نیکی هیلی می گوید تعهد به ممنوعیت سقط جنین فدرال “صادقانه” نیست

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیکی هیلی، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا، روز یکشنبه از تایید ممنوعیت فدرال سقط جنین در چند هفته مشخص بارداری امتناع کرد و گفت که انجام این کار به معنای دروغ گفتن به مردم آمریکا در مورد آنچه از نظر سیاسی ممکن است است.

خانم هیلی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌بی‌اس با عنوان Face the Nation گفت: «من فکر می‌کنم رسانه‌ها با گفتن اینکه ما باید برای هفته‌های خاصی تصمیم‌گیری کنیم، سعی کرده‌اند آنها را تقسیم کنند. در ایالت‌ها، بله. در سطح فدرال، واقع بینانه نیست. این صادق نبودن با مردم آمریکا نیست.»

او در پاسخ به سوالی از مصاحبه‌گرش، مارگارت برنان، در مورد اینکه چرا به یکی دیگر از نامزدهای احتمالی، سناتور تیم اسکات از کارولینای جنوبی، در تایید ممنوعیت 20 هفته‌ای ملی نمی‌پیوندد.

خانم هیلی گفته است – و او در مصاحبه تکرار کرد – که قانون سنا تصویب یک ممنوعیت فدرال سقط جنین را غیرممکن می کند به همان اندازه که بسیاری از ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان از زمان لغو دادگاه عالی رو علیه وید در سال گذشته تصویب کرده اند. و هر رئیس‌جمهوری ضد سقط جنین باید یک «اجماع ملی» پیدا کند. (اکثریت جمهوری خواه سنا، در صورت صلاحدید، می تواند این طرح را حذف کند).

این امتناع به‌ویژه قابل توجه است زیرا ماه گذشته یکی از برجسته‌ترین گروه‌های ضد سقط جنین از او تمجید کرد، که نشان می‌دهد او از ممنوعیت فدرال در ۱۵ هفته حمایت می‌کند. این گروه، SBA Pro-Life America، گفته است که نامزدی را که متعهد نمی شود حداقل تا این حد پیش برود، حمایت نخواهد کرد.

خانم هیلی هرگز چنین تعهدی را علنی نکرده بود. در یک سخنرانی در مقر SBA در 25 آوریل، او به خط “اجماع ملی” خود پایبند بود. اما در آن زمان گروه به خبرنگار The Hill گفت که “اطمینان حاصل شده بود که او اجماع ملی را در 15 هفته تعیین می کند.”

SBA بلافاصله به درخواست اظهار نظر در روز یکشنبه پاسخ نداد.

خانم هیلی که به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی ممنوعیت 20 هفته ای را امضا کرده است، تنها جمهوری خواه نیست که سعی می کند از جزئیات در مورد سقط جنین اجتناب کند.

ستاد انتخاباتی دونالد جی ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا گفته است که او می خواهد این موضوع را به ایالت ها واگذار کند. آقای اسکات و فرماندار سابق آرکانزاس آسا هاچینسون خود را “طرفدار زندگی” نامیده اند و در عین حال از جزئیات محافظت می کنند. از آقای اسکات پرسیده شده است، اما پاسخی نداده است که آیا از ممنوعیت زودتر از 20 هفته حمایت می کند یا خیر. ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، که احتمالاً به زودی وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری خواهد شد، اخیراً ممنوعیت شش هفته ای را در ایالت خود امضا کرده است، اما در سطح فدرال چیزی مشابه را پشت سر نگذاشته است.

یکی از نامزدهای احتمالی، فرماندار کریس سونونو از نیوهمپشایر، روز یکشنبه در جهت مخالف حرکت کرد. در مصاحبه ای در شبکه MSNBC “Inside With Jen Psaki”، آقای Sununu که خود را طرفدار انتخاب می داند اما ممنوعیت اکثر سقط جنین ها را پس از 24 هفته در ایالت خود امضا کرده است، گفت که دولت فدرال به هیچ وجه نباید دخالت کند.

او گفت: “من نه تنها ممنوعیت ملی سقط جنین را امضا نمی کنم، بلکه هیچ کس نباید در مورد امضای ممنوعیت ملی سقط جنین صحبت کند.”

اکثر کاندیداها روی طناب محکمی بین محافظه کاران اجتماعی – که بخش با نفوذی از پایه جمهوری خواهان هستند و دهه ها منتظر فرصتی برای ممنوعیت سقط جنین در سراسر کشور هستند – و واقعیت سیاسی که حکم دابز دیوان عالی و موج ممنوعیت های دولتی را می کشند، راه می روند. سیاست‌های ضد سقط جنین را به تعهدات جدی در میان آمریکایی‌ها تبدیل کرده است.

این موضوع از طریق یک سری از نتایج انتخابات مشخص شده است، که با رد قاطع رای دهندگان کانزاس در آگوست گذشته با اصلاحیه قانون اساسی ضد سقط جنین آغاز شد و تا انتخابات ماه گذشته رای دهندگان ویسکانسین در مورد یک قاضی لیبرال دیوان عالی که متعهد به حمایت از حقوق سقط جنین شد، ادامه یافت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …