جنگ اوکراین: رئیس جمهور زلنسکی برای گفتگو با رهبران فرانسه به پاریس سفر کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جمهور اوکراین آخر هفته را در رم، برلین و پاریس به گفت و گو پرداخت و همچنین با پاپ در واتیکان دیدار کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین یکشنبه شب برای گفت‌وگو با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، یک سفر غیرمنتظره به پاریس سفر کرد و یک سفر اروپایی چند مرحله‌ای را تمدید کرد که در شرایطی که کشورش برای یک حمله متقابل علیه نیروهای اشغالگر روسیه آماده می‌شود، قول‌های حمایت نظامی تازه‌ای را برانگیخت.

فرانسه هواپیمایی را برای گرفتن Zelenskyy به آلمان اعزام کرد، جایی که او اوایل یکشنبه با اولاف شولز صدراعظم آلمان ملاقات کرد. دفتر مکرون اعلام کرد که دو رهبر در شام گفتگو خواهند کرد و ماکرون “دوباره بر حمایت تزلزل ناپذیر فرانسه و اروپا برای برقراری مجدد اوکراین در حقوق مشروع خود و دفاع از منافع اساسی آن تاکید خواهد کرد.”

دفتر مکرون گفت: آنها همچنین در مورد نیازهای نظامی و انسانی اوکراین و “چشم انداز بلند مدت تر برای بازگشت به صلح در اروپا” گفتگو خواهند کرد.

فرانسه مجموعه‌ای از تسلیحات از جمله سیستم‌های دفاع هوایی، تانک‌های سبک، هویتزر و سایر تسلیحات و تجهیزات و سوخت را در اختیار اوکراین قرار داده است. نخست وزیر و وزیر امور خارجه فرانسه از هواپیمای زلنسکی که در حومه پاریس فرود آمده بود استقبال کردند و از آنجا تحت اسکورت پلیس به داخل شهر منتقل شد.

قبل از پرواز به پاریس، زلنسکی در مورد حمله متقابل برنامه ریزی شده کشورش با شولز در برلین گفتگو کرد. زلنسکی گفت که هدف آن آزادسازی مناطق تحت اشغال روسیه در داخل مرزهای بین المللی شناخته شده اوکراین است و نه حمله به خاک روسیه.

اوایل این هفته او در رم و همچنین واتیکان بود.

رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند که زلنسکی تلاش برای تصرف مناطقی در روسیه را در نظر گرفته است تا از آنها به عنوان ابزار چانه‌زنی در مذاکرات صلح برای پایان دادن به جنگی که مسکو در فوریه 2022 آغاز کرد، استفاده کند. آنها نباید برای حمله به اهداف در روسیه استفاده شوند.

زلنسکی در پاسخ به سوالی درباره این گزارش گفت: ما به خاک روسیه حمله نمی کنیم، ما سرزمین قانونی خود را آزاد می کنیم.

به گفته یک مترجم رسمی، او گفت: «ما نه زمان داریم و نه قدرت (برای حمله به روسیه)». ما همچنین سلاحی نداریم که با آن بتوانیم این کار را انجام دهیم.»

زلنسکی گفت: «ما در حال آماده‌سازی یک ضدحمله برای مناطق اشغال‌شده غیرقانونی بر اساس مرزهای قانونی تعریف‌شده در قانون اساسی خود هستیم که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند».

از جمله مناطقی که هنوز در اشغال روسیه است، شبه جزیره کریمه و بخش هایی از شرق اوکراین با جمعیتی عمدتا روسی زبان است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …