هشدار در مورد حفظ حریم خصوصی داده های NHS پس از به اشتراک گذاشتن سوابق زنان توسط پزشک «استالکر» | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

محرمانه بودن سوابق پزشکی NHS پس از اینکه یک پزشک بیمارستان «استالکر» به اطلاعات بسیار حساسی در مورد زنی دسترسی پیدا کرد و به اشتراک گذاشت که با دوست پسر سابق خود، علیرغم اینکه در مراقبت از او نقشی نداشت، مورد تردید قرار گرفت.

قربانی وقتی فهمید که پزشک از سیستم سوابق پزشکی بیمارستانش برای بررسی سوابق پزشک عمومی زن و خواندن – و به اشتراک گذاشتن – جزئیات صمیمی که فقط برای چند نفر از او می‌دانند، استفاده کرده است، در “ترس، شوک و وحشت” قرار گرفت. و فرزندانش

«وقتی فهمیدم این زن، که نمی‌شناختم، توانسته است در موارد متعددی به جزئیات زندگی من که با پزشک عمومی‌ام و فقط خانواده و نزدیک‌ترین دوستانم در میان گذاشته بودم، دسترسی پیدا کند، احساس خشونت کردم. این زن در مورد موضوع حساسی بود که من و فرزندانم را درگیر کرده بود، درباره یک تراژدی خانوادگی.

این مورد هشدارهایی را در پی داشته است که هر پزشک در انگلیس ممکن است از دسترسی ممتاز خود به سوابق پزشکی خصوصی به دلایل شخصی و نه بالینی سوء استفاده کند.

سم اسمیت، از گروه حفظ حریم خصوصی داده های بهداشتی MedConfidential، گفت: «این یک مورد کاملاً وحشتناک است. این یک مشکل فردی است که دکتر این کار را کرده است. اما این یک مشکل سیستمیک است که آنها می توانند این کار را انجام دهند، و نقص در نحوه عملکرد سیستم های مدیریت داده های NHS به این معنی است که هر پزشکی می تواند چنین کاری را با هر بیمار انجام دهد.

“اگر در NHS انگلستان ثبت نام کرده اید، ممکن است این اتفاق برای شما بیفتد.”

آبان نیوز انتخاب کرده است که نامی از قربانی یا دکتری که مشاور بیمارستان آدنبروک در کمبریج است، نبرد.

این زن در ابتدا متحیر شد که چگونه پزشک با اطلاعات شخصی بسیار شخصی در مورد او، خواهر و فرزندانش که دکتر سپس در مراحل اولیه رابطه جدید خود با این زن در ژوئیه گذشته به دوست پسر سابقش داده بود، گیج شد.

دکتر گفت که او آن را از دوستان، یا از اعضای گروه کر یا والدین مدرسه فرزندانم دریافت کرده است. این باعث شد که من و خواهرم به این فکر کنیم که آیا برخی از دوستان نزدیکمان به ما خیانت کرده‌اند، زیرا می‌دانستیم که فقط تعداد کمی از افراد این جزئیات را می‌دانند. او علاقه ناسالمی به ما داشت.»

این معما زمانی حل شد که به درخواست او، آدنبروک به زن یک ممیزی دقیق از تمام کارکنان خود که به سوابق پزشکی او دسترسی داشتند، داد. این نشان می‌دهد که این پزشک هفت بار در ماه‌های اوت و سپتامبر سال گذشته به سوابق پزشکی او دسترسی داشته است. در سه مورد، پزشک ابتدا به Epic، سیستم سوابق پزشکی بیمارستان خود آدنبروک دسترسی پیدا کرد.

او سپس روی یک سیستم سوابق مختلف به نام GP Connect کلیک کرد، که حاوی یادداشت های مفصلی از مکالمات دوست دختر جدید شریک سابقش با پزشک عمومی خود در مورد تأثیر دردناک این تراژدی و سلامت یکی از فرزندانش بود.

در یک مورد، دکتر که زن او را نمی‌شناخت و هرگز ندیده بود، با قربانی تماس گرفت، نام او را پرسید، نام او را گفت و سپس تلفن را قطع کرد. قربانی تصور کرد که این یک ترفند عمدی از سوی پزشک برای نشان دادن اینکه اطلاعات شخصی خود را به دست آورده است، بوده است. “طبیعی است که وقتی همسر سابق شما با کسی ملاقات می کند حسادت کنید، اما رفتار دکتر ناراحت کننده بود.”

Addenbrooke در ابتدا امکان دسترسی کارکنانش به GP Connect از طریق Epic را تکذیب کرد. با این حال، قربانی به دکتر جان فرث، معاون پزشکی آن، و میشل اللربک، رئیس اداره اطلاعات آن نشان داد که چقدر می‌توان این کار را آسان کرد. الربک بعداً به زن ایمیل زد تا از او برای نشان دادن آنها در صورت “این درخواست دوباره مطرح شود” تشکر کند.

دکتر نیکولا برن، نگهبان ملی داده های NHS در انگلستان، به آن توصیه می کند که چگونه اطلاعات بیماران را ایمن نگه دارد و از آنها به درستی استفاده کند. او گفت که وقتی بیمار به او نوشت و جزئیات دخالت غیرقابل توجیه در سابقه پزشکی او را نوشت، “نگران جدی بودن اتهامات” بود.

برن از رفتار پزشک به عنوان “کاملا غیرقابل قبول” انتقاد کرد و با تاکید بر اینکه اولین بار بود که می شنید از یک پزشک قوانین مربوط به رسیدگی ایمن به پرونده های پزشکی بیمار را نقض می کند، به بیمارانی که ممکن است از این حادثه نگران شده اند اطمینان دهد. برای جمع آوری اطلاعات در مورد آنها. با این حال، او این احتمال را که دیگران ممکن است همین کار را انجام دهند باز گذاشت.

«نقض محرمانگی مطلقاً غیرقابل قبول است. همه پزشکان باید وظایف و تعهدات حرفه ای خود را بسیار جدی بگیرند. و با توجه به اینکه هیچ موردی مانند [this] بایرن گفت: قبلاً توجه من را جلب کرده است، من اعتماد دارم که اکثر آنها به آن توجه می کنند.

با این حال، اسمیت گفت که چندین سال است که دسترسی نامناسب به سوابق وجود داشته است و او از دو مورد مشابه چیزی که MedConfidential آن را «مشکل وحشتناک پزشک مجرد» نامیده می‌داند. هر دو پزشک مرد بودند، یکی در آدنبروک و دیگری در یک بیمارستان لندن. در هر مورد، پزشک در تاریخ دوم به یک زن گفت که از آنجایی که برای اولین بار ملاقات کرده اند، به سوابق پزشکی آنها دسترسی پیدا کرده اند تا بیشتر در مورد آنها، از جمله مسائل بهداشتی که قبلاً ذکر کرده بودند، بیابند.

اسمیت گفت: «هر دو زن مضطرب و ناآرام بودند و نمی‌توانستند باور کنند که این اتفاق افتاده است.

بیمارستان‌های دانشگاه کمبریج (CUH) NHS Trust، که آدنبروک را اداره می‌کند، گفت که مشاور را تنبیه کرده است، اما به دلیل نیاز به حفاظت از محرمانه بودن کارکنان، از مشخص کردن اقداماتی که انجام داده است خودداری کرد.

ما امنیت اطلاعات بیماران خود را بسیار جدی می گیریم. برای حفظ محرمانه بودن، نمی توانیم در مورد جزئیات این پرونده اظهار نظر کنیم. اما ما می توانیم تأیید کنیم که در راستای سیاست انضباطی تراست و اقدامات مناسب انجام شده، به طور کامل بررسی شده است.

در این بیانیه آمده است: «ما با بیمار برای عذرخواهی و گفتگو در مورد نگرانی‌های آنها ملاقات کرده‌ایم و از ناراحتی ناشی از این حادثه بسیار متاسفیم».

این زن گفت که از اینکه نه پلیس و نه کمیسر اطلاعات پس از شکایت او مبنی بر نقض حق حریم خصوصی و نقض قوانین حفاظت از داده‌ها توسط پزشک و همچنین اینکه CUH به او نمی‌گوید چه تحریم‌هایی را اعمال کرده است، عمیقاً ناامید است. تحمیل کرده بود.

پلیس کمبریج شایر گفت که این زن گزارش داده است که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. با این حال، یک سخنگوی گفت: “تحقیقات انجام شد و به دلیل کمبود شواهد تشکیل شد.” کمیسر اطلاعات گفت که هیچ قدرتی برای کمک به زن ندارد و این CUH بوده است و نه او که نقض داده ها را تحت تاثیر قرار داده است.

NHS انگلستان از اظهار نظر خودداری کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …