سوئلا براورمن متهم به نقض قوانین وکلای دادگستری به دلیل زبان نژادپرستانه شد | سوئلا براورمن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وکلا و سازمان‌های مذهبی شکایتی را به هیئت استانداردهای وکلا تسلیم کرده‌اند و ادعا می‌کنند که وزیر کشور سوئلا براورمن، یک وکیل مدافع واجد شرایط، قوانین رفتاری بدن را با «احساسات نژادپرستانه و روایت‌های تبعیض‌آمیز» نقض کرده است.

اگرچه برورمن از زمانی که در سال 2015 نماینده مجلس شد، به عنوان وکیل مدافع فعالیت نکرده است، اما همچنان مشمول قوانین حرفه ای خاصی است که بر رفتار هیئت استانداردهای وکلا که وکلا در انگلستان و ولز را تنظیم می کند، حاکم است.

این نهاد وظیفه بررسی رفتار وکلای دادگستری را دارد که در حال حاضر مشغول به کار نیستند، اما همچنان عضو این حرفه هستند و مشمول قوانین رفتار هستند و از آنها انتظار می رود “به شیوه ای مناسب رفتار کنند”.

9 سازمان از جمله انجمن وکلای آسیایی، انجمن وکلای مسلمان و شورای مشترک رفاه مهاجران نامه ای به هیئت استانداردهای وکلا ارسال کرده اند و از آنها خواسته اند که در مورد آنچه که آنها ادعا می کنند زبان نژادپرستانه و تحریک آمیز استفاده شده توسط خانه استفاده می شود تحقیق و اقدام کنند. منشی در مورد مردان بریتانیایی پاکستانی و پناهجویان.

در این نامه به اظهارات براورمن در آوریل 2023 اشاره می‌شود که اعضای باند آرایشگر عمدتاً مردان بریتانیایی-پاکستانی هستند و «ارزش‌های فرهنگی را کاملاً در تضاد با ارزش‌های بریتانیایی نگه می‌دارند».

این نامه همچنین هشدار Braverman را مطرح می‌کند که اگر سرکوب مهاجرت برنامه‌ریزی‌شده او نبود، ۱۰۰ میلیون پناهجو به بریتانیا می‌آیند و افرادی که از این کانال عبور می‌کنند ارزش‌هایی در تضاد با بریتانیا و «سطوح جنایت‌کاری بالا» دارند. او ورود پناهجویان به بریتانیا را “تهاجم” توصیف کرده است.

در شکایت نامه آمده است: “این اظهارات نه تنها بسیار نادرست و توهین آمیز هستند، بلکه کلیشه های مضر را نیز تداوم می بخشند و به فضای نفرت و تعصب کمک می کنند.”

خانم براورمن به عنوان عضوی از حرفه حقوقی باید دارای استاندارد بالایی از حرفه ای بودن و رفتار اخلاقی باشد. اظهارات او نه تنها یکپارچگی حرفه وکالت را تضعیف می کند، بلکه این پتانسیل را نیز دارد که به اعتبار بریتانیا به عنوان یک جامعه بردبار و فراگیر لطمه بزند.

در این نامه به سه قانون خاص شورای وکلا اشاره شده است که مدعی است نقض شده است، از جمله رفتارهایی که احتمالاً اعتماد و اطمینان را کاهش می دهد، رفتاری که عموم مردم به طور منطقی آن را به عنوان تضعیف صداقت، صداقت یا استقلال و نقض دستورالعمل ها می دانند. عدم تبعیض علیه هیچ فرد دیگری بر اساس نژاد، رنگ، قومیت یا منشاء ملی یا دلایل دیگر.

بسیار مهم است که اعضای حرفه حقوقی بالاترین استانداردهای صداقت، بی طرفی و حرفه ای را رعایت کنند. اظهارات خانم براورمن نقض آشکار این استانداردها است و نباید بدون چالش باقی بماند.»

امضاکنندگان این نامه خاطرنشان می‌کنند که در سال 2020 گزارشی از سوی وزارت کشور آمریکا نشان می‌دهد که اکثر مجرمان جنسی کودکان سفیدپوست هستند و شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد اعضای باندهای آرایشگری به احتمال زیاد آسیایی هستند.

رصدخانه مهاجرت در دانشگاه آکسفورد گفته است که از هیچ آمار آکادمیک یا رسمی اخیری که به بررسی جرم و جنایت در میان پناهندگانی که اخیراً به بریتانیا آمده اند اطلاعی ندارد و شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد احتمال ارتکاب جنایت توسط مهاجران کم و بیش وجود دارد. بیش از سایر اعضای جمعیت.

این نامه می افزاید: «از نظر ما اظهارات خانم براورمن خشونت علیه جامعه پاکستانی و مسلمان بریتانیایی و همچنین جوامع پناهندگان را تحریک می کند و به احساسات نژادپرستانه و روایت های تبعیض آمیز دامن می زند.»

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به انتقادات قبلی رحمان چشتی از اظهارات وزیر کشور، به آبزرور گفت: «همانطور که وزیر کشور گفته است، اکثریت قریب به اتفاق بریتانیایی‌های پاکستانی تابع قانون و شهروندانی هستند، اما بررسی‌های مستقل انجام شد. واضح است که در شهرهایی مانند روچدیل، روترهام و تلفورد، حساسیت‌های فرهنگی به این معناست که هزاران دختر جوان زیر بینی شوراها و پلیس‌ها مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.»

سخنگوی هیئت استانداردهای وکلای دادگستری گفت که آنها در مورد شکایات فردی دریافت شده اظهار نظر نکرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …