جنگ روسیه و اوکراین در یک نگاه: آنچه در روز 446 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین پیش از گفت‌وگوهای دوجانبه با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود وارد پاریس شد. زلنسکی عصر یکشنبه هنگام ورود به پایگاه هوایی ویلاکوبلی در جنوب غربی پاریس در توییتی نوشت: «با هر بازدید، توان دفاعی و تهاجمی اوکراین در حال گسترش است. مکرون بعداً از زلنسکی در کاخ الیزه استقبال کرد. دفتر رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که این دو نفر در مورد “حمایت” فرانسه در پاسخ به “نیازهای فوری نظامی و بشردوستانه اوکراین” در طی ضیافت شام در کاخ ریاست جمهوری گفتگو خواهند کرد.

 • زلنسکی از آلمان به خاطر حمایتش و آنچه او بزرگترین بسته کمک نظامی از آغاز تهاجم روسیه خواند تشکر کرد. وی روز یکشنبه در برلین با رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر و اولاف شولز صدراعظم آلمان دیدار کرد. این سفر پس از آن انجام شد که دولت آلمان یک بسته نظامی جدید به ارزش 2.7 میلیارد یورو را در حالی که نیروهای اوکراینی برای یک حمله متقابل برای بازپس گیری سرزمین های تصرف شده توسط روسیه آماده می شوند، اعلام کرد.

 • در جریان سفر ولودیمیر زلنسکی به آلمان، به افتخار خدمات به اروپا، جایزه معتبر شارلمانی از طرف مردم اوکراین به وی اهدا شد. رئیس جمهور اوکراین این جایزه را که به افتخار خدمات اتحاد اروپاست، در شهر غربی آخن به همراه اولاف شولتز پس از گفتگوهای آنها در برلین دریافت کرد.

 • روسیه گفته است که دو فرمانده نظامی این کشور در شرق اوکراین کشته شده انددر حالی که نیروهای کیف تلاش های خود را برای شکستن خطوط دفاعی روسیه در شهر درگیر باخموت از سر گرفتند. وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه گفت که فرمانده ویاچسلاو ماکاروف از تیپ 4 تفنگ موتوری و معاون فرمانده یوگنی بروکو از یک واحد جداگانه در تلاش برای دفع حملات اوکراین کشته شدند.

 • امانوئل مکرون گفت که روسیه در جنگ خود در اوکراین «از نظر ژئوپلیتیکی از قبل شکست خورده است» و در حال تبدیل شدن به یک کشور تابع چین است. رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای گفت: «دفاکتو، در رابطه با چین وارد نوعی فرمانبرداری شده است و دسترسی خود به بالتیک را از دست داده است، که بسیار مهم بود، زیرا باعث تصمیم سوئد و فنلاند برای پیوستن به ناتو شد». روزنامه افکار روز یکشنبه منتشر شد.

 • نیروهای روسیه از زمان شروع جنگ بسیار کاهش یافته اندوزارت دفاع بریتانیا گفته است که نیروهایی متشکل از نیروهای ذخیره بسیج شده با آموزش ضعیف هستند و به طور فزاینده ای به تجهیزات قدیمی متکی هستند. به گفته این سازمان، بسیاری از واحدهای آن به شدت تحت قدرت قرار داشتند.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

  به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …