسترش توانایی های ما در زمین و هوا پیشتاز است. این همکاری امروز ادامه خواهد داشت. من با دوستم ریشی ملاقات خواهم کرد. ما مذاکرات اساسی را رو در رو و هیئتی انجام خواهیم داد.»

دفتر سوناک تایید کرد که این دو رهبر در چکرز، محل اقامت نخست وزیر در خارج از لندن، ملاقات خواهند کرد. این دومین سفر زلنسکی به بریتانیا از زمانی است که روسیه در فوریه 2022 تهاجم کامل خود به اوکراین را آغاز کرد.

بریتانیا با ارسال موشک های کوتاه برد کیف و تانک های چلنجر و آموزش 15000 سرباز اوکراینی در خاک بریتانیا، به یکی از متحدان نظامی اصلی اوکراین تبدیل شده است. هفته گذشته بریتانیا اعلام کرد که موشک‌های کروز Storm Shadow را به اوکراین ارسال کرده است که برد بیش از 250 کیلومتر دارند – اولین محموله شناخته شده تسلیحاتی که کیف مدت‌هاست از متحدانش می‌خواست.

دفتر سوناک گفت که بریتانیا روز دوشنبه تایید خواهد کرد که صدها موشک دفاع هوایی دیگر و همچنین “پهپادهای تهاجمی دوربرد” با برد بیش از 200 کیلومتر را به اوکراین می دهد.

سوناک گفت: “این لحظه ای حیاتی در مقاومت اوکراین در برابر جنگ تهاجمی وحشتناکی است که آنها انتخاب نکرده اند یا آنها را تحریک نکرده اند.” واقعیت روزانه برای بیش از یک سال

ما نباید آنها را ناامید کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …