افتخارات نظامی برای رئیس جمهور زلنسکی هنگام ورود وی به آلمان برای گفتگو در مورد تامین تسلیحات

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

زلنسکی در جستجوی تحویل تسلیحات بیشتر برای کمک به کشورش برای جلوگیری از تهاجم روسیه، از متحدان بازدید می کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه در اولین سفر خود به آلمان پس از حمله روسیه به اوکراین، مورد استقبال اولاف شولز صدراعظم آلمان قرار گرفت.

زلنسکی در جستجوی تحویل تسلیحات و بودجه بیشتر برای بازسازی آنچه که در بیش از یک سال درگیری ویرانگر ویران شده است، از متحدان بازدید می کند.

در آستانه ورود او – که در میان تدابیر شدید امنیتی انجام شد – دولت آلمان بسته جدیدی از کمک های نظامی به اوکراین را با کمک بیش از 2.7 میلیارد یورو شامل تانک، سیستم های ضد هوایی و مهمات اعلام کرد.

زلنسکی روز یکشنبه در توییتی نوشت: «از قبل در برلین. سلاح. بسته قدرتمند. دفاع هوایی. بازسازی. اتحادیه اروپا. ناتو. امنیت».

انتظار می رود پس از دیدار با اولاف شولز صدراعظم و دیگر مقامات ارشد در صدراعظم، دو رهبر برای دریافت جایزه بین المللی شارلمانی که به او و مردم اوکراین اعطا شده است، به شهر آخن در غرب زلنسکی بروند.

برگزارکنندگان این جایزه می‌گویند که این جایزه مقاومت آنها در برابر تهاجم روسیه را به رسمیت می‌شناسد “نه فقط دفاع از حاکمیت کشور و زندگی شهروندانش، بلکه از اروپا و ارزش‌های اروپایی”.

آیا روزنامه نگاران روی این داستان کار می کنند و به محض اینکه اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گیرد، آن را به روز می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …