کیر استارمر خواستار اتحاد با نسل جدید جناح چپ کارگر شد | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از کایر استارمر خواسته شده است که روابط خود را با نسل جدید جناح چپ کارگری گرم کند تا سهم رای حزب را به حداکثر برساند و از پارلمان معلق در انتخابات بعدی جلوگیری کند.

نمایندگان ارشد حزب کارگر نگرانند که این حزب در خطر بیگانه کردن آرای اصلی خود باشد زیرا به دنبال جلب بیشتر آرای مخالف حزب محافظه کار است و همچنان به پر کردن شکاف برگزیت ادامه می دهد.

این در حالی است که مومنتوم یک عقب‌نشینی «استراتژیک» به دولت محلی می‌کند و تمرکز کمتری بر PLP دارد و بیشتر بر تغذیه «اشتهای فزاینده برای تغییر و جاه‌طلبی» در جوامع محلی تمرکز می‌کند.

یک منبع مومنتوم گفت: «اشتیاق برای چیزی بیشتر از تکرار مجدد حزب کارگر جدید وجود دارد، این احساس که وضعیت موجود نمی‌تواند ادامه یابد، و درک این موضوع که بحران‌های عظیمی که بریتانیا با آن مواجه است، جاه‌طلبی واقعی را طلب می‌کند».

این گروه مردمی گفته است که می‌خواهد تغییرات دگرگون‌کننده‌ای را به نمایش بگذارد که به صورت محلی انجام می‌شود، با سیاست‌هایی از جمله مالکیت دموکراتیک و خانه‌سازی شورایی، که برنده‌ی آرا در آستانه خانه ثابت شده است – همانطور که با پیروزی در انتخابات محلی در ورثینگ و پرستون نشان داده شد.

تغییر Momentum ماه‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که آبان نیوز گزارش داد که آینده آن در خطر است، و مقامات ارشد از گروه خواستند رویکرد خود را تغییر دهد و “یک برنامه منسجم با یک استراتژی” را بدون توجه به آینده کوربین ارائه دهد.

در تلاشی آشکار برای ایفای نقش به عنوان پل «وحدت»، خودی‌های Momentum معتقدند که بسیاری از حزب کارگر در داخل و خارج از حزب کارگر امیدوارند به یک برنامه سیاستی جسورانه چپ دست یابند و شکاف بین سیاست‌های پیشنهادی حزب کارگر بریتانیا و سیاست‌های پیشنهادی شهرداران و ولز را کاهش دهند. احزاب کارگری

یک منبع آگاه گفت: «ما دو هدف کلیدی داریم: ایجاد پایگاه‌های خود در سطح مردم، و ایجاد ائتلاف‌هایی در سراسر جنبش کارگری برای سیاست‌های دگرگون‌کننده. همه چیز مربوط به بازی طولانی است.»

جان مک دانل، صدراعظم سایه سابق، اصرار دارد که استارمر باید آرای حزب را به حداکثر برساند و اطمینان حاصل کند که حزب کارگر یک کلیسای وسیع است، “جایی که برای طیف وسیعی از دیدگاه ها در طیف سیاسی در حزب کارگر احترام قائل است”.

برخی از اعضای جبهه انتقادات خود را در مورد استفاده زیاد حزب از گروه‌های متمرکز مجدداً ابراز کرده‌اند و یکی از آنها مدعی شده است: «حزب حزب کارگر خیلی بیشتر از «دیوار قرمز» است.

مک دانل به آبان نیوز گفت: «ما به یک حزب متحد نیاز داریم که برای نسل آینده رادیکال جذاب باشد. “چیزی که من را نگران می کند این است که اگر ریشی سوناک کشتی را ثابت کند و برخی از آن آرای محافظه کار به حزب محافظه کار بازگردد، چگونه رای خود را به حداکثر برسانیم؟

ما باید از هر منبعی که ممکن است استفاده کنیم و اگر به نمایندگان جوان رادیکال چپ نگاه کنید، آنها در سراسر جهان جذابیت دارند، اما آنها به ویژه برای جوانان جذاب هستند، به ویژه برای اعضای جامعه BAME نیز جذاب هستند. آنها اعضای آن جامعه هستند.

و اگر از این منبع استفاده نکنیم، فرصت بسیج برخی از آرای کلیدی را از دست خواهیم داد.

ستارگان چپ در حال ظهور حزب PLP در سال 2019 شامل نادیا ویتوم، بل ریبیرو-ادی، اولیویا بلیک و زارا سلطانا می‌شدند که مک‌دانل امیدوار است همه آنها در میز انتخابات تجربه داشته باشند، در غیر این صورت حزب در معرض خطر هدر دادن استعدادهای آنها به عنوان «منابع انتخاباتی» قرار خواهد گرفت.

«ضعف استارمر در این است که او می‌تواند نسل جدیدی از استعدادها را با خود به دولت بیاورد که برای بسیاری از جوامع در سراسر کشور صحبت می‌کنند، بدون اینکه به تجربه افرادی مانند ربکا لانگ بیلی اشاره کنیم. او باید آن را به عنوان یک منبع تشخیص دهد.»

مومنتوم روی بازی طولانی متمرکز است و روی تجدید اتحاد گسترده‌تر چپ و چپ نرم در حزب کارگر برای تحول اقتصادی و اصلاحات دموکراتیک کار می‌کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

یک منبع مومنتوم گفت: «ما می‌توانیم بذر این اتحاد را اینجا و اکنون بکاریم، خواه این اتحاد با هم در زمینه سیاست و اصلاحات دموکراتیک مبارزه کند، یا پیشبرد یک برنامه سیاسی متحول کننده با هم در حکومت محلی».

تغییر مومنتوم پس از آن صورت می گیرد که استارمر مدعی شد که پروژه او برای اصلاح حزب پس از دوره کوربین باید فراتر و عمیق تر از دولت تونی بلر باشد.

او در یک سخنرانی در روز شنبه گفت که اصلاحات ضروری است، زیرا به دلیل چالش‌های شدید پیش روی کشور، علاوه بر ۱۳ سال حکومت محافظه‌کاران، یک دولت جدید کارگر وظیفه بزرگ‌تری نسبت به بلر خواهد داشت.

هیلاری شان، رئیس مشترک مومنتوم، گفت: «در ورثینگ، ما اکثریت محافظه‌کاران را با مانیفست جسورانه و حزب محلی متحد واژگون کردیم – این حزب در بهترین حالت خود حزب کارگر است. مردم از وضعیت موجود به ستوه آمده‌اند و وقتی در مورد خانه‌سازی شورایی یا ثروتمندسازی جامعه صحبت می‌کنیم، برای رأی‌دهندگان به نظر عقل سلیم می‌آید.»

قبل از اینکه مجمع سیاست ملی حزب کارگر در ماه ژوئیه تشکیل جلسه دهد تا تصمیم بگیرد چه چیزی در کنفرانس کارگری برگزار می شود، فعالان چپ همچنان خواستار مالکیت عمومی آب و سایر صنایع کلیدی هستند، برای پذیرش وعده های غذایی رایگان در مدارس توسط حزب کارگر در سطح ملی و کنترل اجاره بها تلاش خواهند کرد. معرفی شود.

ریچل گادفری وود، 38 ساله، هدایت تیم کارکنان سازمان را تحت هدایت روسای مشترک منتخب مومنتوم، شان و کیت داو، و گروه هماهنگی ملی بر عهده می گیرد. گادفری وود یکی از فعالان قدیمی مومنتوم است که از سال 2017 تلاش های سازماندهی این گروه را در حزب کارگر رهبری کرده است و به انتخاب مجموعه ای از اعضای گروه کمپین سوسیالیست کمک کرده و احترام گسترده ای را در سراسر جنبش کارگری به دست آورده است.

گادفری وود به عنوان رئیس استراتژی سیاسی Momentum منصوب شد، پس از اینکه گروه با موفقیت یک جمع‌آوری کمک مالی مهم را به پایان رساند، و 1000 تعهد اضافی را برای حمایت مالی مداوم از اعضا و حامیان تضمین کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …