کلاهبرداران این ترس را احساس می کنند: چرا احکام زندان ممکن است از جنایت یقه سفید جلوگیری کند | تورستن بل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Lدر ماه گذشته، اداره رفتار مالی بریتانیا یک بیانیه مطبوعاتی ارسال کرد که در آن از موفقیت خود در مجرم ساختن سه کلاهبردار کلاهبرداری سرمایه گذاری مجرم و مجموعا به بیش از 24 سال زندان محکوم شد.

توجه من را به خود جلب کرد زیرا محکومیت برای جرایم مالی به طرز دردناکی نادر است – و مجازات های زندان قابل توجهی هنوز نادرتر است.

دولت که اخیراً استراتژی جدید تقلب را راه‌اندازی کرده است، می‌گوید که به ازای هر 1000 کلاهبرداری، یک پیگرد قانونی موفق وجود دارد. این نشان دهنده این واقعیت است که اتهامات وارده و محکومیت ها سخت است و پرونده های پیچیده اغلب از مرزها عبور می کنند.

آیا بسیاری از کشورها هنگام صدور حکم در چنین مواردی خیلی نرم هستند؟ تحقیقات جدید و جذاب، با تکیه بر مورد فنلاند، به این نتیجه می رسد که بله.

نویسندگان خاطرنشان می کنند که مجرمان جرایم مالی در مقایسه با سایر جرایم غیرخشونت آمیز کمتر به زندان می روند (علیرغم این واقعیت که تقلب حدود 1.5٪ از تولید ناخالص داخلی هزینه دارد). تنها 11 درصد از متهمان به ترتیب نیم یا یک سوم از میزان جرایم غیرخشونت آمیز مواد مخدر یا دارایی را زندانی می کنند.

یک دلیل می تواند این باشد که افرادی که این جنایات را مرتکب می شوند نسبت به مجرمان معمولی شما دارای امتیاز بیشتری هستند – آنها ثروتمندتر، مسن تر و تحصیلکرده تر هستند. ما جرایم مالی را به دلیلی جرم یقه سفید می نامیم.

این نشان می دهد که مجازات های زندان برای جرایم مالی موثر است. آنها در سه سال پس از صدور حکم، جرم مجدد را تقریباً 50٪ کاهش می دهند – با توجه به بالا بودن نرخ ارتکاب جرم، مسئله بزرگی است. و آنها اثر بازدارندگی گسترده تری دارند: احکام زندان احتمال ارتکاب جرایم مالی توسط همکاران کلاهبردار را کاهش می دهد. وقتی صحبت از مقابله با تقلب می شود، شاید بازدارندگی بهترین شکل حمله ما باشد.

تورستن بل، مدیر اجرایی بنیاد رزولوشن است. اطلاعات بیشتر را در رزولوشنfoundation.org بخوانید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …