گزارش شده است که گذرگاه های مرزی پس از لغو قوانین عنوان 42 کاهش می یابد | مرز آمریکا و مکزیک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا روز یکشنبه گفت: گذرگاه‌ها در مرز ایالات متحده با مکزیک پس از پایان محدودیت‌های عنوان 42 در پایان روز پنجشنبه و اجرای سیاست مهاجرتی سخت‌گیرانه‌تر توسط کاخ سفید توسط کاخ سفید، 50 درصد کاهش یافته است.

اظهارات مایورکاس در روز یکشنبه دفاع از سیاستی بود که جایگزین اقدام منقضی شده ای شد که به مقامات مرزی اجازه می داد 2.7 میلیون بار مهاجران را بدون شنیدن درخواست های پناهندگی آنها به کشورشان یا مکزیک اخراج کنند، ظاهراً برای محدود کردن گسترش کووید-19.

مدافعان ادعا کرده اند که محدودیت های جدید بایدن از دو سیاست دوران دونالد ترامپ تقلید می کند، اما مایورکاس با سرکشی از اقدامات به روز شده حمایت کرد و در روز یکشنبه در سی ان ان گفت که «گشت مرزی ایالات متحده کاهش 50 درصدی در تعداد برخوردها را تجربه کرده است. در مقایسه با آنچه که در اوایل هفته قبل از پایان عنوان 42 تجربه می کردیم.

این قوانین اکنون مهاجران را از پناهندگی منع می کند اگر قبل از ورود به ایالات متحده درخواست پناهندگی در کشور دیگری نکنند. مایورکاس افزود که روز جمعه، افسران گشت مرزی 6300 مهاجر و حدود 4200 مهاجر را در روز شنبه بازداشت کردند که در مقایسه با بیش از 10000 “قبل از پایان عنوان 42 در اوایل هفته گذشته” کاهش یافته است.

کاهش گذرگاه های مرزی توسط مایورکاس همان چیزی است که دولت هنگام اعلام محدودیت جدید پناهندگی انتظار داشت. مایورکاس قبلاً گفته بود “مرز باز نیست” و تلاش کرد پیامی روشن برای مهاجران در سمت مکزیک ارسال کند. او همچنین گفته بود کسانی که مسیرهای قانونی را برای ورود به ایالات متحده دنبال نمی‌کنند، ممکن است با «ممنوعیت پنج ساله ورود مجدد و پیگرد کیفری احتمالی» مواجه شوند.

به نظر می‌رسد این اعداد پیش‌بینی اولیه از آنچه در هفته‌ها و ماه‌های آینده در بحبوحه سیاست مرزی جدید دولت بایدن رخ می‌دهد باشد. به گفته گلوریا چاوز، مامور ارشد گشت مرزی، در برخی مناطق مرزی مانند دره ریو گراند تگزاس، ماموران 1133 مهاجر را دستگیر کردند که نشان دهنده کاهش 66 درصدی در مقایسه با بالاترین رقم، 3300 نفر، در طول سال مالی گذشته در این منطقه است.

با این وجود، هنوز نشانه هایی از مرز جذب مهاجران احتمالی وجود داشت. بیش از 1500 مایل (2400 کیلومتر) غرب، نزدیک بندر ورودی San Ysidro در کالیفرنیا، صدها نفر روی جعبه های مقوایی روی تپه ای شیب دار بین دو مانع که دیوارهای مرزی را تشکیل می دهند، نشسته بودند.

این افراد – اکثراً زنان و کودکان – در خاک ایالات متحده بودند، در چند قدمی تیجوانا، مکزیک و از مرز واقعی بین دو کشور عبور کردند. اما آنها در منطقه ای بین دو دیوار 30 فوتی (10 متری) گیر کرده بودند و در آن زمان منتظر بودند تا توسط گشت مرزی پردازش شوند.

رابرت ویوار، یک مأمور مهاجرت در حوزه اسقف نشین سن دیگو، گفت: «وقتی برای اولین بار در چند روز اول به اینجا آمدیم، شاید 100، 150 نفر بودند – سپس به تدریج، به 200، 250 افزایش یافت. “به صورت روزانه، [border patrol agents] وارد شوید و بروید و زنان و کودکان را برای رسیدگی ببرید.»

اعضای کمیته دوستان پارک دوستی، مانند ویوار و پدرو ریوس، همراه با دیگر فعالان و ناظران، آن را «مرکز بازداشت در فضای باز» نامیدند. خدمات قابل مشاهده اندکی وجود داشت: فقط یک توالت قابل حمل برای 400 تا 800 نفر.

فعالان اصرار داشتند که در هفته گذشته شاهد افزایش تعداد افرادی بوده اند که در این مراسم شرکت کرده اند. این آژانس گفت که نزدیک به 25000 مهاجر را روز پنجشنبه در بازداشت داشته است. مقامات اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده گفتند که تعداد تخت ها را چندین هزار افزایش خواهند داد.

با این حال، صحنه بین دیوارهای مرزی منظم بود. کودکان از میان ستون های ضخیم و زنگ زده به داوطلبانی که تنها سه روز پس از جشن گرفتن روز مادر در مکزیک و یک روز قبل از اینکه ایالات متحده این تعطیلات را به رسمیت بشناسد، مداد رنگی و دفترچه یادداشت به دست دادند، لبخند زدند.

یک پسر جوان یک حیوان عروسکی جدید را محکم فشار داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

گروه‌های مذهبی و سازمان‌های غیرانتفاعی در سن دیگو یک سایت خدماتی بداهه در سمت دیوار مکزیکی ترتیب داده‌اند که شامل یک میز شارژ برای تلفن‌هایی است که از روی دیوار می‌رفتند و سطل‌های کمک مالی – کاغذ توالت، پوشک، نوار بهداشتی، وسایل کمک‌های اولیه، لباس و غذا

ردیف‌هایی از بطری‌های آب در دیوار ردیف شده بودند. داوطلبان در تمام بعدازظهر می‌آمدند: خانواده‌ها کمک‌های خود را رها می‌کردند، دانش‌آموزان دبیرستانی برای توزیع غذا حاضر شدند و یک وزیر در امتداد دیوار قدم زد تا درخواست‌های فردی تازه واردان را دریافت کند. با غروب آفتاب و سرد شدن صحرای کالیفرنیا، افرادی که به زبان های اسپانیایی، فرانسوی، عربی و انگلیسی صحبت می کردند، برای درخواست ژاکت، شلوار گرم و جوراب به دیوار آمدند.

در نیم مایلی غرب، ماموران گشت مرزی اردوگاه مردان را در تپه ای بادخیز زیر نظر گرفتند. داوطلبان کمک‌های مالی، عمدتاً پتو و برزنت‌ها را روی کامیون‌های آژانس بار می‌کردند که پیشنهاد می‌کرد تا آنها را به گروه مردان برسانند. برخی از حاضران به آبان نیوز تایید کردند که این کمک ها تحویل شده است. زمانی که گشت مرزی گروه های 60 تا 70 نفری را برای پردازش از هر کمپ بردند، سازمان دهندگان کمتر مطمئن هستند که مردم به کجا ختم می شدند.

یک قاضی فدرال در فلوریدا روز جمعه از سیاست بایدن برای تسریع آزادی برخی از مهاجران برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد در مراکز گشت مرزی جلوگیری کرد. در نتیجه، دولت از قاضی کنت وترل خواست تا حکم خود را متوقف کند زیرا این امر می‌تواند ماموران گشت مرزی را مجبور کند از دستگیری خودداری کنند تا شرایط شلوغی را کاهش دهند.

وترل درخواست دولت بایدن را رد کرد و آن را “بیهوده مرزی” رد کرد. کاخ سفید بایدن گفته است که قصد دارد به این حکم اعتراض کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …