آلمان با آغوش باز از زلنسکی استقبال می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

زلنسکی سپس به پاریس سفر کرد، جایی که کمک‌های نظامی و کمک فوری در دستور کار امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه بود.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز یکشنبه در آخن با حضور ولودیمیر زلنسکی گفت که اوکراین “بخشی از خانواده اروپایی است”.

شولز هنگام اهدای جایزه شارلمانی به رئیس جمهور اوکراین و مردم گفت: “جنگ باعث شده مردم در سراسر اروپا از یک چیز آگاه شوند: اوکراین بخشی از خانواده اروپایی ما است.”

وی افزود: جنگ تجاوزکارانه روسیه اتحادیه اروپا و اوکراین را بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک کرده است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز که در مراسم حضور داشت، اطمینان داد: رئیس‌جمهور زلنسکی و مردم اوکراین برای ارزش‌ها و تعهدی که این جایزه متضمن آن است می‌جنگند.

او افزود: “با انجام این کار، آنها همچنین برای آزادی و ارزش های ما می جنگند. دموکراسی و حاکمیت قانون، آزادی بیان و آزادی برای ایجاد سرنوشت خود.”

پس از گفتگوهای رسمی در برلین، زلنسکی و شولز با هم برای مراسم جایزه شارلمانی به آلمان غربی سفر کردند.

این جایزه که هرساله در آخن، پایتخت سابق امپراتوری کارولینژی ارائه می‌شود، در سال 1949 برای ترویج یکپارچگی اروپا پس از نابودی جنگ جهانی دوم ایجاد شد.

در سال 2022، این جایزه به سه مخالف رژیم بلاروس اهدا شد: سوتلانا تیخانوفسکایا، ورونیکا تسپکالو و ماریا کولسنیکووا. این جایزه در گذشته به بسیاری از رهبران غربی مانند وینستون چرچیل، نخست وزیر سابق بریتانیا، واسلاو هاول، رئیس جمهور وقت چکسلواکی، و رئیس جمهور سابق فرانسه، فرانسوا میتران، اهدا کرده است.

اتحادیه اروپا در ژوئن 2022 به کیف وضعیت نامزد رسمی اعطا کرد، اما خواستار اصلاحات بیشتر، به ویژه در مورد مبارزه با فساد است.

بروکسل تخمین می زند که مذاکرات شش تا ده سال پس از آغاز به طول خواهد انجامید، در حالی که کیف خواهان ادغام بسیار سریع تر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …