بیل اوسترل، یکی از بنیانگذاران فهرست آنجی، در سن 57 سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیل اوسترل، بنیانگذار و مدیر اجرایی قدیمی وب سایت بررسی خدمات Angie’s List، که اولین کمپین میچ دنیلز برای فرمانداری ایندیانا را نیز اداره کرد اما بعداً با تشکیلات جمهوری خواه این ایالت درگیر شد، روز چهارشنبه در خانه خود در ایندیاناپولیس درگذشت. او 57 سال داشت.

دستیار او، جکی عنان، گفت که علت آن عوارض اسکلروز جانبی آمیوتروفیک است که به نام بیماری لو گریگ نیز شناخته می شود.

ایده پشت فهرست Angie’s، که آقای Oesterle (تلفظ OST-er-lee) در سال 1995 با انجی هیکس در کلمبوس، اوهایو تأسیس کرد، این بود که افرادی را که هزینه اشتراک پرداخت می کردند به پیمانکاران قابل اعتماد و سایر متخصصان بهبود خانه متصل کند و برخی از آنها را حذف کند. اضطراب ناشی از استخدام یک غریبه برای تعمیرات گران قیمت خانه.

این کسب و کار که در ابتدا Columbus Neighbors نامیده می شد، یک امر بیش از حد محلی بود: خانم هیکس مشترکین جدیدی را با رفتن خانه به خانه ثبت نام می کرد و از طریق تلفن ارجاعات را ارائه می کرد، و با مشورت یک لیست واقعی که باید هر زمان که رتبه یک شرکت تغییر می کرد، به روز می شد. این سرویس با تبلیغات در روزنامه ها این خبر را بیشتر گسترش داد و نام آن در سال 1996 به فهرست انجی تبدیل شد.

در سال 1999، با رونق دات کام نزدیک به اوج خود، Angie’s List آنلاین شد. این سایت که هنوز هزینه اشتراک می گرفت و همچنین از طریق تبلیغات درآمد کسب می کرد، مشاغل مختلف را از A تا F در دسته بندی هایی مانند وقت شناسی و حرفه ای بودن رتبه بندی کرد. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا نظرات امضا شده‌ای درباره کسب‌وکارهای مختلف در منطقه خود بنویسند، که لیست Angie امیدوار است که بررسی‌ها را منصفانه‌تر و دقیق‌تر کند. (اسامی کامل کاربران ظاهر نشد، اما باید آنها را در اختیار شرکت قرار می دادند.)

کسب‌وکارهایی که بررسی‌های بدی دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مشتریانی که از طریق فهرست Angie شکایت کرده‌اند، مشکل را حل کنند. اگر کسب و کار فرآیند حل شکایت را نادیده بگیرد یا نتوانست شکایتی را حل کند، ممکن است در جعبه مجازات قرار گیرد، یک نوع پایه آنلاین، و به طور موقت فهرست خود را در سایت از دست بدهد. کسب‌وکارهایی که به طور گسترده مورد تحسین قرار گرفته‌اند، جایزه خدمات فوق‌العاده و همچنین توجه بیشتری را در سایت کسب کردند.

آقای اوسترل در سال 1999، زمانی که خانم هیکس برای تحصیل در مدرسه بازرگانی هاروارد رفت، مدیر اجرایی شد. (او بعداً با ظرفیتی متفاوت بازگشت.) با گذشت زمان، شرکت بیش از 2000 کارگر را به کار گرفت که عمدتاً در ایندیاناپولیس در دوران تصدی آقای اوسترل مستقر بودند و پایگاه کاربر میلیونی را در ده‌ها شهر در سراسر ایالات متحده ایجاد کرد.

در سال 2004 آقای Oesterle کنار رفت تا کمپین آقای دانیلز برای فرمانداری را اداره کند. او سال ها با آقای دانیلز که در آن زمان مدیر دفتر مدیریت و بودجه بود، آشنا بود. آقای اوسترل میلیون‌ها دلار برای مبارزات انتخاباتی آقای دانیلز جمع‌آوری کرد، در حالی که او را با یک RV در ایالت به گردش درآورد، موتورسیکلت سواری کرد و یک شب را با رای دهندگان ماند تا نشان دهد که او مرد مردم است.

آقای دانیلز با کسب بیش از 53 درصد آرا، جوزف کرنان، رئیس جمهور فعلی دموکرات را شکست داد.

آقای اوسترل در سال 2015، زمانی که جانشین آقای دانیلز به عنوان فرماندار، مایک پنس، قانون احیای آزادی مذهبی را امضا کرد، علیه تشکیلات جمهوری خواه ایندیانا مخالفت کرد، قانونی که منتقدان معتقد بودند به کسب و کارها اجازه می دهد تا علیه افراد LGBTQ تبعیض قائل شوند.

این قانون با اعتراض سیاستمداران در ایالت های دیگر و همچنین رهبران تجاری مانند تیم کوک از اپل و بسیاری از هوزیرز روبرو شد – هزاران نفر در ساختمان دولتی اعتراض کردند.

آقای Oesterle تهدید کرد که قرارداد 40 میلیون دلاری برای گسترش دفتر مرکزی Angie’s List در ایندیاناپولیس را لغو می کند، شغل خود را به عنوان مدیر اجرایی ترک می کند تا بر حقوق همجنسگرایان در ایندیانا تمرکز کند و از رقیب آقای پنس که او 150000 دلار به او کمک کرده بود حمایت کند.

او در سال 2015 به ایندیاناپولیس استار گفت که فکر می کند این لایحه به اقتصاد ایالت و حزب جمهوری خواه آسیب می زند.

پس از این هیاهو، قانونگذاران ایندیانا به سرعت اصلاحیه ای را به تصویب رساندند که هدف آن محافظت از افراد LGBTQ در برابر تبعیض بود. اما Angie’s List هرگز توسعه ایندیاناپولیس خود را ایجاد نکرد.

Angie’s List در سال 2011 عمومی شد، اما پس از یک عرضه اولیه امیدوارکننده از نظر مالی با مشکل مواجه شد. آقای Oesterle در سال 2015 از سمت مدیر اجرایی کنار رفت و در سال 2017 Angie’s List به مبلغ 500 میلیون دلار توسط IAC خریداری شد، یک گروه رسانه دیجیتال تحت کنترل کارآفرین بری دیلر، که شرکت را با سرویس HomeAdvisor خود ادغام کرد. لیست Angie در حال حاضر به عنوان Angi شناخته می شود.

William Seelye Oesterle در 26 سپتامبر 1965 در لافایت، هند، شمال غربی ایندیاناپولیس به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند از پنج فرزند اریک اوسترل، استاد اقتصاد کشاورزی در دانشگاه پردو، و ژرمین (سیلی) اوسترل بود که قبل از ازدواج در دانشگاه کرنل در رشته باغبانی تحصیل می کرد.

آقای اوسترل در وست لافایت بزرگ شد، جایی که در سال 1983 از دبیرستان فارغ التحصیل شد. او در سال 1987 مدرک لیسانس اقتصاد را از پوردو گرفت و با فرماندار رابرت اور گذراند.

پس از حدود یک سال، آقای اوسترل توسط موسسه هادسون استخدام شد، یک اتاق فکر که در آن زمان توسط آقای دانیلز رهبری می شد و دفتر مرکزی آن در ایندیاناپولیس قرار داشت. او بعداً در مدرسه بازرگانی هاروارد پذیرفته شد. اما قبل از رفتن، آقای دنیلز با او گفت و گو کرد.

او با انگشت به سینه ام اشاره کرد و گفت: بهتر است به اینجا برگردی. آقای اوسترل در سال 2021 گفت: شما این را مدیون ما هستید.

او در اوایل دهه 1990 مدرک کارشناسی ارشد خود را در هاروارد به پایان رساند و در سال 1991 با ملیسا مک کین ازدواج کرد. ازدواج آنها به طلاق ختم شد.

آقای اوسترل برای کار در یک شرکت سهامی خاص در کلمبوس، اوهایو رفت و در آنجا با خانم هیکس، فارغ‌التحصیل اخیر از دانشگاه دیپاو آشنا شد.

آقای اوسترل و خانم هیکس با الهام از یک سرویس خبرنامه در ایندیاناپولیس که به مردم کمک می کرد لوله کش و سایر کارگران خانه را پیدا کنند، شروع به کار در گاراژ خود کردند. هنگامی که شرکت شروع به کار کرد، آنها آن را به نام خانم هیکس نامگذاری کردند، خدماتی را که در ابتدا الهام بخش آنها بود خریداری کردند و در نهایت دفتر مرکزی خود را به ایندیاناپولیس منتقل کردند.

در سال 2002، آقای Oesterle به ایجاد بورسیه Orr، به نام فرماندار Orr، کمک کرد، که تا 90 فارغ‌التحصیل جدید کالج را به ایندیاناپولیس می‌آورد تا برای دو سال در شرکت‌های بزرگ کار کنند.

در سال 2007، آقای Oesterle با Kristi English ازدواج کرد. او مانند چهار فرزند ازدواج اولش، مگی شیپمن، کیتی اسمیت، فیشر اوسترل و اما اوسترل، از او جان سالم به در می برد. یک دختر ناتنی، Kayla English; یک دختر از ازدواج دوم خود، Luella Oesterle. دو برادر، اریک و دیل؛ دو خواهر، الیزابت و مری الن اوسترل. و سه نوه

کمک هزینه تحصیلی Orr اولین تلاشی بود که آقای Oesterle برای جلوگیری از ترک ایندیانا توسط کارگران با استعداد و تحصیل کرده انجام داد.

آقای Oesterle یک کسب و کار را برای رسیدگی به این مشکل راه اندازی کرد: MakeMyMove، که با جوامع ایندیانا و سایر ایالت ها کار می کند تا انگیزه هایی را برای کارگران راه دور به آن جوامع ارائه دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …