ربکا واردی می گوید که در دوران کودکی شاهدان یهوه مورد آزار جنسی قرار گرفته است | ربکا واردی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ربکا واردی گفته است که در دوران بزرگ شدن به عنوان شاهد یهوه مورد آزار جنسی قرار گرفته است، مصیبتی که جامعه سابقش نتوانست از او محافظت کند.

واردی، 41 ساله، در یک مستند کانال 4 با عنوان ربکا واردی: شاهدان یهوه و من، که در 16 می پخش خواهد شد، درباره نحوه تربیت خود صحبت کرد.

شاهدان یهوه یک فرقه مسیحی با حدود 8.5 میلیون عضو فعال هستند. یک اصل اولیه دین این است که نابودی جهان قریب الوقوع است.

در این مستند، واردی به شهر زادگاهش نوریچ بازمی گردد، جایی که تعدادی از اعضای خانواده تمرین کننده هنوز در آنجا زندگی می کنند. او در سن 15 سالگی شاهدان یهوه را ترک کرد، پس از اینکه به خاطر آزار جنسی «شرم» شد و دید که خانواده اش به خاطر طلاق والدینش طفره رفته اند.

واردی گفت: «من در یک سازمان مذهبی سختگیر و کنترل کننده بزرگ شدم. “آنچه در دوران کودکی برای من اتفاق افتاد هنوز هم هر روز روی من تأثیر می گذارد.”

واردی گفت که فردی در جامعه بین سنین 11 تا 15 سالگی او را مورد آزار جنسی قرار داده است، چیزی که به گفته او توسط “بزرگان”، رهبران ارشد مذهبی مرد پنهان شده است.

او گفت: «از سن 12 سالگی مورد آزار و اذیت قرار می گرفتم و به جای حمایت از من سرزنش می شدم، طوری که فکر می کردم بردن آن به پلیس بهترین کار نیست.

من به مادرم در مورد آزاری که تجربه می کردم گفتم. گریه کرد، اما حرفم را باور نکرد. «به تعداد زیادی از اعضای خانواده‌ام، جامعه شاهدان یهوه، گفتم و آنها جلسه‌ای تشکیل دادند. فکر می‌کنم حدود 15 سال داشتم. گفته می‌شد که سوءاستفاده را برای نوعی محبت به اشتباه تعبیر کرده‌ام.»

او افزود: «می دانستم که این کار را نکرده بودم. من به خوبی می دانستم چه چیزی درست است و چه چیزی نادرست است، و توضیح داده شد که می توانم خانواده ام را شرمنده کنم، و من اساساً طوری دستکاری شده بودم که فکر می کردم این بهترین کار نیست که آن را بیشتر کنم و آن را انجام دهم. به پلیس

سخت است که ببینم چگونه از آن جان سالم به در بردم.»

واردی که با جیمی واردی، فوتبالیست لسترسیتی ازدواج کرده است، با یادآوری تصاویری «ناراحت کننده» که پایان دنیا را به او نشان داده بودند، گفت: دوران کودکی او با این باور سپری شد که در طول آرماگدون می میرد اگر «کامل» نباشد. او گفت که آنها هنوز هم در بزرگسالی باعث کابوس های او می شدند.

هنگامی که او 11 ساله بود، پس از طلاق والدینش، خانواده اش توسط جامعه طرد شد و اقوام و دوستانش از معاشرت با آنها منع شدند.

این مستند همچنین دیدار واردی با شاهدان سابق یهوه، از جمله یک بازمانده از کودک آزاری و مادر مردی را که پس از اخراج او توسط سازمان جان خود را از دست داد، ضبط می کند.

واردی گفت که در ابتدا «جعبه پاندورا» را به خاطر تجربه‌اش بسته بود و تا زمان ساخت مستند «نمی‌خواست دوباره آن را مرور کند».

واردی در پاسخ به این سوال که آیا مستند او را در مورد تجربیات دوران کودکی خود به پایان رسانده است، گفت: «قطعا. فکر می کنم این فصل بسته شده است.

او گفت: “این واقعاً بود، اما وقتی کانال 4 به من نزدیک شد، واقعاً می خواستم این کار را انجام دهم، زیرا مجذوب آن بودم.”

“با دانستن اینکه صدایی دارم، می‌دانم که صدای من می‌تواند کمک کند، و امیدوارم افراد بیشتری برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود حاضر شوند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …