جزیره من برای توسعه تجارت حشیش برای تنوع بخشیدن به اقتصاد | جزیره من

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جزیره من برای دهه‌ها تحت تسلط خدمات مالی فراساحلی بوده است، اما اکنون دولت آن در حال برنامه‌ریزی برای نوع جدیدی از رشد اقتصادی است: شاهدانه دارویی.

وابستگی سلطنتی بریتانیا امیدوار است تا پایان سال 2025 به 10 شرکت مجوز برای رشد و صادرات محصولات حشیش دارویی از جزیره را به عنوان بخشی از یک استراتژی برای تشویق توسعه دهد.

تیم جانستون، وزیر تجارت جزیره من، گفت که دولت جزیره “واقعا به دنبال تنوع بخشیدن به اقتصاد ما” است و تشویق صنعت حشیش دارویی یکی از جنبه های برنامه ای است که تولید ناخالص داخلی را تقریباً دو برابر می کند تا سال 2032، ایجاد 5000 شغل بیشتر می کند. و فرصت های مانکس جوان را در جزیره فراهم کنید.

جانستون گفت: «ما می‌دانیم که جمعیت مسن‌تری داریم. ما مشتاق دیدن این تغییر هستیم.»

این جزیره در وسط دریای ایرلند دارای 84000 نفر جمعیت و اقتصادی است که مدت ها بخش هایی مانند ماهیگیری را به نفع خدمات مالی پشت سر گذاشته است.

بیمه بزرگترین بخش اقتصاد آن است که تقریباً یک چهارم از تولید سالانه 5 میلیارد پوندی را به خود اختصاص می دهد، در حالی که بزرگترین بخش بعدی قمار است: شرکت های جزیره ای خدمات “برچسب سفید” را ارائه می دهند تا اساسا مجوزهای خود را به شرکت های غیر انگلیسی قرض دهند.

همچنین به عنوان یک بهشت ​​مالیاتی و یک حوزه قضایی رازداری مالی توسط مبارزان مالیاتی ارزیابی می شود. شبکه عدالت مالیاتی قضاوت می‌کند که جریان‌های مالی از طریق قلمرو هر ساله میلیاردها پوند به سایر کشورها ضرر می‌رساند.

جانستون انتقادها از نقش صنعت خدمات مالی جزیره من در اقتصاد جهانی را رد کرد و گفت این جزیره دارای مقررات و شفافیت قوی است. با این حال، او گفت که حمایت قاطع از نگاه به حشیش دارویی و سایر صنایع وجود دارد زیرا دولت به دنبال افزایش جمعیت جزیره به 100000 نفر در 15 سال آینده است.

او گفت: “به عنوان یک تجارت تولیدی با ارزش بالا و با حجم کم، به خوبی با آنچه ما باید در جزیره انجام دهیم مطابقت دارد. ما باید مطمئن شویم که وقتی کالاها صادر می شوند ارزش بالایی دارند.»

دولت اولین مجوز مشروط خود را برای استارتاپ GrowLab Organics در سال گذشته صادر کرد. یکی از موارد عجیب این است که صدور مجوز توسط مقاماتی که زیر نظر تنظیم کننده قمار جزیره نشسته اند انجام می شود، زیرا دولت تصمیم گرفته است که این کار سریعتر از ایجاد یک نهاد جدید است.

محصولات دارویی مبتنی بر شاهدانه – که عمدتاً برای دردهای مزمن تجویز می شوند – در سال 2018 در بریتانیا قانونی شدند، پس از اقدامات مشابه در بسیاری از اروپا، کانادا و چندین ایالت ایالات متحده.

هنوز هیچ نشانه ای از قانونی شدن حشیش تفریحی در بریتانیا وجود ندارد، اگرچه در برخی از ایالت های ایالات متحده، کانادا، اروگوئه و هلند قانونی است – لیستی که به زودی شامل آلمان می شود.

فقط پزشکان متخصص می‌توانند دارو را در بریتانیا تجویز کنند و همه شرکت‌هایی که آن را می‌فروشند باید الزامات دقیق آژانس نظارتی داروها و محصولات بهداشتی را برآورده کنند.

تولیدکنندگان جزیره من در بازار بریتانیا حضور آزاد نخواهند داشت. این جزیره در راستای قانونی کردن کشت حشیش دارویی جا پای جرسی و گرنزی، دو وابستگی دیگر تاج و تخت، می‌رود. پرورش دهندگان همچنین در مناطقی که این دارو قانونی شده است، از جمله کالیفرنیا و کانادا، جایی که صنعت قبل از یک رکود دیدنی رونق گرفت، با رقبای خود مقابله خواهند کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تولیدکنندگان همچنین با تعداد معدودی از شرکت‌های بریتانیایی رقابت خواهند کرد که فرآیند سخت کسب تأییدیه وزارت کشور برای تولید حشیش دارویی را پشت سر گذاشته‌اند. GW Pharmaceuticals قبل از خرید به قیمت 7.2 میلیارد دلار (5.7 میلیارد پوند) پیشگام بریتانیا بود، در حالی که Celadon Pharmaceuticals امسال توانایی فروش روغن شاهدانه در بریتانیا را به دست آورد. Phytome، مستقر در Cornwall، به جای فروش به داروخانه ها، بر تحقیق و استخراج ترکیبات از گیاهان شاهدانه تمرکز دارد.

یکی دیگر از استارت‌آپ‌های بریتانیایی Dalgety است که بخشی از دوره رشد 14 هفته‌ای را برای اولین دسته از گیاهان خود در استافوردشایر سپری می‌کند.

جیمز لیوزلی، مدیر عملیات Dalgety، به نظرسنجی اخیر YouGov – به سفارش یک کلینیک حشیش دارویی – اشاره کرد که تخمین زده می شود 1.8 میلیون نفر در بریتانیا از حشیش غیرقانونی برای اهداف دارویی مانند مدیریت درد یا اضطراب استفاده می کنند. او گفت که Dalgety می‌خواهد به این افراد این امکان را بدهد که به جای اتکا به فروشندگان خیابانی، یک محصول ایمن‌تر، سازگارتر و منظم‌تر بخرند.

دالگیتی گفت: «چالش کلیدی برای صنعت این است که مردم بدانند مسیرهای قانونی و مسیرهای امن وجود دارد. گلوگاه آگاهی برای پزشکان نیز هست، اینکه بدانند افراد زیادی برای خود درمانی آن را انتخاب می کنند. آنها تا به حال آن را به عنوان یک چیز بد شناخته اند.»

GrowLab Organics در جزیره من امیدوار است که هر سال 15 تن صادرات داشته باشد. این کشور برای برنامه ریزی در جزیره برای ساختن یک مرکز رو به رشد درخواست داده است. هنگامی که آن تأسیسات ساخته شود، واجد شرایط مجوز کامل می شود، مشروط بر اینکه معیارهای تعریف شده را داشته باشد. گل‌های خشک شده شاهدانه تا حد زیادی در دستگاه‌های بخار استفاده می‌شوند تا توسط بیماران استنشاق شوند.

الکس فری، یکی از بنیانگذاران GrowLab و ساکن جزیره من برای تقریباً یک دهه، گفت: یکی از مزایای اصلی جزیره “چابک بودن قانونگذاری” بود. برای زنده ماندن باید به اختراع مجدد خود ادامه دهد.»

او گفت: “این یک سناریوی واقعا منحصر به فرد است که در آن شما یک بازار بسیار عمیق و روان برای چیزی دارید، اما غیرقانونی است.” “این انتقال از غیرقانونی به قانونی بسیار بسیار نادر است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …