هشدار شدید نسبت به لفاظی های “غیرانسانی” جمهوریخواهان در مورد جنایت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آرکارشناسان می گویند که لفاظی های مردم خواه و دست راستی در مورد وضعیت جنایت در ایالات متحده می تواند جرقه افزایش حوادث خشونت آمیز و بدتر شدن مشکل حبس جمعی در این کشور شود، زیرا به نظر می رسد تبلیغات و پیام های سیاسی “سخت در برابر جنایت” نقش مهمی در انتخابات 2024

جنایات خشونت آمیز کانون توجه نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای 2022 بود. جمهوری خواهان در دو ماه منتهی به آن انتخابات حدود 50 میلیون دلار برای تبلیغات جنایی خرج کردند، تبلیغاتی که دیدگاهی نابسامان از شهرهایی که در آن قتل، دزدی و حمله قرار دارند، و سیاستمداران دموکرات که تمایلی به اقدام ندارند را به نمایش می گذارد.

با نزدیک شدن به رقابت‌های سال 2024، واضح است که جمهوری‌خواهان قصد دارند همین کتاب را دنبال کنند.

ترامپ در یک ویدئوی تبلیغاتی اخیر خود گفت: «جو بایدن و دموکرات‌های پولیس بازدارنده، شهرهای بزرگ ما را به آبریزهای خونریزی و جنایت تبدیل کرده‌اند».

ترامپ گفت در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور، به نیروهای پلیس دستور می دهد تا «ایست و جست و خیز» را بازگردانند – تاکتیک پلیسی که نشان داده شده است به طور نامتناسبی مردان جوان سیاه پوست را هدف قرار می دهد – و گفت که می خواهد مجازات اعدام را برای فروشندگان مواد مخدر وضع کند.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که انتظار می‌رود نزدیک‌ترین رقیب ترامپ برای نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری باشد، نیز به لفاظی‌ها و سیاست‌های سختگیرانه در قبال جنایت متمایل شده است. ماه گذشته، دیسانتیس قانونی را امضا کرد که آستانه مجازات اعدام را در فلوریدا کاهش می‌دهد و به افرادی که در جرایم خاص محکوم می‌شوند اجازه می‌دهد در صورت توصیه هشت یا بیشتر از اعضای هیئت منصفه به اعدام محکوم شوند.

اودی اوفر، استاد دانشگاه پرینستون و معاون سابق مدیر سیاسی ملی اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، می‌گوید: «آنها فکر می‌کنند که این راهی برای کسب پیروزی‌های سیاسی است.

من فکر می‌کنم کمی زانو زده و کاملاً رک و پوست کنده، نگرش تنبلی وجود دارد که سختگیری در برابر جنایت تنها راه برای پیروزی در انتخابات است، علیرغم این واقعیت که ما امروز شواهد زیادی داریم که نشان می‌دهد راه‌های دیگری هم وجود دارد.»

همچنین عنصری از جمهوری‌خواهان، و به گفته اوفر، برخی از دموکرات‌ها وجود دارد که بر افزایش جنایات خشونت‌آمیز در طول همه‌گیری کووید تاکید می‌کنند.

مرکز عدالت برنان دریافت که تعداد قتل ها به ازای هر 100000 نفر در سراسر کشور در سال 2020 نزدیک به 30 درصد افزایش یافته است، در حالی که تجاوزات تشدید شده 11.4 درصد افزایش یافته است. نرخ قتل در شهرهای بزرگ، که تمایل به رأی دادن به دموکرات‌ها دارند و مکرراً توسط جمهوری‌خواهان و رسانه‌های دست راستی شیطان صفت می‌شوند، افزایش یافت. اما در سایر نقاط کشور نیز افزایش یافت.

مرکز برنان گفت: «ایالات به اصطلاح قرمز در واقع شاهد بالاترین میزان قتل در بین همه کشورها بودند.

از آن زمان به بعد، اکثر انواع جرایم خشن اکنون کاهش یافته است. بر اساس گزارش شورای عدالت کیفری، جرم و جنایت در سال 2022 در 35 شهر بزرگ کاهش یافته است، اگرچه میزان جرم همچنان بالاتر از سطح قبل از همه گیری است. با این حال، میزان قتل در شهرهای بزرگ حدود نصف قله های تاریخی در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 بود.

اوفر گفت، دهه 1980 زمانی بود که لفاظی های سختگیرانه در مورد جنایت “منفجر شد”. این امر با انتخاب دادستان هایی به اوج خود رسید که وعده محکومیت های بیشتر و احکام طولانی تر را دادند.

اوفر گفت که تاثیر آن “رشد تصاعدی در زندانی شدن” در ایالات متحده بود. در سال 1973 حدود 300000 نفر در زندان و زندان بودند، اما تا سال 2009 این تعداد به 2.2 میلیون نفر افزایش یافت و ایالات متحده را به بزرگترین زندانی در جهان تبدیل کرد.

«این نتیجه صدها قانون و رویه جدید در سطح محلی، در سطح ایالتی، در سطح فدرال، از جمله قوانین حداقل اجباری جدید، وثیقه نقدی بیشتر و بازداشت پیش از محاکمه، و شیوه‌های تهاجمی‌تر دادستانی و پلیسی بود. اوفر گفت.

در این سرکوب جنایت، با همه یکسان رفتار نمی شد. سیاهپوستان از نظر تاریخی بیشتر از سفیدپوستان دستگیر می‌شوند، که منجر به نرخ بالاتر زندانی شدن می‌شود. گزارشی در سال 2003 توسط اداره آمار دادگستری نشان داد که در سال 2001 “تقریباً 16.6٪ از مردان سیاه پوست بالغ زندانیان فعلی یا سابق ایالتی یا فدرال بودند”. فقط 2.6 درصد از مردان سفید پوست بالغ زندانی شده بودند.

در دو دهه اخیر پیشرفت هایی حاصل شده است. تا سال 2020 تعداد افراد در زندان یا زندان به 1.2 میلیون نفر کاهش یافت – به این معنی که ایالات متحده همچنان پنجمین میزان زندانی شدن در جهان را دارد – اما وسواس فکری برای مقابله با جرم و جنایت، از طریق اقداماتی از جمله دستگیری بیشتر، تعقیب قضایی بیشتر و حبس های بیشتر، می تواند معکوس را ببینید

“ما دوباره در آستانه مشاهده انواع سیاست هایی هستیم که جوامع رنگین پوست به ویژه کم درآمد را ویران کردند، دوباره مانند دهه های 1980 و 1990 رشد کردند.”

اوفر گفت که جمهوری خواهان این اتهام را در مورد لفاظی های جنایی رهبری می کنند. اما اکنون دموکرات‌ها وارد عمل شده‌اند – اوفر گفت: «ما شاهد یک جنبش رو به رشد در حزب دموکرات هستیم که برای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر در قبال جنایت تلاش می‌کند.

لفاظی و ترس بر سر جنایت، تا حدی منجر به گسترش قوانین “پایه خود” در ایالات متحده شده است. در 10 سال گذشته، 14 ایالت در ایالات متحده شکلی از قانون را اضافه کرده اند که می تواند حکم کند افرادی که مصمم به دفاع از خود هستند می توانند از پیگرد قانونی برای اقداماتی تا قتل و از جمله قتل فرار کنند.

تحقیقی در سال 2022 توسط Reveal نشان داد که اکنون 38 ایالت نسخه‌ای از “ایستادن روی موضع خود” دارند – و قوانین ویرانگر به اثبات رسیده‌اند: مطالعه‌ای که در سال 2022 منتشر شد نشان داد که این قانون با افزایش 8 تا 11 درصدی قتل‌ها مرتبط است.

از قضا، با توجه به اتهامات جناح راست مبنی بر اینکه دموکرات ها نسبت به جنایت بسیار نرم هستند، به نظر می رسد که به طور سنتی «ایالت های قرمز» مشکل جرم جدی تری دارند.

اندیشکده آمریکایی راه سوم در ژانویه گزارش داد: «نرخ قتل در 25 ایالتی که به دونالد ترامپ رای داده‌اند از نرخ قتل در 25 ایالتی که هر سال از سال 2000 تا 2020 به جو بایدن رای داده‌اند، فراتر رفته است». سومین راه همچنین دریافت که در سال 2020 میزان قتل «40 درصد بیشتر از ایالت‌های دارای رأی بایدن بود».

اگرچه جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای 2020 دموکرات‌ها را به خاطر جرم و جنایت مورد آزار و اذیت قرار دادند، اما به نظر می‌رسد این استراتژی موفقیت‌های متفاوتی داشته است. جمهوری خواهان تا حد زیادی در آن انتخابات ضعیف عمل کردند و اوفر به موفقیت دادستان های مترقی در سراسر کشور به عنوان مدرکی اشاره کرد که نشان می دهد پیام سختگیرانه در برابر جنایت همیشه مسیر موفقیت آمیزی نیست.

استفان پیگت، محقق در مرکز ایالات غربی، یک سازمان غیرانتفاعی که برای تقویت دموکراسی کار می کند، گفت، علاوه بر تأثیر بر حبس و جرایم خشونت آمیز، رویکرد سختگیرانه در برابر جرم نیز می تواند منجر به شیطان سازی برخی جوامع شود.

نکات صحبت جمهوری خواهان در مورد خطر مهاجران و افرادی که در شهرها زندگی می کنند می تواند پشت افزایش حملات به گروه های اقلیت باشد. پیگت گفت: «در سال‌های اخیر، جریان اصلی واقعی لفاظی‌های خشونت‌آمیز و غیرانسانی وجود داشته است، و مقامات منتخب و شخصیت‌های رسانه‌ای از آن حمایت می‌کنند.

و این واقعاً به نوعی عادی سازی این خشونت سیاسی است. وقتی افرادی با پلتفرم‌های بزرگ، مانند مقامات منتخب و شخصیت‌های رسانه‌ای دارید، و آنها در مورد چیزهایی مانند جنگ داخلی قریب‌الوقوع صحبت می‌کنند، می‌تواند منجر به این شود که مردم به نوعی آن را به دل بگیرند و سپس به آن عمل کنند.»

به گفته FBI، تعداد جرایم ناشی از نفرت در ایالات متحده در سال 2021 12 درصد افزایش یافته است، اگرچه با توجه به اینکه داده های برخی از بزرگترین شهرهای آمریکا در گزارش FBI گنجانده نشده است، احتمالاً تعداد واقعی بسیار بیشتر است.

بر اساس این گزارش، حدود 65 درصد از قربانیان جنایات نفرت به دلیل نژادشان مورد هدف قرار گرفتند، در حالی که 16 درصد به دلیل تمایلات جنسی و 14 درصد موارد مربوط به تعصب مذهبی بودند.

پیگت گفت: «بنابراین عواقب مستقیمی در زمین برای رنگین پوستان، مهاجران، جامعه LGBTQ+ وجود دارد.

“تأثیر زیادی در حال حاضر وجود دارد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …