گرانت شاپس می گوید که برگزیت به بریتانیا امکان کنترل مهاجرت را می دهد، زیرا انتظار می رود ارقام افزایش یابد | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گرانت شاپس بر اهمیت کنترل‌های پس از برگزیت بر روی ویزای کاری تاکید کرده است، پس از اینکه منابع دولتی تایید کردند که وزیران برای افزایش بی‌سابقه آمار مهاجرت در این ماه آماده شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که داده‌های رسمی، مهاجرت خالص بین 650000 تا 997000 نفر را نشان می‌دهد که ناشی از افزایش مهاجرت غیر اتحادیه اروپا از افرادی است که برای کار و تحصیل به بریتانیا وارد می‌شوند. منابع به آبان نیوز گفته اند که «بالا بودن» این ارقام بعید است، اما افزایش قابل توجهی داشته است.

قرار است ارقام دفتر آمار ملی (ONS) در 25 ماه مه منتشر شود و انتظار می رود ریشی سوناک را به دلیل تعهد دولت در سال 2019 برای کاهش خالص مهاجرت به “ده ها هزار نفر” که سال گذشته تکرار کرد، تحت فشار قرار دهد.

رکورد قبلی مهاجرت 504000 نفر برای سال منتهی به ژوئن 2022 بود.

شاپس، وزیر انرژی، در پاسخ به سوالی درباره این ارقام، گفت که افرادی که از اوکراین و هنگ کنگ وارد می‌شوند، احتمالاً 300000 نفر به آمار مهاجرت بریتانیا اضافه کرده‌اند.

او به برنامه سوفی ریج یکشنبه در اسکای نیوز گفت: «این کشور قلب بزرگی داشته است. ما کشور را برای پناهندگان اوکراینی، برای اتباع بریتانیایی از هنگ کنگ باز کرده ایم.

این دو گروه را به تنهایی در نظر بگیرید و تعداد آنها به بیش از 300000 نفر می رسد. و البته ما افرادی از سوریه و جاهای دیگر داشته ایم.»

او گفت که برگزیت به بریتانیا پیشنهاد کنترل سیاست‌های مهاجرتی خود را داده است، زیرا او بارها در مورد اینکه آیا وزیران اکنون در مورد مهاجرت به این کشور آرامش دارند یا خیر، تحت فشار قرار گرفته است.

شاپس گفت: “ما یک کمیته مشاوره مهاجرت داریم که می گوید در این منطقه یا آن منطقه کمبود وجود دارد.”

یکی از مزیت‌های برگزیت این است که ما بر سیاست‌های خود کنترل داریم. بنابراین می‌توانیم بگوییم، ما از مردم می‌خواهیم در بخش خاصی کمک کنند.

ما همیشه باید مطمئن شویم که فقط افرادی به اینجا می آیند که قوانین و سیاست ما به اینجا می آیند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تنش های کابینه بر سر مهاجرت قانونی – معمولا بین وزیر کشور سوئلا براورمن و صدراعظم جرمی هانت – برای چندین ماه گزارش شده است.

دفتر مسئولیت بودجه گفته است که مهاجرت قانونی به جبران رشد کندتر بهره وری کمک می کند، در حالی که هانت در نوامبر اذعان کرد که این مهاجرت برای اقتصاد “بسیار مهم” است.

داونینگ استریت این هفته مجبور شد پیشنهاداتی مبنی بر اینکه نخست وزیر اهداف متضادی در مورد این موضوع دارد را رد کند.

گزارش شده است که براورمن و رابرت جنریک، وزیر مهاجرت، نگرانی هایی را در کابینه درباره میزان مهاجرت قانونی مطرح کرده بودند.

وزرا برای جلوگیری از واکنش ترسناک نمایندگان مجلس و حزب محافظه کار، طرح هایی را برای جلوگیری از پیوستن اعضای خانواده به دانشجویان کارشناسی ارشد خارج از کشور در دانشگاه های بریتانیا طراحی می کنند. تعداد مشمول این ماده در چهار سال بیش از ده برابر شده است، از 12806 در سال 2018 به 135788 در سال منتهی به دسامبر.

در پاییز، براورمن تلاش کرد تا با وجود شکست دولت‌های متوالی در رسیدن به هدف، تعهد محافظه‌کاران را برای کاهش خالص مهاجرت به ده‌ها هزار نفر احیا کند. وزیر کشور گفت که در بحبوحه سروصدای فعالان حزبی مبنی بر کنترل سطوح مهاجرت، آرزوی کاهش رقم کلی را دارد.

او گفت: «فکر می‌کنم ما باید قطعاً تعداد دانشجویان، تعداد ویزای کار و به‌ویژه تعداد وابستگان به این نوع ویزاها را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …