بریتانیا می تواند سالانه 70 میلیارد پوند از انرژی های تجدیدپذیر باز کند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یک اقتصاددان سابق دولتی، بریتانیا می‌تواند سالانه 70 میلیارد پوند با تولید برق پاک کافی برای تبدیل شدن به یک صادرکننده اصلی انرژی به سرزمین اصلی اروپا باز کند.

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که با افزایش تولید برق پاک بریتانیا 50 درصد بالاتر از پیش‌بینی‌های فعلی آن برای سال 2050، این کشور می‌تواند به یک ابرقدرت انرژی پاک تبدیل شود که قادر است سالانه 17 میلیارد پوند برق سبز به اروپا صادر کند.

بر اساس این گزارش، جاه طلبی برای تولید برق سبز بیش از آنچه برای دستیابی به اهداف اقلیمی بریتانیا لازم است، می تواند 279000 شغل اضافی در بریتانیا ایجاد کند و در مجموع از 654000 شغل بریتانیایی در سراسر صنایع انرژی پاک بریتانیا پشتیبانی کند.

تحلیلی که توسط کریس واکر، اقتصاددان سابق دولتی برای شورای بازرگانی بریتانیا برای توسعه پایدار انجام شد، نشان داد که «قابل قبول» است که بریتانیا بتواند از یک واردکننده خالص انرژی به یک صادرکننده برق سبز با پیشتازی در رقابت جهانی تبدیل شود. صفر خالص».

به گفته واکر، با عبور از «فراتر از صفر خالص»، اقتصاد بریتانیا تریلیون‌ها پوند سرمایه‌گذاری خصوصی جهانی را جذب خواهد کرد و پیش‌بینی سود اقتصادی سالانه 35 میلیارد پوندی را برای مسیر فعلی خود دو برابر خواهد کرد.

با این حال، این گزارش می‌گوید که بریتانیا می‌تواند «فرصت یک‌بار در زندگی» را از دست بدهد، مگر اینکه سیاست‌گذاران دولتی موانعی را که مانع جاه‌طلبی‌های انرژی سبز بریتانیا می‌شوند، برطرف نکنند.

در این بیانیه آمده است: «مزیت‌های رقابتی قوی بریتانیا در تولید انرژی پاک به این معناست که این کشور به‌طور منحصربه‌فردی در رقابت برای رسیدن به صفر خالص موقعیت خوبی دارد که می‌تواند رشد اقتصادی قابل توجه و پایدار، افزایش بهره‌وری و افزایش صادرات را به ارمغان آورد».

سایر اقتصادهای پیشرفته همزمان سفرهای مشابهی به بریتانیا خواهند داشت. برای اینکه بریتانیا رهبری خود را در مقابله با این چالش مستحکم کند، باید تصمیمات خط‌مشی عمومی مهمی اتخاذ شود که با سرمایه‌گذاری سازمان‌های بخش خصوصی حمایت می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بریتانیا سرمایه‌گذاری لازم را برای سرمایه‌گذاری بر نقاط قوت خود انجام می‌دهد و جذب می‌کند.

این گزارش هشدار می‌دهد که شبکه ملی برای مقابله با تعداد پروژه‌های انرژی پاک جدید که برای اتصال به شبکه درخواست می‌کنند، که از 50 پروژه در سال در دهه گذشته به 50 پروژه در ماه افزایش یافته است، بسیاری از پروژه‌ها را با 10 تا 15 سال افزایش داده است. منتظر بمانید تا سیستم انرژی بریتانیا با برق پاک تامین شود.

دولت همچنین باید مداخله کند تا مطمئن شود که بریتانیا باتری های کافی برای ذخیره برق تجدیدپذیر خود و ایجاد بازاری برای تولید هیدروژن سبز دارد. علاوه بر این، انبارهای مسکن و ساختمان های تجاری بریتانیا باید بهسازی شوند تا بهره وری انرژی بریتانیا بهبود یابد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جیسون لانگهورست، رئیس شورای بازرگانی بریتانیا برای توسعه پایدار، گفت: ما پتانسیل تولید مقادیر زیادی انرژی پاک را داریم که بریتانیا را از یک واردکننده خالص انرژی به کشوری تبدیل می کند که مقادیر زیادی انرژی پاک به ارزش پوند صادر می کند. 17 میلیارد در سال، به سرزمین اصلی اروپا.

لانگ‌هورست: «ما معتقدیم که این مقاله پایه‌ای شواهد ارائه می‌کند تا دولت ما را قادر می‌سازد تا انگیزه‌های جدیدی را برای گذار ایجاد کند، از سرمایه‌گذاری بیشتر بخش خصوصی استفاده کند و بریتانیا را به عنوان یکی از سرمایه‌پذیرترین بازارهای جهان برای شرکت‌هایی که با چالش‌های ایجاد شده توسط تغییرات آب و هوایی مقابله می‌کنند، قرار دهد.» اضافه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …