سناتور آمریکایی به دلیل اظهارات درباره مکزیک به عنوان “مرد عمیقا نادان” محکوم شد جمهوری خواهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مکزیکی‌ها «غذای گربه‌ها را بدون قوطی می‌خورند و در چادر پشت یک رستوران استیک‌هاوس اوت‌بک زندگی می‌کنند» اگر به خاطر نزدیکی کشورشان به ایالات متحده نبود، و کشورشان به دلیل وجود کارتل‌های مواد مخدر در آنجا مورد تهاجم قرار می‌گرفت. جان نیلی کندی، سناتور آمریکایی گفت.

اظهارات نژادپرستانه جمهوری خواه لوئیزیانا با محکومیت شدید مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک مواجه شد که کندی را “مردی عمیقا نادان” خواند. در همین حال، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، از 37 میلیون آمریکایی مکزیکی تبار – همراه با سایر لاتین تبارها در ایالات متحده – خواست که در آینده به افرادی با این ذهنیت بسیار متکبر، بسیار توهین آمیز و بسیار احمقانه رأی ندهند.

اظهارات کندی روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته فرعی تخصیص بودجه سنا مطرح شد که تا حدی بر بودجه اداره مبارزه با مواد مخدر متمرکز بود. کندی به آن میلگرام، مدیر DEA گفت که او و سایر اعضای کاخ سفید باید به لوپز اوبرادور فشار بیاورند تا به مقامات نظامی و مجری قانون آمریکا اجازه دهد به کشورش هجوم ببرند و کارتل ها را متوقف کنند.

کندی گفت: “با او معامله ای بکن که نتواند رد کند.” کندی همچنین گفت: “بدون مردم آمریکا، مکزیک، به معنای واقعی کلمه، غذای گربه را از قوطی می خورد و در یک چادر پشت یک Outback زندگی می کرد.”

اظهارات کندی در مورد همسایه ایالات متحده در جنوب مبتنی بر اظهارات قبلی جمهوری خواهان است که ایده استفاده از ارتش آمریکا برای سرکوب کارتل های مکزیکی را بالا می برد. کارتل‌های مکزیکی بیشتر فنتانیل غیرقانونی را به قرص‌های تقلبی که شبیه زاناکس، اکسی کدون، پرکوست و سایر داروهای تجویزی طراحی شده‌اند فشار می‌دهند یا آن را با مواد مخدر دیگر از جمله کوکائین و هروئین مخلوط می‌کنند.

بسیاری از 70000 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده سالانه شامل افرادی می شود که بدون اینکه بدانند فنتانیل مصرف کرده اند.

ابرارد روز پنجشنبه در پاسخی به کندی گفت که تعداد زیادی از مقامات دولتی و شهروندان مکزیک به نام جلوگیری از ورود فنتانیل به ایالات متحده کشته شده اند. ابرارد گفت: “او این را نمی داند یا وانمود می کند که نمی داند.”

ابرارد افزود که کندی باید به این فکر کند که چرا مردم در ایالات متحده می توانند فنتانیل را صرفاً با بیرون رفتن در خیابان های خاص یا ورود به وب سایت های خاص آنلاین دریافت کنند. ابرارد، که قبلاً اشاره کرده بود که عمدتا آمریکایی ها هستند که به دلیل قاچاق فنتانیل در ایالات متحده دستگیر می شوند، گفت: «این یک اشتباه است که به نفع اعزام نیروی مسلح به مکزیک استدلال کنیم، در حالی که در ایالات متحده فنتانیل در همه جا در گردش است.

کندی با لهجه ای از آمریکای جنوبی که بسیاری از مخالفانش آن را به صدای فاگهورن لگهورن، شخصیت لونی تونز تشبیه کرده اند، تهاجمی خود را علیه مکزیک ارائه کرد. همانطور که رسانه خبری سیاسی و فرهنگی گامبیت لوئیزیانا گزارش داد، به طور گسترده این باور وجود دارد که کندی علیرغم داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه واندربیلت، دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه آکسفورد در بریتانیا، همچنان این قرعه کشی را به شکلی معمولی نشان می دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او همچنین یکی از ثروتمندترین اعضای سنا است، جایی که دموکرات‌ها و مستقل‌هایی که با آنها جمع می‌شوند، اکثریت دو کرسی را پس از انتخابات میان‌دوره‌ای سال گذشته در اختیار دارند. Open Secrets تخمین زد که دارایی خالص کندی در سال 2016، زمانی که خزانه دار قدیمی دولت ایالت لوئیزیانا برای اولین بار کرسی سنا خود را به دست آورد، بیش از 12 میلیون دلار بود.

کندی پیش از تغییر وابستگی حزبی خود به جمهوری خواه در سال 2007، فعالیت سیاسی خود را به عنوان یک دموکرات آغاز کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …