کشتی غرق شده Blythe Star که در سواحل تاسمانی کشف شد، به راز 50 ساله پایان داد | تاسمانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات CSIRO محل غرق شدن کشتی MV Blythe Star را تقریباً 50 سال پس از غرق شدن آن در سواحل تاسمانی تأیید کرده است.

در 13 اکتبر 1973، در حالی که یک سفر معمولی از هوبارت به جزیره کینگ انجام می داد، کشتی شروع به تهیه لیستی از سمت راست قبل از گرفتن آب و واژگونی کرد.

ده نفر از خدمه به یک قایق نجات بادی رفتند و قبل از اینکه به خشکی برسند، 9 روز را در شرایط بد آب و هوایی در دریا سپری کردند. یکی از خدمه در دریا جان باخت.

9 نفر باقی مانده تلاش کردند تا از نقطه فرود خود در Deep Glen Bay در شبه جزیره Forestier خارج شوند که طی آن دو خدمه دیگر احتمالاً به دلیل خستگی و هیپوترمی جان خود را از دست دادند.

آنها تا 26 اکتبر، تقریباً دو هفته بعد، پس از اینکه گروه کوچکی از بازماندگان بیرون آمدند و جاده ای را پیدا کردند که در آن یک راننده در حال عبور را زیر پا گذاشتند، نجات یافتند.

با وجود جست و جوی دریایی قابل توجه، برای چندین دهه هیچ اثری از کشتی پیدا نشد.

اما محققان CSIRO و دانشگاه تاسمانی اکنون کشتی غرق شده MV Blythe Star را در حدود 10.5 کیلومتری غرب کیپ جنوب غربی تاسمانی کشف کرده اند.

این گروه در حال مطالعه یک زمین لغزش زیردریایی بودند که ماه گذشته کشف کردند و با استفاده از داده های نقشه برداری و تصاویر ویدئویی تایید کردند که MV Blythe Star است.

لاشه کشتی با حداقل رشد جلبک و جلبک دریایی پوشانده شده بود و قسمت عقب آسیب دیده و چرخ‌خانه گم شده بود. خرچنگ ها، دسته های ماهی و چندین فوک خز در حال شنا در اطراف کشتی فیلمبرداری شدند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

CSIRO اعلام کرد که از تایید محل استراحت نهایی کشتی خوشحال است و این معمای 50 ساله را به پایان می رساند.

این فاجعه منجر به قوانین مهم دریایی در استرالیا شد، از جمله معرفی یک سیستم گزارش موقعیت دریایی، که به طور قابل توجهی ایمنی در دریا را بهبود بخشیده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …