در حالی که درگیری در خارطوم وارد هفته پنجم شده است، سودانی ها همچنان به فرار از کشور ادامه می دهند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که درگیری میان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع وارد پنجمین هفته خود می شود، سودانی ها همچنان به فرار از کشور ادامه می دهند.

در حالی که درگیری ها در سودان وارد هفته پنجم شد، گلوله باران و حملات هوایی روز یکشنبه بخش هایی از پایتخت، خارطوم، پایتخت را هدف گرفت و نشانه ای از آمادگی گروه های نظامی متخاصم برای عقب نشینی وجود نداشت.

شاهدی در غرب شهر از حملات هوایی ارتش به نیروهای شبه نظامی خبر داد، در حالی که جنگ وحشیانه شهری در پایتخت پرجمعیت سودان ادامه داشت.

این درحالی است که نمایندگان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع شبه نظامی (RSF) به مذاکرات در عربستان سعودی با هدف جلوگیری از یک “فاجعه انسانی” در کشورشان ادامه می دهند.

درگیری در 15 آوریل بین عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش و معاون او، محمد حمدان داگالو، که فرماندهی نیروهای RSF را برعهده دارد، آغاز شد.

سازمان ملل متحد روز یکشنبه اعلام کرد که بیش از 750 نفر در ناآرامی‌ها کشته و بیش از 5000 نفر دیگر زخمی شده‌اند، اگرچه انتظار می‌رود تعداد واقعی کشته‌ها بسیار بیشتر باشد.

در همین حال، سودانی‌ها به فرار از درگیری‌های جاری ادامه می‌دهند. تخمین زده می شود که 200000 نفر به کشورهای همسایه گریخته اند و بیش از 700000 نفر در داخل کشور آواره شده اند.

در مرز ارجین با کشور همسایه مصر، خانواده‌های جدیدی هر روز وارد می‌شوند و سفر 1000 کیلومتری خارطوم را از طریق صحرا در جستجوی امنیت طی می‌کنند.

اما همه توانایی مالی برای رفتن ندارند.

وهاگ غفار ابراهیم، ​​یکی از افراد تخلیه شده، گفت: “سفر اتوبوس برای هر نفر 250 دلار هزینه دارد. سپس تعرفه های رسمی در دو طرف گذرگاه و اجاره مکانی برای زندگی در مصر وجود دارد. همه نمی توانند این هزینه را بپردازند، این هزینه زیادی است.”

او گفت که این سفر “واقعاً خسته کننده و ترسناک” بود و افزود که جنگ در کشورش “همه را تحت تاثیر قرار داده است”.

سازمان ملل می‌گوید که بیش از نیم میلیون نفر تنها از خارطوم گریخته‌اند و بیمارستان‌ها در پایتخت بمباران شده و غارت‌های گسترده گزارش شده است زیرا ساکنان از کمبود مزمن غذا، برق و دارو رنج می‌برند.

پس از نقض چندین آتش بس در هفته های گذشته، امیدها برای آتش بس کمرنگ است.

سودان روز شنبه از جامعه بین‌المللی، از جمله سازمان ملل، اتحادیه آفریقا و دیگر سازمان‌های منطقه‌ای درخواست کرد تا “کمک‌های بشردوستانه ارائه کنند”.

غیرنظامیان و گروه‌های امدادی مکرراً از ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای تأمین کمک‌های حیاتی درخواست کرده‌اند، زیرا آژانس‌های امدادی به طور سیستماتیک غارت شده‌اند و حداقل 18 کارمند بشردوستانه کشته شده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …