دولت استرالیا به توافق جمعی 132.7 میلیون دلاری با مالکان به دلیل آلودگی PFAS دست یافت | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران مالک زمین در سراسر استرالیا که دارایی آنها توسط PFAS – مواد سمی پر و پلی فلوروآلکیل، که به عنوان “مواد شیمیایی برای همیشه” نیز شناخته می شود – به دلیل استفاده از فوم آتش نشانی در پایگاه های نیروی هوایی آلوده شده است، مبلغی چند میلیون دلاری دریافت کرده اند.

توافقی که روز دوشنبه در دادگاه فدرال اعلام شد همچنان نیازمند تایید نهایی یک قاضی است.

به گفته دادگاه، طرفین در آخر هفته به یک توافق الزام آور اصولی برای مبلغ 132.7 میلیون دلار دست یافتند که حدود 30000 مالک زمین در نزدیکی هفت سایت را پوشش می دهد. با نزدیک شدن به تصویب، جزئیات بیشتر در مورد حل و فصل به اعضای دعوای گروهی داده خواهد شد.

در این پرونده ادعا شده است که کشورهای مشترک المنافع به اندازه کافی از فرار مواد شیمیایی سمی موجود در فوم و آلودگی خاک و آب های زیرزمینی جلوگیری نکرده اند.

مسئولیتی در شرایط تسویه حساب نپذیرفته است.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر، روز دوشنبه گفت که در حالی که این پرونده قبل از انتخاب او به عنوان نخست وزیر است، نگرانی او برای سلامت استرالیایی ها است.

او گفت: “مردم در طیف وسیعی از جوامع از استفاده از این آسیب دیده اند.”

این نمونه دیگری از جایی است که ما باید سلامت و ایمنی شغلی را به درستی دریافت کنیم. ما باید در وهله اول آن را درست انجام دهیم. که از این نوع اقدامات جلوگیری می کند. بزرگترین نگرانی من در مورد Pfas، البته، یک نگرانی مالی نیست – بلکه پیامدهای سلامتی افرادی است که تحت تأثیر آن قرار می گیرند.

خبر این توافق حدود ساعت 12:10 صبح روز دوشنبه به دادگاه ارسال شد.

به اصطلاح “مواد شیمیایی برای همیشه” که در بدن تجمع می کنند و به طور طبیعی تجزیه نمی شوند، با سرطان ها، نقایص مادرزادی و بیماری ها مرتبط هستند.

توافق روز دوشنبه سایت‌هایی را در نزدیکی پایگاه‌های نیروی هوایی سلطنتی استرالیا در ریچموند و واگا واگا در NSW، بولزبروک در استرالیای غربی، داروین در قلمرو شمالی، ادینبورگ در استرالیای جنوبی، تاونزویل در کوئینزلند و وودونگا در ویکتوریا پوشش می‌دهد.

وزارت دفاع قبلاً موافقت کرده بود که به مالکان در کاترین (NT)، اوکی (کوئینزلند) و ویلیام تاون (NSW) در تسویه حسابی به ارزش 212.5 میلیون دلار در سال 2020 پرداخت کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کریگ آلسوپ، رئیس مشترک دعاوی گروهی شاین وکلا، در بیانیه ای گفت که این توافق در هزینه یک محاکمه پرخطر صرفه جویی می کند.

او گفت: «پول تسویه حساب، در صورت تصویب، تا حدودی به جبران خسارات هفت جامعه در این اقدام گروهی کمک می کند، با این حال، بسیاری از آنها هنوز در زمین های آلوده گیر کرده اند.

پرونده دیگری که مربوط به شورای جامعه بومیان خلیج Wreck برای میانجیگری بیشتر به تعویق افتاده است.

قاضی مایکل لی گفت که طرفین زمان زیادی برای حل و فصل آن داشته اند و اگر نتوانند، محاکمه در 29 می آغاز خواهد شد.

او روز دوشنبه گفت: “اگر پرونده حل نشد، باید شروع شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …