فرانسه به اوکراین وعده تانک های سبک و خودروهای زرهی بیشتری می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی از متحدان اصلی اروپایی بازدید می کند، فرانسه به کیف تانک های سبک و خودروهای زرهی بیشتری وعده می دهد.

فرانسه قول داده است که ده ها تانک سبک و خودروی زرهی دیگر را به اوکراین بفرستد و برای سربازان آموزش و کمک های دیگر ارائه کند.

این بیانیه پس از دیدار یکشنبه شب در پاریس بین امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین منتشر شد.

مکرون در بیانیه ای مشترک پس از حدود سه ساعت گفتگو، قول داد که چندین گردان اوکراینی را «آموزش و تجهیز کند» و «ده ها خودروی زرهی و تانک سبک» در اختیار آنها بگذارد.

پس از این نشست، فرانسه حمایت خود از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کیف را “تزلزل ناپذیر” توصیف کرد و افزود که کمک های سیاسی، اقتصادی، بشردوستانه و نظامی این کشور “تا زمانی که لازم باشد” ادامه خواهد داشت.

زلنسکی در یک تور گردبادی از پایتخت های اروپایی با هدف حمایت از حمایت نظامی و مالی از متحدان کلیدی کیف پیش از حمله بهاری برنامه ریزی شده کشورش علیه نیروهای روسیه است.

پیش از این، رهبر اوکراین اوایل روز یکشنبه با اولاف شولز، صدراعظم آلمان در برلین دیدار کرد، یک روز پس از آن که دولت آلمان بسته کمک نظامی جدیدی به ارزش 2.7 میلیارد یورو را اعلام کرد.

زلنسکی از حمایت شولز تشکر کرد و گفت آلمان اکنون پس از ایالات متحده در ارائه کمک به اوکراین در رتبه دوم قرار دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …