این یک هفته است. درباره 2024 به ما چه می گوید؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هجده ماه یک ابدیت در سیاست است.

اما رویدادهای سریع و پرمخاطب در هفته گذشته لحن را تعیین کرده و خطرات یک رقابت ریاست جمهوری هنوز در حال ظهور را با حضور یک رئیس جمهور فعلی و یک نامزد پیشتاز جمهوری خواه مشخص کرده است که بسیاری از آمریکایی ها، طبق نظرسنجی ها، آنها را به عنوان خود نمی خواهند. انتخاب‌ها – اما ممکن است برای پذیرش احساس تسلیم شدن داشته باشند.

هفته با یک نظرسنجی غافلگیرکننده – احتمالاً دور از انتظار – آغاز شد که نشان داد پرزیدنت بایدن هم از دونالد جی ترامپ، رئیس جمهور سابق و هم نزدیکترین رقیب احتمالی او، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، شکست خورد.

سپس به‌سرعت رای هیئت منصفه صادر شد که آقای ترامپ را متهم به آزار جنسی می‌داند، تالار شهر نیوهمپشایر پر سر و صدایی که دروغ‌گویی رئیس‌جمهور سابق را دوباره در کانون توجه قرار داد، لغو کنترل‌های دوران همه‌گیری در مرز ایالات متحده و مکزیک، و انبوهی از تأییدات برای آقای دیسانتیس در آیووا که نشان داد بسیاری از رهبران جمهوری خواه برای جایگزینی ترامپ آماده هستند.

همه اینها رهبران، استراتژیست ها و رأی دهندگان هر دو حزب را به شدت مضطرب کرد.

دیو کارنی، مشاور قدیمی جمهوری‌خواه در نیوهمپشایر، جایی که اولین جمهوری‌خواه بود، می‌گوید: «ما در بحبوحه یک انتخابات مقدماتی هستیم که هنوز واقعاً شکل نگرفته است، و در همین حین فرصت برای کوبیدن بایدن به دلیل بی‌کفایتی‌اش در حال از بین رفتن است. آرای اولیه در فوریه صادر خواهد شد. “در حال حاضر پراکنده است.”

دموکرات‌ها، که انتظار می‌رود در اطراف پرچمدار خود تجمع کنند، هفته گذشته را به ابراز شکاف در مورد امنیت مرزها و بازجویی از رئیس‌جمهور در مورد مسائل کلیدی سیاست گذرانده‌اند.

استراتژیست ها از رای دهندگان دموکرات التماس کرده اند که بر نارضایتی خود غلبه کنند و رئیس جمهور را به عنوان بهترین کسی که می خواهند بپذیرند.

استوارت استیونز، مشاور سیاسی قدیمی جمهوری خواه که با به قدرت رسیدن آقای ترامپ از حزب خارج شد، پس از تالار شهر نیوهمپشایر، گفت: «در دنیای واقعی زندگی کنید». اگر امشب دونالد ترامپ را دیدید و از بایدن حمایت نمی کنید، به انتخاب ترامپ کمک می کنید. پیچیده نیست.»

رو خانا، نماینده کالیفرنیا، یک دموکرات لیبرال که اغلب مایل است آشکارا بگوید که سایر دموکرات‌های درجه یک نمی‌خواهند، در یک سخنرانی جمعه در نیوهمپشایر چشم‌اندازی برای تجدید اقتصادی ارائه کرد که جاه‌طلبی‌های متواضع‌تر رئیس‌جمهور را با شکست او در تضاد قرار داد. برای تضمین وفاداری رای دهندگان سفیدپوست طبقه کارگر که آقای بایدن گفته است که واجد شرایط منحصر به فرد برای برنده شدن است.

آقای خانا در ضیافت شام در نشوا به دموکرات ها گفت: «مردم برای بهبودی، برای رهبری که بتواند متحد شود، بسیار ناامید هستند. ما برای یافتن هدف مشترک نیازی به سازش نداریم.»

او در مصاحبه‌ای در روز شنبه گفت که قرار نبود این انتقاد باشد. اما این “یک درخواست برای یک پلت فرم جسورانه تر بود که تخیل آمریکایی های طبقه کارگر را به تصویر می کشد و آنها را الهام می بخشد.”

شکی نیست که پیش‌بینی‌های سیاسی به دور از انتخابات قابل اعتماد نیستند. آقای دیسانتیس هنوز نامزدی خود را برای کاخ سفید اعلام نکرده است، اگرچه او و آقای ترامپ دور همدیگر حلقه زده اند و در یک رقابت سایه در آیووا و نیوهمپشایر، اولین رقابت ها برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان، با هم رقابت می کنند. دیوید کوچل، مشاور قدیمی جمهوری خواه آیووا، خاطرنشان کرد که حتی رای دهندگان آیووا نیز تمایل دارند تا اواخر سال با رقابت هماهنگ نشوند.

با این حال، سوال لحظه ای باقی می ماند: ما کجا هستیم؟

سیمون روزنبرگ، که به درستی پیش‌بینی کرد که افزایش فعالیت‌های دموکرات‌ها «موج قرمز» وعده داده شده در میان‌دوره‌ای 2022 را خنثی می‌کند، گفت: «ترس از MAGA» که به پیروزی‌های دموکرات‌ها در سال‌های 2018، 2020 و 2022 کمک کرد، اگر قبل از سال 2024 کاهش نمی‌یافت. او گفت که هر چیزی، ممنوعیت سقط جنین از ایالتی به ایالت دیگر در سراسر کشور، افزایش ناامیدکننده تیراندازی های دسته جمعی و حمله جمهوری خواهان به آزادی تحصیلی تنها این ترس ها را تشدید می کند.

عملکرد آقای ترامپ در سالن شهرداری سی‌ان‌ان عصر چهارشنبه – که در آن رئیس‌جمهور سابق بارها در مورد انتخابات 2020 دروغ گفت. E. Jean Carroll را مورد تمسخر قرار داد که اتهامات او به سوء استفاده جنسی و افترا به یک حکم 5 میلیون دلاری علیه او ختم شد. و وعده بازگشت به برخی از سیاست‌های کم‌محبوب‌تر خود را داد – فقط تکرار کرد که چرا دموکرات‌ها، مستقل‌ها و جمهوری‌خواهان ناراضی از حزب جمهوری‌خواه در ایالت‌های کلیدی آریزونا، جورجیا، نوادا، میشیگان و پنسیلوانیا رویگردان شده‌اند.

کمپین انتخاب مجدد بایدن، که اکنون پس از اعلام رسمی وی در ماه گذشته، کاملاً آماده شده است، پس از تالار شهر به خبرنگاران گفت و به غرور آقای ترامپ در سرنگونی رو در مقابل وید اشاره کرد. برداشت نادیده انگاشته او در مورد فاجعه اقتصادی که ممکن است در صورت عدم پرداخت بدهی های معوق دولت فدرال رخ دهد. اشاره او به 6 ژانویه 2021، به عنوان “یک روز زیبا”؛ و امتناع وی از تعهد به پذیرش نتایج انتخابات 2024.

یکی از مشاوران کمپین انتخاباتی بایدن گفت که آقای ترامپ گنجینه ای از مواد را برای تبلیغات حمله فراهم کرده است. کمپین آغاز شد ارسال کردن فیلم های تقریبا فوری. سوپر PAC آقای DeSantis، Never Back Down، اجرای 70 دقیقه ای را “بیش از یک ساعت مزخرف” نامید.

سوال اساسی برای هر دو حزب در سال 2024 این است که چگونه رای دهندگانی را که دارند حفظ کنند و آنهایی را که از دست داده اند دوباره به دست آورند.

آقای روزنبرگ گفت: «درک اینکه چگونه کسی می تواند به جو بایدن در سال 2020 و ترامپ در سال 2024 رای دهد، سخت است، با توجه به اینکه ترامپ ترامپی تر خواهد شد. ”

ارزیابی آقای روزنبرگ ممکن است به این دلیل باشد که 37 مقام جمهوری خواه در آیووا، از جمله رئیس سنای ایالتی، امی سینکلر، و رهبر اکثریت مجلس نمایندگان، مت ویندشیتل، هفته گذشته از آقای دیسانتیس حمایت کردند، همانطور که جیسون آزبورن، رهبر اکثریت مجلس نیوهمپشایر.

مشاوران جمهوری خواه در هر دو ایالت گفتند که به رسمیت شناختن نام جهانی و شخصیت سیاسی آقای ترامپ ممکن است بالاترین طبقه را برای حمایت جمهوری خواهان به او بدهد، اما همین عوامل سقف این حمایت را کاهش می دهد و به آقای دیسانتیس و دیگر رقبا فرصتی واقعی می دهد تا او را از قدرت بردارند. ، اگر مایل به گرفتن آن باشند.

به نظر می‌رسید که کمپین ترامپ هفته گذشته از این پویایی آگاه بود، زیرا به رقبای احتمالی حمله کرد، نه تنها آن‌هایی که آشکارا آماده ورود به رقابت بودند، بلکه برخی از آن‌ها نیز دور از آن بودند. روز شنبه، آقای ترامپ تنها چند روز پس از آن که مقاله ای در The Atlanta Journal-Constitution پیشنهاد کرد که فرماندار گزینه های خود را باز نگه می دارد، برایان کمپ، فرماندار جمهوری خواه جورجیا را به دلیل بی وفاداری مورد تسلیم قرار داد.

آقای دیسانتیس از دروازه خارج شده است. جنگ او با دیزنی خوراک رقبای خود را فراهم کرده است که نفوذ یک جمهوری خواه به بازار آزاد را زیر سوال برده اند. امضای ممنوعیت شش هفته‌ای سقط جنین توسط او و سانسور تهاجمی کتاب‌های درسی مدارس توسط ایالتش، سؤالاتی را در میان اهداکنندگان بالقوه جمهوری‌خواه و رأی‌دهندگان نوسان ایجاد کرده است. اما فرماندار فلوریدا نیز زمان زیادی برای طرح ادعای خود دارد.

آقای کوچل گفت: “بازی های زیادی برای انجام باقی مانده است، و من هنوز چیزی ژل نمی بینم.” هنوز جای زیادی برای نامزدهای بدون نام ترامپ وجود دارد.»

آنچه جمهوری خواهان بیش از همه از آن شگفت زده شده اند، مطیع بودن دموکرات ها در مواجهه با ضعف های آشکار آقای بایدن است. مشاوران می گویند که سن و ناتوانی مسائل واقعی هستند، نه بحث جمهوری خواهان.

نظرسنجی واشنگتن پست و ای‌بی‌سی نیوز که روز دوشنبه منتشر شد، نشان داد که آقای بایدن در رقابت‌های رودررو با آقای ترامپ و آقای دیسانتیس بین پنج تا شش درصد شکست خورده است. نظرسنجی‌کنندگان دموکرات این نتایج را رد کرده‌اند و به ناهنجاری‌هایی مانند نظرسنجی اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد آقای ترامپ رای‌دهندگان جوان را کاملاً برنده می‌کند در حالی که به طور چشمگیری فاصله را با آقای بایدن برای آرای سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌ها کم می‌کند.

با این حال، در نظرسنجی‌ها چیزهای زیادی وجود داشت که ادعای آقای بایدن را تضعیف کرد که او بیش از هر دموکرات دیگری می‌تواند بازگشت جمهوری‌خواهان را شکست دهد، درست همانطور که آقای ترامپ را در سال 2020 شکست داد.

جمهوری خواهان می گویند که این امکان پذیر نیست.

آقای کارنی گفت که با شکل گیری کمپین 2024، پویایی بدتر خواهد شد، نه بهتر. صحنه های پر هرج و مرج از مرز جنوب غربی در هفته های آینده ترس رای دهندگان جمهوری خواه را از “تهاجم” مهاجران غیرقانونی شعله ور خواهد کرد. کمیته ملی جمهوری‌خواه روز جمعه رئیس‌جمهور را مسئول 1.4 میلیون مهاجر «فرار» دانست که به گفته آن‌ها از زمان روی کار آمدن او از مرز عبور کرده و در داخل کشور ناپدید شده‌اند.

مهمتر از آن، وضعیت در مرز می تواند این حس را در میان رای دهندگان نوسان متبلور کند که آقای بایدن به سادگی تحت کنترل نیست. با وجود متحدان قبلی مانند شهردار نیویورک، اریک آدامز، و شهردار مستعفی شیکاگو، لوری لایت‌فوت، که برای کمک به سیل مهاجران درخواست می‌کنند، این نتیجه‌گیری برای رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه قابل بررسی نخواهد بود.

رویارویی دم در مورد چگونگی افزایش سقف استقراض دولت فدرال، تهدیدی برای ایجاد یک بحران مالی فاجعه بار در ماه آینده است. و در حالی که رای دهندگان ممکن است در ابتدا جمهوری خواهان در کنگره را مقصر بدانند، آشفتگی اقتصادی در نهایت به دامان رئیس جمهور ختم می شود.

جمهوری خواهان موافق هستند، شاید رای دهندگان آقای بایدن به آقای ترامپ منحرف نشوند، اما آنها می توانند به سادگی در روز انتخابات در خانه بمانند.

آقای کوچل گفت: «دموکرات‌ها مدام می‌گویند: «اوه، ترامپ خیلی بد است که مهم نیست». “من نمی دانم. من فکر می کنم مهم است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …