کتاب مم فاکس حدس بزنید چی؟ ممنوعیت در شهرستان فلوریدا تحت لایحه ران دیسانتیس | کتاب ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مم فاکس، نویسنده پرفروش استرالیایی، با کتاب کودک این نویسنده در سال 1988 حدس بزنید چه چیزی، آخرین قربانی ران دیسانتیس فرماندار فوق محافظه‌کار فلوریدا شده است؟ ممنوعیت در شهرستان جکسونویل دووال.

این کتاب، درباره جادوگری به نام دیزی اوگریدی، به نظر می‌رسد که با حقوق والدین فلوریدا در لایحه آموزشی که به طور گسترده به عنوان قانون «نگو همجنس‌گرا» از آن یاد می‌شود، مورد حمایت قرار گرفته است. نزدیک ترین رقیب ترامپ برای رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2024.

حدس بزن چی شده؟ طبق بخشی از قانون فلوریدا در مدارس دووال ممنوع شد که بزرگسالان را از توزیع در اموال مدرسه منع می کند: «هر گونه تصویر، عکس، نقاشی … از یک شخص یا بخشی از بدن انسان که برهنگی یا رفتار جنسی، هیجان جنسی، تجاوز جنسی، حیوانات وحشی را نشان می دهد. یا آزار سادومازوخیستی که برای خردسالان مضر است».

این کتاب که توسط ویوین گودمن تصویرگری شده است، شخصیت اوگریدی را در حال حمام کردن به تصویر می‌کشد.

آبان نیوز نظر خود را از فاکس، نویسنده پرفروش‌ترین کتاب کودکان استرالیا، Possum Magic، جویا شد.

نماینده او در بیانیه ای گفت: “ما چیزی برای گفتن در این مورد نداریم. شهرستان دووال یک شهرستان با 997000 نفر جمعیت در فلوریدا است. مهم نیست.”

با توجه به آزادی بیان در سازمان ادبیات PEN آمریکا، صدها کتاب پس از ارائه این لایحه از کتابخانه‌های مدارس حذف شده است، که با توصیه به مقامات مدرسه فلوریدا برای “احتیاط کردن” همراه بود.

این سازمان گفت که از سال 2021 تاکنون 565 کتاب ممنوع شده در فلوریدا را مستند کرده است و با ارائه قوانین جدید در اوایل سال جاری، برخی از مدارس فلوریدا به سمت «کتابخانه‌ها خالی و قفسه‌های کتاب‌های کلاس‌های درس» هدایت شدند.

PEN آمریکا گفت که به معلمان شهرستان‌های دووال و مناته گفته شد که باید هر کتاب را در کلاس‌هایشان بررسی کنند تا بتوانند به عقب برگردند، و آثاری از برندگان جایزه بوکر مارگارت اتوود و آرونداتی روی و برنده جایزه نوبل تونی موریسون در میان آثاری بودند که برای همیشه حذف شدند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

حدس بزن چی شده؟ با تحریم ها در ایالات متحده غریبه نیست. این کتاب در فهرست 100 کتاب پرمخاطب سال‌های 1990 تا 2000 توسط انجمن کتابخانه‌های آمریکا فهرست شده است، زیرا ادعا می‌شود که نمایش مثبتی از غیبت، ماوراء طبیعی و ارجاعات آن به پانک راک دارد. به نظر می رسد ممنوعیت فلوریدا اولین بار است که این کتاب به عنوان پورنوگرافی طبقه بندی می شود.

در اوایل این ماه، آبان نیوز گزارش‌هایی را منتشر کرد مبنی بر اینکه معلمان فلوریدا مجبور شده‌اند یک سوم کتاب‌های موجود در قفسه‌های کلاس، از جمله مجموعه‌های شعر امیلی دیکنسون را حذف کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …