5 لحظه که رکورد ترامپ در مهاجرت را مشخص کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که دونالد جی. ترامپ رئیس جمهور شد، بلافاصله تصمیم گرفت تا سیستم مهاجرتی کشور را تغییر دهد، از جمله با ممنوعیت سفر که بیشتر کشورهای دارای جمعیت مسلمان زیاد را تحت تاثیر قرار داد و با ایجاد تغییرات فاحش در مرزهای جنوبی.

از زمان ترک ریاست جمهوری، آقای ترامپ به سوابق جانشین خود در زمینه مهاجرت حمله کرده است. پرزیدنت بایدن با رویکرد آقای ترامپ آنطور که برخی از حامیان مهاجرت امیدوار بودند مقابله نکرده و مانند سایر روسای جمهور بر بازدارندگی تکیه کرده است. با این حال، آقای بایدن در مقایسه با آقای ترامپ، از ظلم و ترس به عنوان یک نوازش استفاده نکرده است.

این یکی از پایه‌های اصلی رویکرد مهاجرتی ترامپ بود: بازدارندگی از طریق ظلم. در اینجا پنج نکته برجسته از سیاست های مهاجرتی و مرزی آقای ترامپ آورده شده است.

آقای ترامپ ریاست جمهوری خود را با امضای یک فرمان اجرایی آغاز کرد که به دنبال محدود کردن مسافران از هفت کشور عمدتا مسلمان به مدت 90 روز بود. این دستور، به استثنای برخی موارد، مسافرانی از ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن را تحت تأثیر قرار داد. همچنین اسکان آوارگان سوری در ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورد.

ممنوعیت سفر باعث هرج و مرج فوری شد. فرودگاه‌ها مملو از مسافرانی بود که هنگام امضای فرمان سوار هواپیما بودند و راهی برای ورود به کشور نداشتند. وکلای دادگستری شکایت کردند و پرونده به دیوان عالی کشور رفت که در حکمی در سال 2018 این سیاست را تأیید کرد. دولت با گذشت زمان ممنوعیت‌های سفر بیشتری صادر کرد و کشورهایی از جمله چندین کشور آفریقایی را حذف یا اضافه کرد که اغلب از فعالیت‌های تروریستی به عنوان توجیه استفاده می‌کردند.

در سال 2017، آقای ترامپ شروع به تمرکز بر یکی از اولین وعده های انتخاباتی خود کرد – ساخت دیوار فیزیکی در امتداد مرز بین ایالات متحده و مکزیک. این ایده در ابتدا توسط یکی از دستیاران کمپین انتخاباتی ترامپ، سام نانبرگ، به عنوان کمکی برای یادآوری نامزد پیشنهاد شد تا نامزد را به یاد داشته باشد که در سخنرانی های خود در مورد مهاجرت صحبت کند. اما این به زودی به یک فریاد تجمع در رویدادهای او تبدیل شد.

آقای ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی سال 2016 به هیئت تحریریه نیویورک تایمز گفت: «می‌دانید، اگر کمی خسته‌کننده شود، اگر ببینم مردم شروع به یک‌جور کردن می‌کنند، شاید به ترک فکر می‌کنند.» مخاطب، من فقط می گویم، ما دیوار را می سازیم! و آنها دیوانه می شوند.»

آقای ترامپ یک سری طرح های افراطی برای دیوار داشت. او میخ‌هایی در بالا می‌خواست، رنگ مشکی برای سوزاندن دست‌های مهاجرانی که سعی می‌کردند آن را پایین بیاورند، احتمالاً خندقی در پایین. او آن را 30 فوت ارتفاع می خواست. او در یک نقطه پرسید که آیا می توان به پاهای مهاجران شلیک کرد تا سرعت آنها کاهش یابد. دستیاران چنین پیشنهاداتی را نادیده گرفتند.

در نهایت، ساخت دیوار با تعطیلی جزئی دولت درگیر شد و پولی برای آن توسط کنگره تخصیص نیافت. آقای ترامپ قول داد که دیوار را خودش از طریق قوه مجریه اجرا کند. کمتر از 500 مایل مانع، با هزینه تخمینی 15 میلیارد دلار، ساخته شد، واقعیتی که برخی از منتقدان جمهوریخواه آقای ترامپ به طور خصوصی به عنوان نقطه ضعف آن اشاره می کنند. تقریباً تمام آن 500 مایل در مناطقی بود که موانع فرسوده قبلاً وجود داشت.

تا سال 2018، آقای ترامپ – به همراه جف سشنز، سناتور سابق تندرو ضد مهاجرت که در آن زمان دادستان کل کشور بود- مرتباً دبیران کابینه خود را به خاطر تعداد عبور غیرقانونی مرزها مورد سرزنش قرار می دادند. اما دولت طرح جدیدی برای بازدارندگی داشت.

آقای سشنز با تشریح شکل جدیدی از «تحمل صفر» به دیگر مقامات گفت: «ما باید کودکان را ببریم. این سیاست شامل جداسازی کودکان و مراقبان آنها که از مرز عبور کرده بودند و پیگرد قانونی بزرگسالان بود. بر اساس یادداشت های یکی از افراد حاضر در جلسه، پیام آقای سشنز این بود: “اگر به بچه ها اهمیت می دهید، آنها را وارد نکنید. برای بچه دارها عفو نمی کنید.”

نتیجه این سیاست: تصاویر و داستان های کودکانی که از آغوش والدین جدا شده، گریه می کنند و آسیب دیده اند. آقای ترامپ در نهایت در سال 2018 و در بحبوحه اعتراضات گسترده و پوشش رسانه ای شدید، با یک فرمان اجرایی به سیاست دولت خود پایان داد، اما در جلسه ای در تالار شهر در شبکه سی ان ان هفته گذشته گفت که در صورت انتخاب شدن در سال 2024، این سیاست را بازگرداند.

علاوه بر این، آقای ترامپ گاهی به حفظ برخی از جنبه‌های برنامه دوره اوباما موسوم به DACA علاقه مند بود، برنامه‌ای که طبق آن افرادی که در جوانی به ایالات متحده آورده می‌شدند از اخراج در امان ماندند، برنامه‌ای که او قول داده بود به عنوان نامزد به پایان برسد. . اما او به آقای سشنز اجازه داد تا پایان آن را اعلام کند و این موضوع سال ها در دادگاه گره خورده بود.

برای رئیس‌جمهوری که به تعداد گذرگاه‌های مرزی وسواس دارد، سال 2019 سخت‌ترین سال آقای ترامپ بود. توافقنامه دولت با مکزیک که پناهجویان را ملزم می‌کرد تا زمانی که در انتظار رسیدگی در ایالات متحده بودند در آنجا بمانند – که به شدت توسط فعالان حقوق بشر به عنوان تلاشی برای کاهش پناهندگی قانونی مورد انتقاد قرار گرفت – هنوز در سراسر مرز اجرایی نشده بود.

دولت آقای ترامپ در آن سال راه‌های مختلفی را برای جلوگیری از مهاجران غیرقانونی بازی کرد، از جمله با طرحی که در نهایت برای اخراج خانواده‌ها در 10 شهر بزرگ رها شد.

سیاست های آقای ترامپ همچنین به شلوغی بیش از حد تاسیسات مرزی منجر شد. هنگامی که کودکان مهاجری که به تنهایی سفر می کنند در یک مرکز گشت مرزی پردازش می شوند، قرار است به پناهگاهی که توسط اداره بهداشت و خدمات انسانی اداره می شود منتقل شوند، جایی که بسیاری از آنها متعاقباً به یک حامی که یکی از بستگانشان است رها می شوند.

اما آقای ترامپ بسیاری از حامیان مالی را از ادعای ادعای این کودکان منصرف کرد و از آنها خواست اطلاعات شخصی ارائه کنند که برخی نگران بودند بعداً برای یافتن و اخراج آنها استفاده شود. بسیاری از کودکان هفته‌ها در سلول‌های مرزی نگهداری می‌شدند، هرچند دولت قرار است آنها را ظرف 72 ساعت به پناهگاه‌ها منتقل کند. امکانات مرزی به منابع بهداشتی مناسب دسترسی نداشت و کودکان در برخی موارد در معرض بیماری بودند.

هنگامی که ویروس کرونا در ایالات متحده در اوایل ژانویه 2020 ظاهر شد، آقای ترامپ ممنوعیت سفر از چین را که منشأ ویروس بود، وضع کرد. او همچنین در ماه مارس، سیاستی به نام Title 42 را با استفاده از بخشی مبهم از قانون بهداشت عمومی برای اخراج مهاجران و پناهجویان به دلیل همه‌گیری استفاده کرد.

این امر به دولت ترامپ قدرت داد تا برخی از تهاجمی‌ترین سیاست‌های مرزی خود را اعمال کند و مقامات از همه‌گیری برای دور کردن سریع مهاجران در مرز استفاده کردند، بدون اینکه برای اکثر آنها فرصتی برای درخواست پناهندگی فراهم کنند.

استفان میلر، معمار برنامه مهاجرتی آقای ترامپ، بارها به دنبال استفاده از قانون برای جلوگیری از پناهجویان بود و در نهایت شانس خود را در این همه گیری پیدا کرد. با نقض قوانین بین‌المللی پناهندگان، دولت ترامپ همچنین ابتدا کودکان را از کشورهای دیگر، از جمله آن‌هایی که به تنهایی سفر می‌کردند، به مکزیک اخراج کرد.

دولت ترامپ و بایدن هر دو استدلال کرده اند که برای مهار همه گیری ویروس کرونا به عنوان 42 نیاز دارند. اما این قانون همچنین پیامد ناخواسته ای داشته است که صدها هزار نفر از مردم ناامید را تشویق به تلاش های مکرر برای ورود به کشور کرده است. بسیاری از کسانی که تحت این قانون قرار می‌گیرند، به سرعت به مکزیک بازگردانده می‌شوند تا چند روز بعد دوباره تلاش کنند.

زولان کنو یانگز گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …