نابغه بی رحم ایلکای گوندوگان، ماشین شهر را هماهنگ نگه می دارد | شهر منچستر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مآنچستر سیتی بیشتر وقت خود را در لیگ برتر صرف بازی در برابر بلوک های پایین می کند که در آن خطوط چهار و پنج تمام تلاش خود را می کنند تا رهبران را کاهش دهند به امید ناامیدانه که بتوانند آنها را از بازی دور کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که در بین خطوط چه اتفاقی می افتد، شکاف های کوچکی که هافبک ها اجازه فعالیت دارند. ایلکای گوندوگان استاد پیدا کردن شکاف ها و حل و فصل بازی های فشرده است، اما مشخص نیست که او تا کی این کار را با لباس آبی انجام می دهد.

اورتون با توجه به موقعیت نامطمئن لیگ و این واقعیت که شان دایک در منطقه فنی ساکن است، همانطور که انتظار می رفت عمل کرد. یک چهار دفاعی وجود داشت که اغلب زمانی که مدافع چپ کمکی دوایت مک نیل برای کمک به میسون هولگیت بدبخت در تلاش برای متوقف کردن ریاض محرز عقب نشینی می کرد، تبدیل به یک مدافع پنج می شد. سه هافبک مرکزی سازماندهی شده با ضربه زدن به پاشنه های پا، پیشرفت سیتی را به تعویق انداختند، و مطمئن شدند که قهرمانان نمی توانند با سهولت مرسوم خود به میدان بروند و تا بعد از نیم ساعت موفق به ثبت شوت به سمت دروازه نشدند.

مانند لیدز آخر هفته گذشته، اورتون دریافت که مقاومت در برابر گوندوگان و همکاران بیهوده است. در مقابل تیم سام آلاردایس گوندوگان دو ضربه یکسان به خانه زد اما در گودیسون پارک او با دو گل دیگر و یک پاس گل، تنوع در زرادخانه خود را ثابت کرد. این یک لحظه الهام بود که بازکننده را به ارمغان آورد، یک سانتر را کنترل کرد و در حالی که به دور از دروازه بود، آن را به کرنر چسباند. به طور معمول گوندوگان از چشم های پشت سر خود برای پاس دادن استفاده می کند، اما در این موقعیت نابغه بیرحم تر بود. کار گوندوگان اغلب به عنوان کار سخت تلقی می شود، اما با هوشی بی رقیب و ماهیت قوی حمایت می شود تا او را از همسالانش جدا کند.

خیلی ها گوندوگان را به دلیل نحوه خواندن بازی، آگاهی از اینکه هم تیمی هایش همیشه باید کجا باشند و تیغه چمنی که توپ بعدی روی آن می افتد، به عنوان یک مربی در سطح نخبه آینده می بینند. دو دقیقه پس از برتری سیتی، گوندوگان دوباره میزبان را به عقب هل داد، با یک توپ شل از سمت چپ و سانتر زدن را به نقطه ای که می دانست ارلینگ هالند به خانه سر خواهد زد و بازی را به عنوان یک مسابقه به پایان می رساند بلند کرد. . گل های هالند برای سیتی ضروری است اما در حال حاضر گوندوگان از نظر اهمیت با او رقابت می کند.

حتی خوشبین ترین هوادار اورتون هم می توانست این کنسرت را بپذیرد وقتی دومینیک کالورت-لوین برای نیمه دوم بازنگشت اما گوندوگان خوشحال بود که در دقیقه 51 بدبختی را برای آنها تشدید کرد. یک ضربه ایستگاهی عالی از فاصله 20 یاردی، دیوار را شکست داد و جردن پیکفورد، در حالی که به اندازه کافی فرو رفت تا در پشت تور فرود بیاید، تا نشان دهنده یک رشته دیگر به کمان او باشد.

گوندوغان می تواند در هر جایی در هافبک مرکزی بازی کند. او در مقابل لیدز جایگزین رودری به عنوان عمیق‌ترین بازیکن میانی سه بازیکن شد و به بازیکن اسپانیایی اجازه داد تا استراحت بسیار لازم را داشته باشد. به لطف توانایی‌اش در خواندن بازی، او به خوبی در نقش قرار گرفت، در حالی که همچنان از غرایز هجومی طبیعی خود برای یافتن لحظات مناسب برای اهدافش استفاده می‌کرد.

در گودیسون پارک، او در نقش سنتی‌تر و پیشرفته‌تر خود قرار داشت و به گوندوگان فضای بیشتری برای حمله می‌داد، در حالی که الگو و سرعتی برای هم تیمی‌هایش بود. علی‌رغم اینکه ادریسا گی و جیمز گارنر به شدت تلاش می‌کردند فضای موجود برای واحد خلاق سیتی را محدود کنند، گوندوگان مرتباً در جیب‌های خود می‌آمد تا اورتون را باز کند. داشتن یکی از رشته‌های رودری به گوندوگان کمک کرد تا ترس از اینکه سیتی در صورت از دست دادن توپ با آن مقابله می‌کند را کنار بگذارد، نه اینکه این یک اتفاق عادی است.

ایلکای گوندوگان با یک پایان عالی از فاصله نزدیک دروازه گودیسون پارک را باز کرد.
ایلکای گوندوگان با یک پایان عالی از فاصله نزدیک دروازه گودیسون پارک را باز کرد. عکس: جیمز گیل/دانهوس/گتی ایماژ

در حالی که کوین دی بروین پس از 90 دقیقه طاقت فرسا و کم انرژی مقابل رئال مادرید در اواسط هفته استراحت داشت، گوندوگان در خط میانی باقی ماند زیرا پپ گواردیولا می داند که سیتی بدون یکی از آنها نمی تواند کار کند. گوندوگان پنجاه و هفتمین بازی فصل خود را برای باشگاه و کشور در گودیسون پارک انجام داد و به نظر نمی رسد سطح آمادگی جسمانی او در اواسط ماه مه کاهش یابد. برای یک 32 ساله بد نیست.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او پس از دررفتگی زانوی راست به سیتی آمد و سپس از ناحیه رباط صلیبی در همان زانو آسیب دید، اما در دو فصل گذشته بیش از 100 بازی انجام داده است که احتمالاً شش بازی دیگر در آینده وجود دارد، که سیتی امیدوار است در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شود. استانبول.

سن یک مسئله فوری برای گوندوگان یا سیتی نیست، اما با توجه به اتمام قرارداد او در تابستان امسال و امضای قرارداد جدید، این احتمال وجود دارد که بازیکن و باشگاه پس از 7 سال از هم جدا شوند. گواردیولا به سلسله مراتب سیتی روشن کرده است که می خواهد کاپیتانش بماند، نه تنها برای آنچه در زمین می آورد، بلکه خارج از آن نیز. او شخصیتی آرام دارد، انتخاب می کند تا برای نمونه رهبری کند و در تیم بسیار مورد احترام است. وقتی صحبت می کند، هم تیمی هایش گوش می دهند.

مسلماً گوندوگان بهترین فصل خود را در لیگ برتر سپری می‌کند و جایگزین کردن مجموعه مهارت‌های او تقریباً غیرممکن است. تعظیم با قهرمانی در لیگ قهرمانان در 10 ژوئن برای تکمیل یک سه گانه تاریخی برای بسیاری پایانی عالی خواهد بود، اما گوندوگان چیزهای زیادی برای ارائه دارد تا ماشین منچسترسیتی را برای سال های آینده هماهنگ نگه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …