معترضان ضد دولتی در اسرائیل به دلیل نگرانی های امنیتی از ممنوعیت تظاهرات خیابانی سرپیچی می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

حدود 2000 نفر روز شنبه در تظاهرات هفتگی علیه اصلاحات قضایی دولت در تل آویو راهپیمایی کردند که علیرغم ممنوعیت اعمال شده به دلایل امنیتی انجام شد. معترضان از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در این هفته فاصله گرفتند و مدعی شدند که این یک حواس پرتی عمدی بوده است.

معترضان روز شنبه برای راهپیمایی هفتگی خود علیه طرح های اصلاحات قضایی دولت به خیابان های تل آویو آمدند.

حدود 2000 نفر به دلیل نگرانی های امنیتی، ممنوعیت دولت برای تظاهرات خیابانی را نادیده گرفتند.

راهپیمایان مدعی شدند که هدف از یک هفته بمباران شدید غزه “محو کردن همه ما” از اقدامات دولت راست افراطی بنیامین نتانیاهو است که گاهی اوقات با نام مستعار بی بی شناخته می شود.

«اعمالی که در غزه انجام می‌شود برای این است که همه ما را از محاکمه بی‌بی، از مقررات دیکتاتوری و قوانینی که می‌خواهند تصویب کنند، منحرف کنند، و این هیچ ربطی به مشکلات اعراب در اسرائیل ندارد. یکی از راهپیمایان، پائولا کوش، گفت.

کارن سار گفت: «ما نمی‌خواهیم خشونت در جنوب، در غزه، ادامه یابد، و ما نمی‌خواهیم که این خشونت‌ها ادامه داشته باشد و دولت به پیشبرد قوانینی که دموکراسی اسرائیل را از بین می‌برد، ادامه دهد.»

در پنج روز درگیری شدید 33 فلسطینی و دو اسرائیلی کشته شدند.

درگیری های این هفته بدترین درگیری های اسرائیل و فلسطین از زمان شعله ور شدن در ماه اوت بود که نزدیک به 50 فلسطینی را کشت.

این درگیری از زمانی که بنیامین نتانیاهو، سیاستمدار کهنه کار اسرائیلی اواخر سال گذشته به قدرت بازگشت و رهبری ائتلافی با احزاب راست افراطی و افراطی ارتدوکس را برعهده داشت، تشدید شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …