حزب کارگر در نظر دارد به شهروندان اتحادیه اروپا و جوانان 16 ساله رای دهند | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر در حال بررسی برنامه‌هایی برای گسترش امتیاز رأی‌دهندگان بریتانیا از جمله آرای شهروندان اتحادیه اروپا و افراد 16 تا 17 ساله است.

این پیشنهادها می تواند به مهاجرانی که به طور دائم در بریتانیا زندگی می کنند و مالیات پرداخت می کنند، اجازه می دهد برای اولین بار در انتخابات عمومی شرکت کنند.

جاناتان رینولدز، وزیر تجارت در سایه، تاکید کرد که این پیشنهادات بخشی از فرآیند سیاست گذاری حزب کارگر است که در آن سهامداران مختلف فرصت ارائه ایده های خود را دارند.

اما او گفت که حزب کارگر «همیشه به دنبال راه‌هایی برای تقویت دموکراسی ما و مشارکت هرچه بیشتر مردم است [as] در آن ممکن است، و یک عنصر از آن وجود خواهد داشت، اصلاح در نحوه عملکرد این کشور، نحوه تقسیم قدرت، در مانیفست کارگر، مطمئنا».

کیر استارمر از اتباع اتحادیه اروپا خواست که در هنگام ارائه 10 تعهد کلیدی که در طول مبارزات انتخاباتی رهبری خود داده بود، از حق رای کامل برخوردار شوند.

حدود 3.4 میلیون اتباع اتحادیه اروپا ممکن است تحت تأثیر این پیشنهادها قرار گیرند، از جمله 2.6 میلیون نفر که قبلاً “وضعیت از پیش مستقر” اعطا شده اند. شهروندان مشترک المنافع و ایرلندی می توانند در انتخابات رای دهند.

از 21 تا 23 ژوئیه، یک نشست بحرانی انجمن سیاست ملی کارگر (NPF) برگزار خواهد شد که طی آن مقامات تصمیم خواهند گرفت که چه سیاست هایی در کنفرانس کارگری برای تشکیل برنامه نهایی حزب، که از آن بیانیه عمومی انتخابات تهیه می شود، در نظر بگیرند.

این اولین بار پس از انتخابات عمومی سال 2015 است که NPF توانسته است تشکیل جلسه دهد و به طور رسمی کار مانیفست خود را آغاز کند.

رینولدز روز یکشنبه در پاسخ به این سوال که آیا اجازه دادن به مهاجران مستقر و نوجوانان 16 و 17 ساله برای رای دادن ایده خوبی است، به اسکای نیوز سوفی ریج گفت: “من فکر می کنم استدلال هایی برای گسترش امتیاز وجود دارد. این حوزه ای نیست که من مستقیماً با آن در کابینه سایه سروکار داشته باشم. من نمی‌خواهم پاسخ قطعی در این مورد بدهم، اما فکر می‌کنم ما همیشه باید به دنبال مشارکت هرچه بیشتر مردم در دموکراسی خود باشیم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این چیزی است که ما به آن نگاه خواهیم کرد، اما برخی از گزارش ها، باید تاکید کنم که آنها برنامه های نهایی برای مانیفست حزب کارگر نیستند.

من فکر نمی‌کنم که هیچ تغییری در نحوه عملکرد دولت بریتانیا و نحوه عملکرد دموکراسی نباید از هر نوع دریچه سیاسی حزبی در نظر گرفته شود.»

گرانت شاپس، وزیر انرژی، رهبر حزب کارگر را به “بازگشایی توافق برگزیت” با این پیشنهادات متهم کرد.

شاپس در صحبت در اسکای نیوز گفت: «او چه چیز دیگری را باز خواهد کرد؟ چارچوب ویندزور؟ قرارداد همکاری با اروپا؟

استارمر هر کاری را که فکر می کند عملی است در آن لحظه انجام می دهد. او هیچ ایده اساسی ندارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …