آلیسون از لیورپول: ضربه سر من خاص بود اما کلین شیت بهتر است لیورپول

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oسه‌شنبه، دو سال از زمانی که آلیسون با ضربه سر سر به فلک کشیده و ضربات ایستگاهی به ثمر رساند، می‌گذرد که باعث شد لیورپول در پایان یک رقابت پر دردسر به سمت صعود به لیگ قهرمانان اروپا صعود کند. اگر تاریخ در این فصل تکرار شود، لیورپول باید دوباره از دروازه بان خود تشکر کند، هرچند به خاطر سهم برجسته این ملی پوش برزیلی در دروازه خودش.

یورگن کلوپ پس از پیروزی 1-0 شنبه گذشته مقابل برنتفورد، یک پیراهن دروازه بانی با چاپ 100 در پشت به آلیسون داد که با گل دقیقه 13 محمد صلاح تضمین شد. این ژست برای قدردانی از صدمین کلین‌شیت دوران حرفه‌ای بازیکن برزیلی در لیورپول بود، اگرچه سرمربی او به شوخی گفت: “این در واقع برای 100 سیو نجات دهنده در این فصل است.” که آلیسون پاسخ داد: “شاید بیشتر بود.”

این اولین فصلی است که آلیسون در پنج سال حضورش در لیورپول مجبور به انجام بیش از 100 سیو شده است. این آماری نیست که کلوپ یا مدافعانش به آن افتخار کنند، اما حضور مکرر به سادگی درخشش برزیلی را به طور منظم تقویت کرده است. هیچ دروازه‌بانی در لیگ برتر در این فصل بیشتر از آلیسون با 9.3 گل‌های مورد انتظار پس از ضربه را ذخیره نکرده است. برند لنو از فولام با 9.2 در رتبه دوم فهرست قرار دارد، اما رد شدن به جوردن پیکفورد در رتبه سوم با 4.4 بسیار واضح است. با این حال، این رقابت به پایان می رسد، با رفتن لیورپول به لستر در معرض خطر سقوط در دوشنبه شب، این دروازه بان 30 ساله کلوپ است که بستر را برای یک عملیات نجات اروپایی فراهم کرده و بدون شک بازیکن فصل آنها است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Quick Guide

How do I sign up for sport breaking news alerts?

Show

  • Download the Guardian app from the iOS App Store on iPhone or the Google Play store on Android by searching for 'The Guardian'.
  • If you already have the Guardian app, make sure you’re on the most recent version.
  • In the Guardian app, tap the Menu button at the bottom right, then go to Settings (the gear icon), then Notifications.
  • Turn on sport notifications.

Thank you for your feedback.

“I haven’t put the shirt on the wall yet, I haven’t had time yet, but it means a lot to me even if I don’t realise how big is 100 clean sheets now,” says Alisson, the seventh goalkeeper to keep that total for Liverpool. “Maybe in the future I will. I am not the guy who is really obsessed with numbers, although of course numbers give you a basis if you’re doing well or not. I’m really happy to achieve 100 clean sheets for the club. When I saw on the internet a few of the names that reached this number then you see something special, so I’m really happy to be among them. This is not a job exclusive of myself, it’s a job of the team, of the players, the goalie coach department, the staff, everybody.

“Now I definitely want to make the next step. 100 is a lot for me now [in 229 appearances] اما در مقایسه با گلرهای بزرگ تاریخ لیورپول، حتی 50 درصد از آنچه آنها به دست آوردند، نیست. آنها بیش از 200 کلین شیت دریافت کردند. نمی دانم می توانم به اندازه آنها بازی کنم یا نه. اشعه [Clemence] بیش از 600 بازی برای لیورپول داشت [665 in all] و نمی‌دانم می‌توانم این مقدار را در اینجا بازی کنم یا نه، اما در حال حاضر مشتاقانه منتظر 50 یا 100 کلین شیت بعدی هستم و برای بازی بعدی در مسابقه بعدی که داریم. بودن در کنار آنها یا شکست دادن آنها بسیار خاص است. من کارهایی که گلرهای بزرگ انجام دادند را بسیار تحسین می کنم، اما من داستان خودم را اینجا در لیورپول می نویسم و ​​روی آن تمرکز کرده ام."

داستان لیورپول آلیسون همیشه برنده معروف او در وست بروم را نشان می دهد که به تیم کلوپ کمک کرد تا فوتبال لیگ قهرمانان اروپا را حفظ کند و در نتیجه، بلیتی برای فینال فصل گذشته داشته باشد. با نزدیک شدن به سالگرد، او یادآوری‌های مرتب سرصفحه را دریافت می‌کند. او می‌گوید: «وقتی در توییتر دنبال اخبار می‌گردم، همیشه در جدول زمانی من ظاهر می‌شود. "من در این هفته دوباره آن را تماشا کرده ام. این به من احساس خوبی داد و باعث شد فکر کنم چقدر دیوانه کننده است که گل زدم."

آلیسون با یک گل دیرهنگام مقابل وست بروم در می 2021 گلزنی کرد
گل دیرهنگام آلیسون به وست بروم در می 2021 برای حفظ تلاش تیمش برای کسب مقام های لیگ قهرمانان اروپا بسیار مهم بود. عکس: تیم کیتون / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

شماره 1 لیورپول اصرار دارد: "گل خاص است اما کلین شیت بهتر است" همانطور که یک دروازه بان این کار را می کند. اما او امیدوار است بین اتفاقی که در هاثورنز رخ داد و تلاش های این فصل برای صعود به جمع چهار تیم برتر، شباهتی وجود داشته باشد، در حالی که لیورپول در پشت 6 برد پیروز شده به لستر می رود.

آلیسون در مورد هدف خود می گوید: "این به نوعی برای ما نشانه ای بود که چیز خاصی در راه است." می‌توانم 100 بار در محوطه جریمه باشم، اما نمی‌دانم دوباره گل خواهم زد یا نه. من الان می دانم که می توانم توپ را به روشی خوب با سر بزنم! امیدواریم دیگر به آن نیاز نداشته باشیم. فکر می کنم در این فصل لحظات خاصی را سپری می کنیم. [Diogo] گل جوتا در دقایق آخر هم گلی ویژه مقابل تاتنهام است. آخرین بازی با گل مو. هر گلی که اکنون به ثمر می‌رسانیم و ما را به پیروزی در بازی‌ها سوق می‌دهد خاص است. بستگی به این دارد که فصل بعد با آن چه کنیم. این چیزی بود که هدف من را خاص تر کرد. این گل نبود که فصل را خاص کرد، اما فصل بعد از آن گل من را حتی بهتر کرد."

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …