حکم تهیه کننده سابق درباره تیم دیوی، مدیر کل بی بی سی، «او روزنامه نگاری نمی فهمد» تیم دیوی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تهیه‌کننده‌ای که تا همین اواخر در مرکز پوشش سیاسی بی‌بی‌سی قرار داشت، از شکست تیم دیوی، مدیر کل در «درک واقعی روزنامه‌نگاری» انتقاد کرد و از تهدیدات تازه‌ای نسبت به استانداردهای تحلیل امور جاری پخش‌کننده ابراز تاسف کرد.

راب برلی ادعا می‌کند که یک عنصر از هدف اصلی بی‌بی‌سی، بازجویی از سیاستمداران و بررسی دقیق سیاست‌ها، اکنون «تقریباً دور ریخته می‌شود».

صحبت کردن با مشاهده کننده این آخر هفته، برلی، که قبلاً برنامه‌های زنده سیاسی بی‌بی‌سی را تهیه کرده بود، از جمله نمایش اندرو مار، به این شرکت به دلیل از دست دادن بسیاری از مصاحبه‌گران باتجربه و سنگین وزن خود و به دلیل «غرور» اخیر که در درگیری عمومی با مجری فوتبال گری لینهکر نشان داده شده است، حمله کرده است.

برلی گفت: «مشخص است که با مسائل بسیار بد برخورد شده است. آنها مجریان سیاسی خوب زیادی را از دست داده اند. نمی‌دانم تخصص بی‌بی‌سی زیادی در این ساختمان باقی مانده است یا نه. کاهش بودجه واقعی است و باید تصمیمات سختی گرفته شود، اما به نظر من تیم دیوی واقعاً روزنامه نگاری را درک نمی کند، و به همین دلیل در بسیاری از این کاهش ها موج زده است.

در عین حال، بسیاری از آن سیاستمدارانی که در مورد از دست دادن خبرنگاران رادیویی محلی گریه می‌کنند، همان افرادی هستند که بر کاهش اولیه بودجه بی‌بی‌سی در پارلمان تاکید کردند.»

کتاب جدید و صادقانه برلی چرا این حرامزاده دروغگو به من دروغ می گوید؟ هفته گذشته فاش کرد که رابی گیب، عضو هیئت مدیره بی‌بی‌سی به او گفته است که از تحقیق درباره وعده‌هایی که طرفداران برگزیت به رای‌دهندگان داده‌اند کناره‌گیری کند.

برلی اکنون می‌ترسید که درگیری بی‌بی‌سی با لاینکر در ماه مارس بر سر یک توییت در حمله به سیاست‌های مهاجرتی دولت، تکرار مضر اشتباهات مرتکب در تعامل با اندرو نیل، مجری کهنه‌کار سیاسی باشد.

«نگرش رهبری بی‌بی‌سی و تیم دیوی من را به یاد اتفاقی که با اندرو افتاد افتاد. او برنامه جدید سیاسی خود در شب چهارشنبه بی بی سی را تأسیس کرد – یک مصاحبه طولانی – که آنها سپس تبر را زدند و در عوض به او نوعی فرصت ثابت و گهگاهی پیشنهاد دادند.

نیل را دوست داشتید یا نه، او ارزش خاصی برای بی‌بی‌سی داشت، زیرا او از آن دسته افرادی نیست که شرکت عمدتاً از آن تشکیل شده است. او از یک پیشینه تجاری آمده است و همان وابستگی های لیبرالی را ندارد. البته دلایل زیادی برای ارزشمند بودن او نیز وجود داشت، اما این یکی برای او خاص بود. و البته او سپس به جی بی نیوز رفت و اکنون در کانال 4 است.

«بنابراین احساس می‌کنم غرور خاصی در آنجا وجود داشت که در برخورد با لینه‌کر دیدم، کسی که به نظر می‌رسد دیوی فکر می‌کرده است که به خط می‌خورد. او متوجه سطح حمایتی که لینهکر از سایر مجریان ورزشی خواهد شد، نبود.”

نمایش اندرو مار یکی از مسئولیت های برلی در بی بی سی بود.
نمایش اندرو مار یکی از مسئولیت های برلی در بی بی سی بود. عکس: BBC/Getty Images

برلی، که اکنون تهیه‌کننده اسکای نیوز است و برنامه‌های مصاحبه‌ای با سردبیر سیاسی آن، بت ریگبی، می‌سازد، گفت که کتابش برای سرگرمی و در عین حال «در مورد ارزش مصاحبه‌های طولانی‌تر بحث می‌کند».

او گفت: «این بخش کلیدی یک دموکراسی است و بی‌بی‌سی تقریباً آن را دور انداخته است. “به نظر می رسد آنها بسیاری از این افراد و همچنین ایمان خود را به این ایده از دست داده اند. آنها باور نمی کنند که بینندگان آن را بخواهند.»

برلی درباره این ادعا که در کتابش به تفصیل آمده است، مبنی بر اینکه گیب، دستیار شماره 10 ترزا می، تلاش کرده است او را از تحقیق درباره ادعاهای دولت در مورد منافع مالی برگزیت منحرف کند، افزود: «در کتاب کاملاً در مورد آن صحبت کردم. و من معتقد نیستم که رابی با نسخه من مخالفت کرده باشد. در واقع، او خط خود را تکرار کرده است که مهم «پیشرفت» است و نه صرفاً طرح مجدد برگزیت. در زمان رفراندوم، گیب سردبیر برنامه های زنده سیاسی بی بی سی بود.

برلی به یاد می آورد: «به یاد دارم که پس از رأی گیری برگزیت، وارد دفتر او شدم و گفتم: «اکنون باید تمام ادعاهای کمپین برگزیت را بررسی کنیم». و بررسی مسائل، از جمله ادعای 350 میلیون پوندی اتوبوس، بسیار معقول به نظر می رسید. بنابراین من از آنچه گیب به من گفت کاملاً شگفت زده شدم.

منظورم این است که من فهمیدم که حقیقت ادعای واقعی کاملاً پیچیده است که بتوان آن را انتخاب کرد، زیرا تعیین منبع بودجه NHS دشوار است، اما موضوع این نیست.

گیب از آن زمان دیدگاه خود را مبنی بر اینکه وعده های برگزیت یک موضوع مرده بود توجیه کرده است. 350 میلیون پوند اصلا دروغ نبود. فقط کمپین است. هیچ کس هرگز نمی گوید: “در مورد کارگران که می گویند شما 24 ساعت فرصت دارید تا NHS را نجات دهید، چطور؟” – اما وقتی درباره بوریس جانسون صحبت می‌شود، آن‌ها این کار را می‌کنند. بنابراین من کامیونی با آن ندارم.»

برلی تایید می‌کند که دیدگاه‌های گیب در واقع نادیده گرفته شد و ادعای اتوبوس جنگی Vote Leave توسط بی‌بی‌سی بررسی شد. «به طور کلی، من فکر نمی‌کنم که بی‌بی‌سی مشکل بزرگی با سوگیری داشته باشد: اگرچه همیشه یک «سوگیری در سمت ریاست» به نفع دولت وجود دارد، که باید از آن محافظت کنید. هر سیاستمداری که در راس امور است، اهرم‌های بسیار زیادی با اجازه دسترسی و تنظیم دستور کار دارد.»

برلی موافق است که اعتماد بینندگان به دلیل تحقیقات اخیر متزلزل شده است که منجر به خروج ریچارد شارپ، رئیس بی‌بی‌سی، اهداکننده حزب محافظه‌کار که با سازماندهی وام برای جانسون مرتبط است، به ویژه زمانی که همراه با کرسی گیب در هیئت مدیره و مشارکت تاریخی دیوی در هیئت مدیره باشد، متزلزل شده است. سیاست محلی حزب محافظه کار اما او گفت که آن را به عنوان یک مشکل در ادراک به جای یک خطر واقعی می بیند.

او گفت: «من فکر نمی‌کنم رابی گیب تلاش کند روی همه چیز تأثیر بگذارد، و من از این مثال شگفت‌زده شدم، به همین دلیل آن را در کتاب توصیف کردم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …