وزیران خواستار افزایش قیمت مهاجرت و مواد غذایی در بریتانیا شدند | کشاورزی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزرا قرار است در یک اجلاس بگویند، برای حل بحران غذایی، مهاجرت و قیمت مواد غذایی باید افزایش یابد.

وزرای وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی (دفرا) و همچنین کشاورزان و رهبران صنعت در نشست شماره 10 روز سه شنبه به ریشی سوناک خواهند پیوست.

آبان نیوز می‌داند که بین وزیر کشور، سوئلا براورمن، و دفرا بر سر مهاجرت جنگی وجود دارد.

میوه ها و سبزیجات در مزارع پوسیده شده اند و برخی از کشاورزان از کار افتاده اند، زیرا مردم به اندازه کافی حاضر به چیدن آنها نیستند.

کشاورزان و وزیران دفرا در حال لابی گری با وزارت کشور برای افزایش تعداد ویزاهای موقت برای کارگران کشاورزی بوده اند، اما یک منبع ارشد دفرا گفت که براورمن از نظر ایدئولوژیک با چنین اقدامی مخالف است.

منابع Defra امیدوارند که Sunak در جلسه روز سه شنبه علناً اذعان کند که به کارگران بیشتری نیاز است، بنابراین وزارت کشور را مجبور به موافقت با ویزاهای بیشتر کند.

انتظار می رود که این گفتگوها مسائل مربوط به تورم و امنیت غذایی در بخش غذا و کشاورزی بریتانیا را پوشش دهد. در حالی که خزانه داری به سوپرمارکت ها گفته است که قیمت ها را افزایش ندهند، حتی با افزایش هزینه های تامین کنندگان، وزرای دفرا خاطرنشان کردند که خروج کشاورزان و تامین کنندگان مواد غذایی بیشتر از یک افزایش متوسط ​​در قیمت مواد غذایی تورم زا خواهد بود.

وزیران خاطرنشان می‌کنند که قیمت مواد غذایی در بریتانیا نسبت به سراسر اروپا پایین‌تر است و مصرف‌کنندگان بریتانیایی کمتر از سایر اروپایی‌ها درآمد خود را صرف خرید مواد غذایی می‌کنند.

در بسیاری از موارد اقلام سوپرمارکتی با قیمتی کمتر از قیمت تولید به فروش می رسد. با این حال، قیمت مواد غذایی با تورم در حال افزایش است و طبق گزارش کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا (BRC) در هفته گذشته یک رکورد افزایش 17.8 درصدی در هزینه مواد غذایی تازه در سال نسبت به سال ثبت شد.

اعتقاد بر این است که اتحادیه ملی کشاورزان (NFU)، BRC و Morrisons از جمله روسای بخش هایی هستند که احتمالاً در این رویداد شرکت خواهند کرد.

NFU از دولت می خواهد تا یک هدف خودکفایی غذایی برای کشور تعیین کند. رهبر آن، Minette Batters، خواهد گفت که حداقل هدف باید در 60٪ حفظ شود، تخمین زده می شود که رقم فعلی باشد.

او گفت: «هجده ماه گذشته یادآور این موضوع بود که امنیت غذایی کشور چقدر آسیب پذیر است. این زنگ خطری برای اهمیت عرضه ایمن مواد غذایی در داخل کشور بوده است، و این حیاتی است که اجلاس اقداماتی را ارائه دهد، نه فقط گفتاری.

شروع تعهدی جدی از سوی دولت برای حفظ سطح خودکفایی تولید مواد غذایی بریتانیا در 60 درصد است، با وظیفه قانونی گزارش در مورد سطح مواد غذایی داخلی و استفاده از اختیارات تحت قانون کشاورزی برای عادلانه‌تر کردن زنجیره‌های تامین.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

BRC همچنین خواستار یک سیاست مناسب در مورد نیروی کار، با مهاجرت مطابق با نیازهای کشاورزان شده است. اندرو اوپی، مدیر غذا و پایداری سازمان، گفت: «خرده‌فروشان از دولت می‌خواهند که متعهد به تولید پایدار مواد غذایی در بریتانیا باشد. که شامل یک سیاست کاری منسجم، تمرکز بیشتر بر کاهش کربن و به حداقل رساندن تأثیر مالی مقررات ورودی است.

گای سینگ واتسون، کشاورز و موسس شرکت سبزیجات ارگانیک ریورفورد، گفت که او موافق است که قیمت مواد غذایی باید افزایش یابد: “این من را از دیوار خونین بالا می برد – چرا دولت به همان اندازه تلاش نمی کند تا مطمئن شود اجاره خانه را تضمین نمی کند. ارزان است؟ اکثر مردم چهار برابر بیشتر از هزینه های غذا برای اجاره خانه خرج می کنند. غذا را نمی توان با سطح قیمت فعلی تولید کرد و مطمئناً نمی تواند ارزان تر باشد – کشاورزان کسب و کار را ترک می کنند.

ما دولتی داریم که از نظر ایدئولوژیکی کاملاً با بازار پیوند خورده است و برای همه چیز راه حل ارائه می دهد. تا زمانی که این موضوع به یک موضوع انتخاباتی واقعی تبدیل نشود، آن‌ها فقط آن را به سوپرمارکت‌ها می‌سپارند که به دام‌پروری کشاورزان ادامه می‌دهند و ما دیگر صنعت باغداری یا تخم‌مرغ باقی نمی‌ماند.»

وی افزود که بدون روادید بیشتر برای جمع‌آوران مواد غذایی طی دو سال آینده، خطر شکست زنجیره تامین وجود دارد.

سینگ واتسون گفت: “واقعیت شرایط بسیاری از کسانی که در مزرعه کار می کنند و غذای ما را می چینند بسیار نفرت انگیز است.” من واقعاً از وابستگی به کارگران خارجی که ناگزیر با آنها بد رفتار می شود، خوشم نمی آید. اما در واقع، برای چیدن میوه‌ها و سبزیجات در چند سال آینده، به افراد بیشتری نیاز داریم که از خارج از کشور بیایند تا صنعت باقیمانده را نجات دهند.»

یک سخنگوی دولت گفت: «وزیر کشور واضح است که مهاجرت کلی باید کاهش یابد. در عین حال، نیروی کار فصلی بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد روستایی بریتانیا است.

هیچ بخش دیگری در اقتصاد بریتانیا سطح دسترسی به نیروی کار فصلی را ندارد که زنجیره تامین مواد غذایی از آن برخوردار است. ما به حمایت از کشاورزان خود از طریق مسیر ویزای کارگران فصلی ادامه می‌دهیم و اکنون 45000 ویزا با پتانسیل 10000 مکان دیگر ارائه کرده‌ایم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …