دوبل گوندوگان با پیروزی مقابل اورتون منچسترسیتی را به سمت قهرمانی آسان کرد | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

و فکر کردن به سفر به گودیسون پارک در بحبوحه نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان، ناخوشایندترین تکلیف از آنچه که از منچستر سیتی باقی مانده بود، در نظر گرفته شد. این تصور و اورتون با سهولت تحقیرآمیز نادیده گرفته شد زیرا یکی دیگر از سهم های تعیین کننده ایلکای گوندوگان و گل دیگری از ارلینگ هالند، تیم پپ گواردیولا را به سومین قهرمانی متوالی لیگ برتر نزدیک کرد.

گوندوگان نشان داد که چرا سیتی باید خدماتش را پس از پایان تابستان امسال، زمانی که قراردادش به پایان می رسد، تضمین کند، با دو گل برای پیگیری دو گل خود مقابل لیدز در آخر هفته گذشته. اولین مورد این هافبک یک نبوغ خیره کننده بود که اورتون را در مبارزه خود برای جلوگیری از سقوط فرو برد. سپس Haaland’s 52 را راه اندازی کردnd قبل از اینکه عملکرد فوق العاده خود را با یک ضربه ایستگاهی زیبا فراتر از جردن پیکفورد به نمایش بگذارد، در تمام مسابقات این فصل گل زد. در نهایت تنها مشکل گواردیولا مربوط به زمان انتقال بازی به دلیل یوروویژن بود که رئال مادرید روز چهارشنبه از ورزشگاه اتحاد بازدید کرد.

اورتون پس از ثبت رکورد 10، استقبال هیجان انگیزی از سوی هواداران خود داشتهفتم شکست این فصل لیگ خانگی تیم شان دایچ از رده خارج شده بودند و سرنوشت آنها همیشه در دو بازی پایانی در وولوز و در خانه بورنموث تعیین می شد. جدایی دومینیک کالورت-لوین در نیمه دوم یک شکست بزرگ در صورت اثبات نتیجه مصدومیت خواهد بود.

قبل از اینکه گوندوگان بی آلایش در یک چشم به هم زدن آن را از اورتون گرفت، بازی نزدیک و جذابی بود. سیتی طبق معمول مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما تیم دایک با همان تعهد دفاعی و تهدید برنامه ریزی شده در ضدحمله که دوشنبه برایتون برایتون را ویران کرده بود، رهبران لیگ را حفظ کرد. هالند در نیمه اول به سختی یک تماس داشت، موفقیت اولیه اورتون در خنثی کردن تیم گواردیولا چنین بود. وقتی او این کار را انجام داد، توپ در تور اورتون بود، قدرت این فوروارد خارق العاده چنین است.

لکای گوندوگان با ارلینگ هالند پس از گل اول منچسترسیتی جشن می گیرد.
گوندوگان پس از گل اول منچسترسیتی با ارلینگ هالند جشن گرفت. عکس: کلایو برانسکیل/گتی ایماژ

گواردیولا با در نظر گرفتن بازی برگشت چهارشنبه، چهار تغییر نسبت به بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید ایجاد کرد. دایچ پس از پیروزی برایتون مجبور به بازی شد، میسون هولگیت به عنوان مدافع چپ اضطراری به جای ویتالی میکولنکو مجروح شد و مدافع راست پای و مستعد خطا، بعدازظهر ناامیدکننده ای را سپری کرد. هولگیت تقریباً در هالند با یک پاس بد پشت سر در دقایق ابتدایی بازی کرد و در نبرد با ریاض محرز به حمایت مداوم دوایت مک نیل نیاز داشت. این یک مبارزه ناموفق بود. توزیع هولگیت در تمام مدت ضعیف بود و هنگامی که بدبختی او با 55 نفر پایان یافت، تشویق های بلندی از سوی جمعیت خانه به گوش رسید.هفتم تعویض دقیقه ای

اورتون در وقت استراحت قبل از عقب افتادن خطرناک بود و به دو مداخله برق آسای کایل واکر نیاز داشت تا مانع از نفوذ عبدالله دوکوره به پاس الکس ایووبی شود و جیمز گارنر کالورت-لوین را در محوطه جریمه آزاد کند. دفع دوم واکر منجر به کرنر اورتون شد که جیمز تارکوفسکی با ضربه سر از دروازه به سمت هولگیت برگشت. دو یاردی در تیرک عقب و بدون علامت، مدافع روی یک فرصت باشکوه اسکی کرد.

این از دست دادن اهمیت بیشتری دو دقیقه بعد پیدا کرد، زمانی که گوندوگان یک بازکننده عالی برای قهرمانان ایجاد کرد. زمانی که ارسال محرز، هافبک را با پشت به دروازه روی خط شش قدم و با حضور نزدیک ناتان پترسون پیدا کرد، خطر چندانی به نظر نمی رسید. گوندوگان تحویل را روی ران راست خود کنترل کرد و سپس در همان حرکت، یک پایان خیره کننده با پای راست خود فراتر از جردن پیکفورد به ثبت رساند. قبل از اینکه طرفداران سیتی شروع به جشن گرفتن یک گام جادویی به سوی عنوانی دیگر کنند، لحظه ای گذرا از سکوت حیرت انگیز در اطراف گودیسون وجود داشت.

سیتی دو دقیقه بعد اختلاف خود را دو برابر کرد. گوندوگان دوباره درگیر شد و یک ضربه سر دفاعی از پترسون گرفت و قبل از اینکه یک سانتر عالی به سمت هالند بفرستد از سمت چپ سر خورد. مهاجم مرکزی بر فراز هولگیت ثابت بالا رفت تا پیکفورد را با یک ضربه سر غیرقابل توقف شکست دهد. هالند 36هفتم گل فصل لیگ و 52nd در مجموع به زمینی رسید که ویلیام رالف دیکسی دین رکورد 60 گل لیگ را در فصل 28-1927 به ثمر رساند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

زمانی که یری مینا در نیمه اول خود را در مسیر ارسال محرز به سمت تیرک نزدیک تیراندازی کرد، از بازی دوم محروم شد. با این حال، لحظاتی پس از شروع مجدد، زمانی که هولگیت با یک ضربه سر بی دقت در خط دفاعی خود، مالکیت سیتی را به دست آورد. فیل فودن از آنجا عبور کرد اما گارنر او را بیرون آورد. گوندوگان ضربه ایستگاهی حاصل را دو یاردی درون تیرک دست راست پیکفورد زد و دروازه بان اورتون نزدیک به گل چهارم هافبک در دو بازی لیگ نبود.

دایچه در تلاش برای جلوگیری از آسیب بیشتر به تفاضل گل اورتون، که می تواند در مبارزه با سقوط حیاتی باشد، به یک مدافع پنج تغییر داد، در حالی که گواردیولا در 12 دقیقه باقیمانده گلزنان خود را کنار کشید و افکار به سمت رئال برگشت. شهر در ساحل 11 قرار داردهفتم قهرمانی متوالی لیگ برتر بي وقفه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …