فناوری بزرگ می گوید می تواند بهره وری را افزایش دهد، اما هوش مصنوعی دیوانگی جلسات را حل نمی کند | علائم ژنی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مجلسات، جلسات بیشتر تماس زوم Google Hangout. یه جلسه دیگه پاسخگویی به ایمیل ها. آیا Slack را بررسی کرده اید؟ آیا آن هزینه ها را در Concur امضا کردید؟ آیا تا به حال شده که در محل کار خود احساس مشغله زیادی داشته باشید که بتوانید کار واقعی را انجام دهید؟ خب ظاهرا حق با شماست طبق گزارش جدید مایکروسافت، محل کار ما با مشکل بهره وری جدی مواجه است.

این مطالعه – که نزدیک به 31000 کارگر تمام وقت یا خوداشتغال را در 31 بازار بین 1 فوریه 2023 تا 14 مارس 2023 مورد بررسی قرار داد – نشان داد که 64٪ می گویند که با داشتن زمان و انرژی برای انجام کار خود مشکل دارند. بیش از حد جلسات بزرگترین قاتل بهره وری است. پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گفتند که جلسات “مشکلات شماره یک بهره وری” آنهاست و بیش از دو سوم می گویند که اگر در آنجا نبودند احتمالاً حتی از دست داده نمی شدند.

داده های دیگر از مطالعه مایکروسافت پشتیبانی می کند. اخیرا منتشر شده است گزارش از EY-Parthenon با استفاده از داده های اداره آمار کار ایالات متحده، دریافت که بهره وری کارگران آمریکا در سه ماهه اول سال 2023 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2.7 درصد کاهش یافته است و پنجمین سه ماهه متوالی است که بهره وری کارگران کاهش می یابد.

جای تعجب نیست که مایکروسافت با سرمایه گذاری عظیم خود در ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، می گوید که هوش مصنوعی راه حل است. فراموش نکنید که این فناوری خود مایکروسافت – تیم‌ها، آفیس، Outlook – بود که وعده صرفه‌جویی در بهره‌وری را می‌داد و برعکس را ارائه می‌کرد. با این حال، ما باید به تکنوکرات‌های ردموند ایمان داشته باشیم تا این مشکلات را با ابزارهای جدیدشان حل کنند که «به طور اساسی در روز کاری تجدیدنظر می‌کنند» و «زمان و انرژی را آزاد می‌کنند، از زمان تمرکز برای کارهای خلاقانه که منجر به نوآوری می‌شود محافظت می‌کنند». .

باور نکن

با توجه به تاریخچه شرکت و عشق ما به ایجاد کار به خاطر کار، فشار هوش مصنوعی مایکروسافت برای حل مشکل بهره وری کار زیادی انجام نمی دهد.

پس پاسخ به پازل بهره وری چیست؟ شرکت های بزرگ فناوری و بزرگ نیازی به نگاه کردن به خیابان اصلی ندارند. کسب‌وکارهای کوچک سال‌هاست که به دنیا نشان می‌دهند چگونه مولد باشند. آنها کار خود را با افراد کمتری انجام می دهند.

همین هفته گذشته، فدراسیون ملی مشاغل مستقل گزارش داد که “صاحبان مشاغل کوچک همچنان برای یافتن کارگر با مشکل مواجه هستند، به طوری که 45٪ (تعدیل فصلی) از همه صاحبان فرصت های شغلی را گزارش کردند که نتوانستند در دوره فعلی پر کنند.”

با توجه به اینکه خرده‌فروشی‌ها، رستوران‌ها، خدمات و حتی صنایع تولیدی از همه‌گیری بهبود یافته‌اند و بیشتر مشتریان من شلوغ‌تر از همیشه هستند، وقتی کارمندان کمتری دارند چگونه این کار را انجام می‌دهند؟

پاسخ آسان است: آنها به کارگران خود استقلال بیشتری می دهند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

از یک کسب و کار با کمتر از 100 کارمند بازدید کنید و افرادی را که در آنجا پشت میزهایشان، پشت پیشخوان، جلوی اجاق گاز یا ماشین کار می کنند، خواهید دید. جلسات کمتری وجود دارد. قوانین کمتری وجود دارد. انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد. به کارمندان اجازه داده می شود تا بتوانند انتخاب های خود را انجام دهند. تصمیمات بدون کمیته و با اطلاعات موجود اتخاذ می شود. استخدام بر اساس یک قوز تحصیل کرده انجام می شود. سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر با احساس درونی انجام می‌شوند. فناوری زمانی استفاده می‌شود که کاملاً واضح باشد که می‌تواند در زمان صرفه‌جویی کند و درآمد کسب کند.

مایکروسافت از فقدان نوآوری در شرکت های آمریکایی ابراز تاسف می کند. دلیلش این است که حتی پیش پا افتاده ترین تصمیم ها برای تایید آن نیاز به ۲۷ جلسه دارد. در یک شرکت کوچکتر اینطور نیست. نوآوری اتفاق می افتد زیرا باید اتفاق بیفتد. ایده هایی که پتانسیل پس انداز و کسب درآمد دارند سریعتر تایید می شوند و سپس به سرعت اجرا می شوند.

مایکروسافت از شما می خواهد باور کنید که خرید فناوری هوش مصنوعی مشکلات مربوط به بهره وری شرکت های آمریکایی را حل می کند. هوش مصنوعی قطعا به زودی تغییر خواهد کرد. اما مشکل فناوری خیلی کم نیست.

  • ژن مارکس یک ستون نویس، نویسنده و صاحب کسب و کار کوچک است. شرکت او، Marks Group PC، خدمات فناوری و مدیریت مالی را به SMB ها در ایالات متحده و خارج از کشور ارائه می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …