بی بی سی می گوید که یوروویژن امسال پربیننده ترین فینال در تاریخ مسابقه آهنگ است یوروویژن 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مسابقه آهنگ یوروویژن شنبه شب در لیورپول پربیننده ترین فینال بزرگ در تاریخ این رقابت ها بود. بی بی سی گفته است.

در بریتانیا اوج 5 دقیقه تماشای 11 میلیون نفر و میانگین بیننده 9.9 میلیون نفر بود که معادل 63 درصد سهم مخاطبان تلویزیون است.

رکورد قبلی ریتینگ فینال بزرگ سال 2011 بود که به طور متوسط ​​9.5 میلیون نفر برای تماشای پایان آبی در مکان یازدهم با I Can تماشا کردند. سال گذشته فینال تورین به طور میانگین 8.9 میلیون تماشاگر داشت.

این مسابقه توسط لورین سوئدی مورد علاقه بوکی ها برنده شد که همچنین با تبدیل شدن به اولین زنی که دو بار در این مسابقه برنده شد، تاریخ ساز شد. او در روز شنبه با تصنیف قدرتمندش «خالکوبی» – مانند «تو مثل یک خالکوبی روی من چسبیده‌ای» – که بیش از یک دهه پس از پیروزی او در سال 2012 با آهنگ «Euphoria» روی زمین پرکننده بود، پیروز شد.

مسابقه امسال باید بعد از پیروزی قاطع سال گذشته ارکستر کالوش و آهنگ آنها استفانیا در اوکراین برگزار می شد!

به دلیل جنگ، تصمیم گرفته شد که بریتانیا، نایب قهرمان سال گذشته، امسال از طرف اوکراین میزبان مسابقات باشد و لیورپول به عنوان شهر میزبان انتخاب شود. این شهر وعده “بهترین مهمانی تا کنون” را داده است و به طور گسترده تایید شده است که ناامید نشد.

پس از موفقیت شوک سال گذشته سم رایدر، شرکت کننده بریتانیایی و کسب 466 امتیاز برای آهنگ او Space Man، برای شرکت کننده امسال بریتانیا، Mae Muller به واقعیت بازگشت.

مولر با 24 امتیاز با آهنگ I Wrote a Song دوم شد، یک پیروزی نسبی در مقایسه با نتیجه سال 2021 – صفر امتیاز برای Embers جیمز نیومن.

قبل از رایدر، رکورد بریتانیا پایین، پایین، سوم از پایین، پانزدهم (لوسی جونز)، سوم از پایین، چهارم از پایین، هفدهم (مولی)، نوزدهم (بانی تایلر) و دوم از پایین بوده است.

روز شنبه، مولر آخرین اجرا کننده 26 بود که مسلماً بدترین بازی بود، و پس از آن اعتراف کرد که “نتیجه ای که ما به آن امیدوار بودیم” نبود.

پست در توییتر در ساعات اولیه یکشنبه، 25 ساله مولر گفت: “فقط می خواهم بگویم از uxi تشکر می کنم می دانم که خیلی شوخی می کنم، اما ما واقعاً تمام تلاش خود را برای چند ماه گذشته گذاشتیم، نه نتیجه ای که به آن امیدوار بودیم، بلکه به همه و آنچه در این سفر به دست آوردیم افتخار می کنیم.

به همه کشورها تبریک می گویم، من هرگز این سفر را فراموش نمی کنم و همه شما را دوست دارم.

رایلان کلارک، بخشی از تیم تفسیری بی بی سی رادیو 2، اولین کسی بود که پاسخ داد، ارسال کردن: “ما شما را خیلی دوست داریم و نمی توانیم به شما افتخار کنیم.”

نمایش خود به همان اندازه شیک، کمپ، پر سر و صدا و افسانه ای بود که طرفداران یوروویژن انتظار داشتند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کلر مک کولگان، مدیر فرهنگ لیورپول، گفت که تجربه “باورنکردنی” ارزش و اهمیت سرمایه گذاری در فرهنگ را نشان می دهد.

مک کولگان پس از آن گفت: «در شهرهایی که لندن نیستند، داشتن یک روایت، یک داستان، تاریخی که بتواند بر زمان حال شما مسلط باشد، آسان است.

اما لیورپول متفاوت است، لیورپول پیچیده است. و به همین دلیل است که آن را دوست دارم. بالا و پایین هایی دارد که در هیچ جای دیگری وجود ندارد. این یک قلب بزرگ و صریح دارد و اساساً برای همه چیز نظر دارد. خلاف و تقابلی است. مهربان و احساسی. و عاشق مهمانی است.

به همین دلیل است که یوروویژن در اینجا بزرگ شده است. هر چیزی که در مورد یوروویژن درخشان است، به خصوص این سال ویژه که ما از طرف اوکراین میزبان آن هستیم، با لیورپول مطابقت دارد.

دلتنگی، گستاخی، قلب و اصالت، هر کاری که انجام داده‌ایم، اوکراین را در مرکز آن قرار داده است، زیرا این همان چیزی است که ما هستیم.

او پیشنهاد کرد که موفقیت رویداد امسال برای سال ها احساس می شود. اگر 18 ساله بودم که انتخاب می کردم کجا دانشگاه بروم، اگر سرمایه گذار جوانی بودم که می خواست کسب و کارم را پیدا کند، اگر بچه مدرسه ای در لیورپول بودم، به این شهر نگاه می کردم و می گفتم: «می خواهم به آنجا بروم. من می خواهم آنجا باشم و مهمتر از همه می خواهم این کار را انجام دهم.’

“بنابراین، اینجا به هنرها می رسد، زیرا این هنر عالی است. اینجا به رویدادها می رسد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …