قبل از عنوان 42، کنگره مکرراً در اصلاح سیاست مهاجرت شکست خورد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای نزدیک به ربع قرن، در حالی که موج‌های متوالی مهاجران تلاش می‌کردند وارد ایالات متحده شده و کار کنند، روسای جمهور از کنگره درخواست کردند تا شکاف‌های موجود در سیستم مهاجرتی را برطرف کند که تقریباً همه موافقند که شکسته شده است.

با این حال، سال به سال، تلاش‌های کنگره برای دستیابی به یک توافق گسترده دو حزبی – توافقی که اقدامات امنیتی مرزی را تقویت می‌کند و در عین حال راه‌هایی را برای مهاجرت مردم به ایالات متحده به روشی منظم و قانونی گسترش می‌دهد – تحت فشار نیروهای سیاسی شکست خورده است.

ثابت شده است که مهاجرت یک ابزار پیام‌رسان سیاسی قوی است، به‌ویژه برای جمهوری‌خواهان، که رأی‌دهندگان را پشت کمپین بستن مرز با مکزیک گرد آورده‌اند – و هر چیزی غیر از پیشنهادهای امنیتی سخت‌گیرانه را به عنوان عفو ​​محکوم کردند. و دموکرات‌ها مدت‌هاست که در برابر طرح‌های امنیتی مرزی بدون اقداماتی برای اعطای وضعیت قانونی به میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی مقیم ایالات متحده و گسترش مهاجرت در آینده مقاومت کرده‌اند.

در حالی که بسیاری از قانونگذاران تلاش کرده اند تا این شکاف را پر کنند، در قرن بیست و یکم حتی یک بار کنگره نتوانسته لایحه جامع مهاجرت را به میز رئیس جمهور ارسال کند.

میراث آن انفعال در کارخانه‌ها و مزارع دیده می‌شود، جایی که مهاجران غیرقانونی با دستمزدهای پایین مشاغل طاقت‌فرسایی را انجام می‌دهند. در انبوه سرسام‌آور پرونده‌های پناهندگی که هنوز نزد قاضی مهاجرت ظاهر نشده است. در غنی سازی کارتل های قاچاق مهاجر و مواد مخدر به مرز ایالات متحده و مکزیک؛ و در بلاتکلیفی در مرز پس از انقضای این هفته محدودیت‌های ورود دوران همه‌گیری.

همانطور که قانونگذاران تلاش می کنند بار دیگر با مهاجرت مقابله کنند، در اینجا نگاهی به چگونگی و چرایی شکست تلاش های قبلی در کنگره می اندازیم.

در 25 مه 2006، مجلس سنا به رهبری جمهوریخواهان قانون اصلاحات جامع مهاجرت سال 2006 را با 62 رای موافق در مقابل 36 رای موافق تصویب کرد. بیست و سه جمهوری خواه – از جمله سناتور میچ مک کانل از کنتاکی، رهبر فعلی اقلیت – از این لایحه حمایت کردند. همه به جز چهار دموکرات و یک مستقل. مجلس به رهبری جمهوری خواهان هرگز آن را قبول نکرد.

آنچه پیشنهاد شد: این لایحه بر اساس مصالحه ای بود که توسط سناتورهای جان مک کین، جمهوری خواه آریزونا، و ادوارد ام. کندی، دموکرات ماساچوست انجام شد. چارچوب آنها با اقدامات امنیتی مرزی که جمهوری خواهان خواستار آن بودند – مانند فنس کشی، رادار و ابزارهای نظارت هوایی و هجوم پرسنل – با مقرراتی که توسط دموکرات ها حمایت می شود، به میلیون ها مهاجر غیرقانونی ساکن در ایالات متحده راهی برای کسب شهروندی و ایجاد شهروندی پیشنهاد می کند. یک برنامه کارگر مهمان

چرا شکست: علیرغم مخالفت برخی از جمهوری خواهان ارشد، این لایحه پس از فشار تهاجمی جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا که برای بازنگری سیستم مهاجرتی کمپین تبلیغاتی انجام داده بود و یک سخنرانی در دفتر بیضی شکل را به تبلیغ این لایحه در هفته اختصاص داده بود، از حمایت کافی برای تصویب در سنا برخوردار شد. قبل از رای گیری همچنین از حمایت گروه های تجاری بزرگ و برخی اتحادیه های کارگری قدرتمند برخوردار بود.

اما مجلس محافظه‌کارتر، که در اواخر سال 2005 لایحه‌ای را تصویب کرده بود که محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای مهاجرت و جرم‌انگاری ورود غیرقانونی – که اعتراضات ملی گسترده‌ای را به دنبال داشت – تصویب کرده بود، هرگز آن را قبول نکرد و عملاً آن را کشت. جمهوری خواهان در عوض اقدامی را مطرح کردند که فقط با امنیت مرزها سروکار داشت، به نام قانون حصار امن، که هم مجلس نمایندگان و هم سنا را با اکثریت وتو به تصویب رساندند. آقای بوش آن را دو هفته قبل از انتخابات میان دوره ای 2006 امضا کرد.

پس از شکست‌های تنبیهی جمهوری‌خواهان کنگره در انتخابات میان‌دوره‌ای سال 2006، اکثریت دموکرات‌های جدید در سنا و مجلس نمایندگان تلاش کردند دوباره با مهاجرت مقابله کنند. اما لایحه جدید نتوانست یک سری موانع رویه ای را در سنا در ژوئن 2007 برطرف کند و هرگز در هیچ یک از این دو مجلس رأی نهایی دریافت نکرد.

آنچه پیشنهاد شد: لایحه سال 2007 رویکرد پیشنهاد سال قبل را اتخاذ کرد، اما با یک “محرک” وضعیت قانونی مهاجران غیرقانونی را در اولین ملاقات با یک سری معیارهای امنیتی مرزی مشروط کرد. این لایحه همچنین اعطای وضعیت قانونی بر اساس سیستم امتیازی را پیشنهاد می‌کرد که مهاجران را بر اساس مهارت‌های شغلی، سطح تحصیلات، روابط خانوادگی و مهارت زبان انگلیسی امتیاز می‌داد.

چرا شکست: ائتلاف سناتورهایی که این قانون را تدوین کردند، که به عنوان باند 12 شناخته شد، گسترده ترین ائتلاف دو حزبی را نمایندگی می کرد که هنوز به نیروها در مورد مصالحه مهاجرت ملحق نشده است. اما این لایحه با مخالفت شدید هر دو حزب روبرو شد و در نهایت شکست خورد.

سناتور جف سشنز، جمهوری‌خواه آلاباما که به عنوان دادستان کل رئیس‌جمهور دونالد جی. ترامپ، سیاست مدارا صفر را برای عبور غیرقانونی مرزها اجرا می‌کرد، شورش محافظه‌کاران را علیه این لایحه رهبری کرد و آن را عفو خواند. در همان زمان، دموکرات‌های طرفدار کارگری به گسترش برنامه‌های مهمان‌کار موقت اعتراض کردند، در حالی که سایرین در حزب سیستم امتیازدهی را برای اولویت دادن به مهارت‌های شغلی بر روابط خانوادگی بررسی کردند.

در دسامبر 2010، رهبران دموکرات کنگره که در آستانه از دست دادن کنترل مجلس بودند، رای‌گیری درباره قانون DREAM برگزار کردند: قانونی که هدف آن ارائه مهاجران غیرقانونی که در کودکی به کشور آورده شده‌اند، که اغلب به آنها «رویاپردازان» گفته می‌شود، فرصتی برای کسب حقوق قانونی است. وضعیت مجلس نمایندگان با 216 رای موافق در مقابل 198 رای موافق و 8 جمهوری خواه موافق و 38 دموکرات مخالف این طرح را تصویب کرد. ده روز بعد، سنا به رهبری دموکرات ها با پنج رای کمتر از شکستن یک فیلیباستر مانع از رای گیری آن شد.

آنچه پیشنهاد شد: این قانون به دنبال این بود که دریمرزها را قادر سازد تا ساکنان قانونی و بالقوه شهروندان ایالات متحده شوند، به شرط اینکه شرایط خاصی را داشته باشند. مهاجران واجد شرایط باید حداقل دو سال در کالج ثبت نام کرده یا در ارتش خدمت کرده باشند، یک بررسی سوابق کیفری را پشت سر بگذارند و سن آنها زیر 30 سال باشد. این قانون که برای اولین بار در سال 2001 معرفی شد، جزء لایحه های مهاجرتی جامع سال 2006 و 2007 بود.

چرا شکست: جمهوری خواهان محافظه کار در مجلس سنا علیه این لایحه به عنوان اعطای عفو مبارزه کرد و همه همکاران خود را به جز سه تن از آنها به مخالفت با آن متقاعد کرد. اما دموکرات‌ها نیز نتوانستند پیرامون قوانین حزب خود تجمع کنند. پنج دموکرات میانه رو از حمایت از این لایحه امتناع کردند، زیرا شامل یک طرح مهاجرتی گسترده‌تر نمی‌شد – پنج رای لازم برای رفع مانع رویه‌ای 60 رای سنا و اجازه پیشروی آن.

پس از انتخابات ریاست جمهوری 2012 و کالبد شکافی جمهوری خواهان که به این نتیجه رسیدند که حزب باید موضع تندرو خود را در مورد مهاجرت تغییر دهد، حرکتی که برای لایحه سازش ایجاد شده است. در 27 ژوئن 2013، مجلس سنا با 68 رای موافق در مقابل 32 رای موافق، لایحه مهاجرت سازشی را تصویب کرد که هم امنیت مرزی و هم مسیرهای مهاجرتی گسترده را با 14 جمهوری خواه در نظر داشت. اما مجلس به رهبری حزب جمهوری خواه هرگز به آن عمل نکرد.

آنچه پیشنهاد شد: گروهی از سناتورهای “باند هشت” – چهار دموکرات و چهار جمهوری خواه – ایده جفت کردن تدابیر امنیتی مرزی با راه های مهاجرتی گسترده را احیا کردند، مشروط به رعایت آستانه های ماشه ای برای امنیت مرزی. این لایحه خواستار پذیرش همگانی سیستم واجد شرایط بودن استخدام، موسوم به E-Verify شد تا استخدام کارگران غیرقانونی را دشوارتر کند و اکثر مهاجران غیرقانونی در کشور را در یک مسیر 13 ساله برای شهروندی قرار دهد. ویزاها را بر اساس یک سیستم امتیاز اعطا می کرد که حدود 50 درصد آن بر اساس مهارت های شغلی بود و شامل برنامه های کارگر مهمان موقت بود.

چرا شکست: این لایحه به راحتی در مجلس سنا تصویب شد، اما با ورود به مجلس که به طور فزاینده ای دست راستی می شد، عملاً مرده بود. جان بونر، رئیس جمهوری خواه اوهایو، بارها از دادن رای به آن امتناع کرد و گفت که لایحه مهاجرتی را که اکثریت جمهوریخواهان از آن حمایت نمی کنند، مطرح نخواهد کرد.

پس از اینکه آقای ترامپ به برنامه دوران اوباما پایان داد که مهلت اخراج و مجوزهای کار را برای مهاجران غیرقانونی که در کودکی به ایالات متحده آورده شده بودند، تمدید کرد، فشار بر کنگره برای تدوین حمایت های جدید برای آنها افزایش یافت.

اما آقای ترامپ گفت هرگونه چنین لایحه‌ای باید شامل پایان دادن به چندین دهه سیاست‌های مهاجرتی مبتنی بر خانواده، ساخت دیوار مرزی و سرکوب گسترده سایر مهاجران غیرقانونی باشد. جمهوری خواهان مجلس نمایندگان سعی کردند اصلاحات اساسی مهاجرت را که به عنوان مصالحه ای بین میانه روها و محافظه کاران خود مطرح کردند، تصویب کنند. اما تمام دموکرات‌های مجلس نمایندگان و تقریباً نیمی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان با آن مخالفت کردند و این اقدام با 121 رأی موافق در برابر 301 رأی مخالف در 27 ژوئن 2018 شکست خورد.

آنچه پیشنهاد شد: لایحه جمهوری خواه در هسته خود، مجوز تشدید اقدامات امنیتی مرزی، مانند دیوار آقای ترامپ، در کنار اقداماتی را برای دادن مسیری برای شهروندی به رویاپردازان پیش بینی می کرد. اما این قانون همچنین شامل اقدامات محافظه‌کارانه برای محدود کردن راه‌ها برای پناهجویان و جرم انگاری ادعاهای تقلبی، و همچنین تسهیل بازداشت کودکان مهاجر و بازگرداندن خردسالان بدون همراه به کشورهای مبداشان است.

چرا شکست: در مواجهه با شورش میانه‌روهای جمهوری‌خواه که با دموکرات‌ها متحد شده بودند تا در تلاش برای رأی‌گیری در مورد قانونی برای حمایت از رویاپردازان باشند، رئیس‌جمهور پل دی. رایان به دنبال اصلاحاتی بود که می‌تواند هم محافظه‌کاران در صفوف او و هم جریان اصلی او را خشنود کند. اعضا. اما این اندازه گیری از همان ابتدا با بادهای مخالف شدید روبرو شد.

دموکرات‌ها صریحاً با این لایحه مخالفت کردند که نانسی پلوسی، نماینده کالیفرنیا، رهبر اقلیت آن زمان، آن را «تدوین ظالمانه برنامه‌های ضد مهاجرتی ترامپ» خواند. جمهوری خواهان هنوز دودستگی داشتند. و این قانون پس از تکان‌های لحظه آخری آقای ترامپ، که کمتر از یک هفته قبل از رای‌گیری توییت کرد که رهبران جمهوری‌خواه «باید وقت خود را برای مهاجرت تلف نکنند» تا زمانی که حزب بتواند کرسی‌های بیشتری در سنا به دست آورد، شتاب حیاتی خود را از دست داد.

در صبح روز رای گیری، آقای ترامپ به دفاع از قانون بازگشته بود، اما برای متقاعد کردن کنفرانس شکست خورده خود برای حمایت از آن خیلی دیر شده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …